islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
MesazhTitulli: Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)   Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 1 Mar 2012 - 23:21

Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Shkup_incidenti_250_188
Një grup tifozësh maqedonas të nisur për në ndeshjen basketbollistike mes dy klube maqedonase, kanë sulmuar dy persona të përkatësisë shqiptare. Fillimisht tifozët gjatë parakalimit të tyre në sheshin e Shkupit kanë brohoritur parulla antishqiptare si “Shqiptarë, shqiptarë, Shqiptarë të vdekur”, dhe “Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”.

Gjatë kalimit të grupit prej mbi 150 huliganë të cilët vazhdimisht brohorisnin, ata ishin të shoqëruar prej rreth 15 policë. Për një moment disa prej tyre sulmuan dy kalimtarë të rastit, por menjëherë reagoi policia dhe arriti të ndalojë huliganët të cilët vazhdonin edhe më tej të godasin ndaj kalimtarëve.

Sipas burimeve jo zyrtare të portalit Zhurnal, por edhe të kalimtarëve të rastit, dy personat e sulmuar kanë qenë shqiptarë. Policia ka arrestuar dy prej të përfshirëve në incident.
Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ivo Kotevski, ka thënë se nuk mund të japë asnjë informatë pa u bërë hetimi i incidentit. Incidenti i këtillë pason një ditë pas vrasjes së dy qytetarëve shqiptarë të Gostivarit nga një polic maqedonas./zhurnal/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: