islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Brexit-218x150  Ligjbërësit e Bashkimit Evropian miratuan të mërkurën një ligj që do të lejojë britanikët që të lëvizin pa viza edhe pse nuk ka marrëveshje për Brexit. 


Vendimi është marrë pavarësisht mosmarrëveshjes së ashpër mbi statusin e Gjibraltarit. Komiteti i drejtësisë i Parlamentit Europian miratoi përmbajtjen e ligjit që tashmë kishte mbështetjen e shteteve anëtare dhe tani duhet të konfirmohet zyrtarisht.
Britania do të largohet nga Bashkimi Europian, por ligji iu lejon vizitorëve britanikë që të qëndrojnë jashtë kufirit për 90 ditë udhëtime në zonën e Shengenit. Zbatimi i këtij ligji do të varet nga Britania, sipas të drejtave reciproke të qytetarëve të BE, por ajo ka thënë se do ta bëjë.
Megjithatë, vetë teksti shkaktoi një debat të hidhur në Bruksel, pasi shtetet anëtare – me nxitjen e Spanjës – përmendën edhe çështjen e Gjibraltarit, si një koloni britanike. Spanja prej kohësh kërkon që ky territori të jetë nën varësin e saj, ndonëse vendasit nuk duan të shkëputen nga Britania e Madhe. Gjibraltari është kthyer shpesh në “mollë sherri” mes Spanjës dhe Britanisë.
Kombet e Bashkuara e rendisin ligjërisht Gjibraltarin si një “territor jo-vetëqeverisës” nën sundimin kolonial por Britania këmbëngul se është pjesë e “familjes së Mbretërisë së Bashkuar” dhe se qytetarët e saj lirshëm votuan për të mbetur britanikë.
Deputeti britanik konservator Daniel Dalton, një anëtar i komisionit, reagoi me zemërim. “Legjislacioni i Brexit për vizat nuk ka kaluar, teksti i rremë thotë se Gjibraltari është një koloni”, shkruan ai në Twitter.
Por një eurodeputant kryesor spanjoll, Esteban Gonzalez Pons, e cilësoi ligjin si një fitore diplomatike për Madridin.
“Spanja ka marrë mbështetje thelbësore nga institucionet evropiane në mosmarrëveshjen rreth Gjibraltarit duke e konsideruar këtë territor një koloni. Përmendja e Gjibraltarit si koloni do të jetë thelbësore në përpjekjen për të zgjidhur mosmarrëveshjen mbi këtë territor në një skenar pas Brexit”, argumentoi ai.
Brexit nuk do të ndryshojë statusin e Gjibraltarit, por Madridi thotë se do të vendosë veto për çdo marrëveshje të ardhshme midis Britanisë dhe BE që prek territorin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: