islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyToday at 6:21 nga Admin

» Çfarë po ndodh me Tokën në kohë të pandemisë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyToday at 6:11 nga Admin

» Gjenden mikroçipë në trupat e personave të infektuar nga Covid 19…
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyToday at 6:07 nga Admin

» Duaja e Kunutit Arabisht Shqip dhe obligueshmeria e saj
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyToday at 5:56 nga Admin

» [Teme Islam] Smira celes i se keqes
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyToday at 5:46 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 4 Apr 2020 - 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySat 4 Apr 2020 - 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24188 artikuj v 13352 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8329
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani Empty
MesazhTitulli: [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani   [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24

[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani 20191024 Një prej shkencëtarëve dhe inxhinierëve të interesuar në sasinë e dhunës në Bibël dhe Kuran, ka krijuar softuerin ku ka futur tekstet e të dy librave. Edhe pse inxhinieri Tom Anderson nuk u nis me supozimin se Kurani ka më shumë fjalë të dhunshme në faqet e saj, hulumtimi nisi pasi mediat cekin myslimanët, xhihadistët dhe luftëtarët e ISIS-it që bëjnë krime në emër të Kuranit. Duke përdorur softuerin që iu deshën dy minuta për të analizuar tekstin dhe për të kategorizuar fjalët, Anderson shikonte se sa herë në njërin apo tjetrin libër ishin fjalët “lumturia”, “parandjenja”, “zemërimi”, “urrejtja”, “pikëllimi”, “befasia”, “frika” dhe “mirëbesimi”, raporton Independent.
Gjatë analizës ai përdori Dhiatën e Vjetër, Dhiatën e re dhe Kuranin, që të tri këto të botuara në anglisht më 1957.
Analizë e detajuar tregoi se Dhiata e Vjetër ishte shumë më ‘e dhunshme’ se Dhiata e Re dhe dy herë më ‘e dhunshme’ se Kurani.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: