islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 26 Mar 2012 - 16:34

Jeta nuk eshte gjithmone e perkryer,shume raste ndodhin tek shume njerez,prandaj dhimbjet jane te ndryshme...!..Vertet kjo jete sjell shume befasi,por befasia me e madhe eshte ajo qe ti e krijon me duart tua..Gjeja me e vlefshme tek nje grua eshte besimi,dashuria dhe respekti...Kur respekton fjalen e All-llahut xh.sh.duhet te respektosh dhe gruan tende,si dhe anasjelltas....Po Cfare mendoni ju....? Besoj qe askush nuk eshte i pajtimit qe gruaja te vuaj,ndersa pala e kundert te jetoje i lire ashtu si deshiron vete....?Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 26 Mar 2012 - 18:53

Es-selamu alejkum..Njëherit ju përgëzoj për temën dhe guximin që keni marë për me hap një temë diskutimi.Tema është mjaft e qëlluar ka të bëj me krijesën me të butë aq sa edhe të prekshme gruan.Nëse u kthehemi fjalëve të Allahut xh.sh si dhe Porosive të Pejgamberit a.s do të shohim se kjo krijesë e ndjeshme e Allahut xh.sh duhet të respektohet të çmohet e jo të malltretohet dhe të bëhet me derdh lot se për gjak s'bëhet fjalë.Sa i përketë burrit aj është i fortë që nga krijimi dhe i pregatitur për me perballu çdo vështirësi.Edhe pse një burrë e ka vështirë me derdh lot por me derdh lot i bënë mirë sepse lirohet sadopak nga hallet.
Ki ishte mendimi im sa i përket temës.Wwe-Selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyMon 26 Mar 2012 - 22:36

Selamu Alejkum !

Une them se rendesia eshte e njete ke dy palet , pershkak qe si femra ashtu edhe mashkulli kan ndjenja. Lotet e nje mashkullit nuk i qan syri por i qan zemra nga qe shpesh hasim qe mashkulli me nuk e jep veten dhe mbyllet ne heshtje ....Pra, ndjenjat emocionet gezimet etj etj nuk njohin gjinin apo diferencen. Pastaj mashkulli derdh lot kur ka arsye te fortat se ne jemi mesu ti shohim grat per pak e shume te qajne . Nuk domethene se vetem per hidherim qajme ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 27 Mar 2012 - 14:44

Ue alejkum selam,falenderimi i takon All-llahut qe koha ka ndryshuar dhe gjerat sa vine e behen me mire...All-llahu ju shperblefte per komentin,InshAll-llah takohemi ne Xhen-net...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 27 Mar 2012 - 17:29

Selam alejkum. Nese kerkohet nje mendim imi i cili nuk qon pesh shume atehere jam i nderuar te jap nje mendim ne lidhje me kete pyejte. Nese mendimi im sherben per te mire atehere osht permbushje e obligimit qe kemi ndaj Allahut dhe te gjithe vellezerve dhe motrave muslimane.

Allahu teala nje nder madheshtite me te mira dhe me argumentet te qarta qe ka permendur ne Kur'an dhe gjithashtu ne hadithe kudsij eshte se nuk ka bere dallim apo diskriminim ndaj te dy gjinive. Kete e ben njeriu ngase ne zemren e tij dhe ne perditshmerin e tij nuk e fut Islamin si pjese te jetes. Nese njeriu e kupton mesazhin qe i eshte dhene dhe e deklaron ne menyren me te bukur, me butesi, urtesi, moral dhe me shprehje te bukura ai ka permbushur nje obligim te fuqishem.

Allahu per nje arsye ka kriju njerez te te dyja gjinive. Ne perballemi sot me lloj lloj akuzash, lloj lloj fyerjesh dhe kercenimesh. Ne po harrojme se Allahu ne Kur'an ka vequar gruan ne shume raste dhe ne shume veshtiresi qe e percjellin ate gjate jetes se saj, sprovat qe kane dhe adhurimin e tyre qe kanw ndaj Allahut te Madheruar.

1. Allahu ne Kur'an komplet nje kaptine e ka quajtur 'En-Nisa' apo kaptina e grave, qe eshte nje perparesi e madhe e gruas muslimane ndaj burrit.
2. Allahu e ka quajtur nje kaptine ' El-Insan' kaptina e njeriut, qe nuk osht e specifikume se a eshte mashkull apo femer. Qe do tew thote se gruaja eshte ne perparesi ndaj burrit. (rezultati 2-1)
3. Allahu e ka quajtur nje kaptine 'En-Nas' kaptina e njerezve. Qe do te thote se ketu ben pjese si mashkull ashtu edhe gruaja. (Rezultati 3-2 per gruan).

Te mos harrojme se shume profet dhe musliman jane vrare qe sot ne te kemi Islamin ne ditet tona. Te mos harrojme se Jahjait a.s. iu pre koka per te mundesuar ty qe te kesh Islamin ne ditet tua. Zekerijait a.s. iu pre trupi pergjysme qe sot ti te kesh Islamin ne ditet tua. Andaj shume profet jane vrare qe ti sot te jesh e lire dhe e barabarte. Pa dallim race, gjuhe, kombi, vendi dhe pamje.
Allahu na mesoi se si duhet te jene te barabarte meshkujt dhe femrat ne nje ajet kur'anor, ku e tregoi Madheshtine e tij: "Nuk ka dyshim se për muslimanët
e muslimanet, besimtarët e besimtaret, adhuruesit e adhurueset, të sinqertit e
të sinqertat, durimtarët e durimtaret, të përvuajturit e të përvuajturat,
sadakadhënësit e sadakadhënëset, agjëruesit e agjërueset, ruajtësit e nderit e
ruajtëset e nderit, shumëpërmendësit e All-llahut e shumëpërmendëset e
All-llahut, All-llahu ka përgatitur falje (mëkatesh) dhe shpërblim të madh.”
Kur’an 33:35"


Lotet e gruas tregojne dhembshuri, lotet e burrit tregojne butesi.


Bomani hallall.
jettoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 27 Mar 2012 - 18:20

Hallall e keni valla i nderuar.InshAll-llah,All-llahu iu shperblen me Xhen-net.Falemnderit per komentin,vertet me pelqeu ajo qe e keni shenuar,por ju lutem mos me keqkuptoni,asgje nuk kam bere per provokim,thjesht kam dashur te dij mendimet e motrave dhe vellezerve musliman.Jam shume e lumture qe ju ka terhequr ajo qe kam shkruar dhe ate qe kam pyetur....Ju bemani hallall..Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 27 Mar 2012 - 18:41

Nuk e kom kuptu si provokim, se une jam student i gjeografise dhe ne lenden Demografi, Politika popullative, Resurset humane dhe Femra dhe Shoqeria, une ballafaqohem me mendime rreth ketyre temave dhe ketyre keqkuptimeve qe te tjeret kane per femrat muslimane. Une nuk e kom keqkuptu, por vetem kam pasur deshiren qe te tregoj disa argumente ne lidhje me baraspeshen qe e kane te dy gjinite. Hallall 100%
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 27 Mar 2012 - 20:16

....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:31

loti eshte meshire nga allahu xh.h si ne syrin e nje mashkulli si ne syrin e femres apo ne syte e cdo krijese. Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? 61460 per ate qe rrjedh lot sinqeriteti... une them qe me e rendesishme eshte nje lot meshire se krejt dynjaja ca ka ne te. o Allah na bej te lotojme prej frikes tende. allahu me amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arta sino
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 3
Data e regjistrimit : 02/04/2013
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Tirane

Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? EmptyTue 2 Apr 2013 - 11:34

Loti i pendimit eshte ai qe duhet te derdh syri i muslimanit.Per te tjerat lusim Allahun e Madheruar dhe Ai na mundeson ta kthejme ne lot gezimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?   Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje për të gjithë...?-Cila është më e rëndë lotët e përgjakur të një gruaje apo lotët e syrit të një burri...?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: