islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
35 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 35 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty96%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty0%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty0%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty0%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty1%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty2%Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona


Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 35
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
MesazhTitulli: Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''   Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptyTue 7 Sep 2010 - 12:04

Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''


- O Allah na hap dyert e Mëshirës Tënde!

- O Allah na zbut sytë me lotë të besimit!

- O Allah na zbut zemrat tona me ëmbësli të imanit!

- O Allah mi lidh veprat e mira në zinxhirë të pazgjidhur për të cilat do të kapem!

- O Allah, më jep mëshirën dhe faljen Tënde, të kërkoj shpëtim nga çdo mëkat dhe
përfitim nga çdo punë e mirë, të kërkoj xhenetin dhe shpëtimin nga zjarri i xhehnemit! O Allah, na i përmirso rezultatet e të gjitha punëve tona, na ruaj nga poshtërimi në këtë botë dhe nga dënimi i botës tjetër! O Allah na jep frikë ndaj Teje aq sa të na largojë nga kundërshtimi yt, na jep bindje ndaj Teje aq sa të na çojë në xhenetin Tënd, na jep besim tek Ty aq sa të na lehtësojë vështirësitë e kësaj bote! O Allah na gëzo me dëgjimin, shikimin dhe forcën tonë deri sa të jemi gjallë.

- O Allah, na jep një pjesë devotshmërie ndaj Teje që të na shërbejë si digë midis nesh dhe mëkateve tona. Na jep një pjesëz bindjeje ndaj Teje që të na bëjë të hyjmë në Xhennetin Tënd, dhe një pjesëz imani që i bën fatkeqësitë e kësaj bote të na duken të lehta. Na bëj të shijojmë bekimet e dëgjimit, shikimit dhe fuqisë sonë për sa kohë Të na dhurosh jetë...

- All-llahu im, po kthehem dhe pendohem te Ti, me mëshirën, faljen dhe butësinë Tënde mos më refuzo. Më prano, o Ti që e pranon pendimin nga robërit dhe i fal gabimet.

- "All-llahu im, kërkoj prej Teje kërkesën më të mirë, lutjen më të mirë, shpëtimin më të mirë, punën më të mirë, shpërblimin më të mirë, jetën më të mirë, vdekjen më të mirë, më përforco dhe ma rëndo peshojën (e veprave të mira), ma forco imanin, m'i ngrit shkallët në Xhennet, ma prano namazin, m'i fal mëkatet dhe kërkoj prej Teje shkallë të larta në Xhennet. All-llahu im, kërkoj prej Teje çelësat e të mirave dhe fundin e tyre, të gjitha të mirat; fillimin e tyre, të dukshmet dhe të brendshmet, dhe kërkoj shkallët e larta të Xhennetit. Amin. All-llahu im, kërkoj të mirën e asaj që e bëj dhe që e veproj, të mirën e asaj që duket dhe të mirën e asaj që s'duket dhe kërkoj shkallët e larta të Xhennetit. Amin. All-llahu im, kërkoj që të ma ngresh lart emrin tim, të ma përmirësosh gjendjen, të ma pastrosh zemrën, të ma mbrosh moralin, të ma ndriçosh zemrën, të m'i falish mëkatet dhe kërkoj shkallët e larta të Xhennetit. Amin. All-llahu im, kërkoj që të më bekosh mua, dëgjimin tim, shikimin, shpirtin, fytyrën, moralin, familjen, jetën, vdekjen, veprat, t'i pranosh të mirat (që i veproj) dhe kërkoj shkallët e larta të Xhennetit. Amin". (Përmbledhje e lutjeve – ua rekomandoj për Natën e Kadrit)
- O Zot hapi dyert e qiellit dhe mirëpriti lutjet tona!

- O Allah, bëje pjesën më të mirë të jetës sime fundin e saj, punët e mia më të mira punët e fundit dhe ditët e mia më të mira, ditën kur do të takoj Ty! O Allah më jep një jetë të begatë, një vdekje të qetë dhe kthim jo të turpshëm tek Ti! AMIN.

- O All-llah, ma mundëso të vdes me fjalën La ilahe ilAllah, Muhammed resulullah, o All-llah ma mundëso të vdes shehid, o All-llah më bashko me shehidë e Pejgamberë në xhennetet e larta.

- Allahu im na kthe te Ti në mënyrën ma të mirë… me mëshirën Tënde, o më i Mëshirshmi i mëshiruesve. AMIN

- O Allah, të lutem për të mirat për të cilat të është lutur pejgamberi ynë, Muhammedi alejhi’s selam, ndërsa kërkoj ndihmën Tënde prej të këqijave prej të cilave ka kërkuar ndihmë edhe pejgamberi ynë, Muhammedi alejhi’s selam. Ti ofron ndihmë dhe i plotëson duatë. Nuk ka fuqi as pushtet pos fuqisë dhe pushtetit të Allahut."

- Zoti ynë na jep të mira në këtë jetë, të mira edhe në botën tjetër, dhe na ruaj prej dënimit me zjarr.

- All-llahu im, Ti je Falës, dhe e do faljen, ndaj më fal mua. (Lutja më e shpeshtë në Natën e Kadrit)
Lus All-llahun e Madhërishëm që të na e mundësojë ta përjetojmë Natën e Kadrit me të gjitha të mirat e saj, si dhe të na i pranojë adhurimet tona, namazet, lutjet, dhikrin dhe çdo vepër të mirë! AMIN!


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
muslimanja@79
Motrat islame
Motrat islame



Numri i postimeve : 13
Data e regjistrimit : 12/09/2010

Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''   Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptySun 12 Sep 2010 - 22:13

Es-selamu ue alejkum motra ...Faleminderimi i takon Allahut Atij qe na krijoj si krijesa me te persosura tek Ai...paqja dhe meshira qofshin mbi pejgamberin dhe mbi te gjithe ata qe e ndjekin rrugen e tije..me vjen mire qe kemi Elhamdulilah vellezer dhe motra ne moshen shume te ri e te re qe e kane perqafuar islamin edhe pse gjithe e dina qe nuk ka njerez te perkryer perpos Allahut qe na ka kriju...po inshAllah me ndihmen e Atij do te mundohemi te jemi ne rrugen e tije ..ne rrugen qe na ben neve dobi dhe qe kemi ne nevoj per ate rruge ,,dhe qe eshte orientim i te jetuarit ne kete dunja dhe Inshallah ne ahiret do ta kemi shperblimin sikur e meritojme...vellezer dhe motra inshAllah do te debatojme per shume brenga ,dyshime perçarje konflikte qe behen mes muslimaneve dhe qe me prekin shpyrtin bej pytje vetes ''PSE''dhe shume mire qe ju gjeta ne kete forum besoj se nuk do te kemi keqkuptime apo nençmime sikur e lexova un rregulloren e kesaj faqeje me pelqej shume se me te vertet mu dok diçka serioze dhe ashtu siç duhet vepruar Inshallah eshte hajr dhe Inshallah nese jemi prej atyre qe e flasim te verteten dhe nese jemi prej tyre qe therrasim me ZEMER ne ISLAM padyshim se do te jemi prej shokeve te PEJGAMBERI s.a.ws...e kush nuk deshiron te jete bashke me pejgamberin ne xhennet???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
muslimanja@79
Motrat islame
Motrat islame



Numri i postimeve : 13
Data e regjistrimit : 12/09/2010

Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''   Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptySun 12 Sep 2010 - 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=5Y5ub0y9GGo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro


Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 50
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''   Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' EmptySun 12 Sep 2010 - 22:19

Allahu ju shperblefte per postimet

Muslimanja@79 e modifikova linkun se ishte i postuar gabim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty
MesazhTitulli: Re: Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''   Dhuratë për ju!    ''Lutje të dobishme'' Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dhuratë për ju! ''Lutje të dobishme''
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» lutje shum e dobishme-dua
» Dhuratë për ju! ''Lutje nga praktika e Muhammedit alejhi’s selam''
» Si lutje Muhammedi a.s (Lutje te ndrysme)
» Parimet e dobishme
» Këshilla të dobishme për haxhinj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Dua të ndryshme Islame-
Kërce tek: