islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
amra elh
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.   Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 5 Jun 2010 - 12:08

Eselam alejkum deshta te ma shpjegoni nese fmija 2 vjeqe e nalt a bon me fjet me qorap edhe p.sh nje nje femi ne moshen 11 vjeqe ai shkon heret ne shkoll qysh me ja ba ne gjermani hyn koha e jacis 23 e 30 po ashtu a bon me fal ma heret se edhe sabahi esht para 5 tani shkon ne shkoll ne 7 te mengjesit ju lutem kthema nje pergjegjje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. Empty
MesazhTitulli: PËRGJIGJE   Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit. EmptySat 5 Jun 2010 - 12:28

Selam.
Sa i takon femijes se ben te flej me corap ne aspekti fetar nuk ka gje te keqe e ne mjeksi nuk e di.
Ndersa sa i takon namazit te femiut qellimi eshte qe ai te adaptohet me faljen e namazit, pasiqe nuk e ka per obligim(farz) mundet qe jacin ta fal para kohe edhe sabahun, por kjo vlen per femiun e juaj e jo edhe per juve.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje Hoxhës rreth fëmiut dhe faljes së namazit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: