islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty97%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 97% [ 183 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty1%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 1% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty1%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 1% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty0%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 0% [ 0 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty1%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty1%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 1% [ 1 ]
Totali i votave : 188
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Brexit-218x150  Ligjbërësit e Bashkimit Evropian miratuan të mërkurën një ligj që do të lejojë britanikët që të lëvizin pa viza edhe pse nuk ka marrëveshje për Brexit. 


Vendimi është marrë pavarësisht mosmarrëveshjes së ashpër mbi statusin e Gjibraltarit. Komiteti i drejtësisë i Parlamentit Europian miratoi përmbajtjen e ligjit që tashmë kishte mbështetjen e shteteve anëtare dhe tani duhet të konfirmohet zyrtarisht.
Britania do të largohet nga Bashkimi Europian, por ligji iu lejon vizitorëve britanikë që të qëndrojnë jashtë kufirit për 90 ditë udhëtime në zonën e Shengenit. Zbatimi i këtij ligji do të varet nga Britania, sipas të drejtave reciproke të qytetarëve të BE, por ajo ka thënë se do ta bëjë.
Megjithatë, vetë teksti shkaktoi një debat të hidhur në Bruksel, pasi shtetet anëtare – me nxitjen e Spanjës – përmendën edhe çështjen e Gjibraltarit, si një koloni britanike. Spanja prej kohësh kërkon që ky territori të jetë nën varësin e saj, ndonëse vendasit nuk duan të shkëputen nga Britania e Madhe. Gjibraltari është kthyer shpesh në “mollë sherri” mes Spanjës dhe Britanisë.
Kombet e Bashkuara e rendisin ligjërisht Gjibraltarin si një “territor jo-vetëqeverisës” nën sundimin kolonial por Britania këmbëngul se është pjesë e “familjes së Mbretërisë së Bashkuar” dhe se qytetarët e saj lirshëm votuan për të mbetur britanikë.
Deputeti britanik konservator Daniel Dalton, një anëtar i komisionit, reagoi me zemërim. “Legjislacioni i Brexit për vizat nuk ka kaluar, teksti i rremë thotë se Gjibraltari është një koloni”, shkruan ai në Twitter.
Por një eurodeputant kryesor spanjoll, Esteban Gonzalez Pons, e cilësoi ligjin si një fitore diplomatike për Madridin.
“Spanja ka marrë mbështetje thelbësore nga institucionet evropiane në mosmarrëveshjen rreth Gjibraltarit duke e konsideruar këtë territor një koloni. Përmendja e Gjibraltarit si koloni do të jetë thelbësore në përpjekjen për të zgjidhur mosmarrëveshjen mbi këtë territor në një skenar pas Brexit”, argumentoi ai.
Brexit nuk do të ndryshojë statusin e Gjibraltarit, por Madridi thotë se do të vendosë veto për çdo marrëveshje të ardhshme midis Britanisë dhe BE që prek territorin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: