islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Lajmet ditore EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Lajmet ditore EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Lajmet ditore EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Lajmet ditore EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Lajmet ditore EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Lajmet ditore EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Lajmet ditore EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Lajmet ditore EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Lajmet ditore EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Lajmet ditore EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Lajmet ditore EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Lajmet ditore EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Lajmet ditore EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Lajmet ditore EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Lajmet ditore EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Lajmet ditore EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Lajmet ditore EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Lajmet ditore EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Lajmet ditore EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Lajmet ditore EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Lajmet ditore EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Lajmet ditore EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Lajmet ditore EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Lajmet ditore EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Lajmet ditore EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Lajmet ditore EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Lajmet ditore EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Lajmet ditore EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Lajmet ditore EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Lajmet ditore EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
44 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 44 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet ditore Empty96%Lajmet ditore Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet ditore Empty0%Lajmet ditore Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet ditore Empty0%Lajmet ditore Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet ditore Empty0%Lajmet ditore Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet ditore Empty1%Lajmet ditore Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet ditore Empty2%Lajmet ditore Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet ditore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: Lajmet ditore   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:40

Azilkërkuesit, Fuere: "Po dëmtohet liberalizimi për Shqipërinë dhe Bosnjën"

Lajmet ditore %28u40u%29Erwan%20Fuere%20260410

Numri i lartë i azilkërkuesve nga Maqedonia tregon se ka keqpërdorim të liberalizimit të vizave dhe kjo mund të ndikojë negativisht në heqjen e vizave për vendet tjera, ka thënë Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere.

Sipas tij, ky fenomen paraqet një trend shqetësues, për të cilin, ka thënë ai, BE-ja në fillim të vitit i ka bërë thirrje ekzekutivit që të ndërmarrë masat e nevojshme për parandalimin e qytetarëve të largohen nga vendi me shpresë se do të fitojnë azil në vendet evropiane.

“Ne në fillim të këtij viti kemi apeluar deri tek Qeveria që të bëjë gjithçka që është e mundur, të forcojë monitorimin dhe vetëdijen, si dhe të sigurojë se operatorët e paskrupullt turistik, të cilët tentojnë t’i manipulojnë dhe t’i mashtrojnë qytetarët, të ndalojnë me aktivitetet e tyre. Kjo vjen në një moment specifik, për shkak se në zhvillim është debati për zgjerimin e liberalizimit të vizave edhe për shtetet tjera në rajon”, ka potencuar Fuere, duke aluduar në Shqipërinë dhe Bosnjë dhe Hercegovinën.

Ndërkaq, sekretari shtetëror për migrim nga Belgjika, Melkio Vatle, mbrëmë ka arritur në Maqedoni dhe ka realizuar vizita në disa komuna të Maqedonisë, në të cilat është shënuar numri i lartë i qytetarëve që kërkojnë azil në Evropë.

/ Zhurnal /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: MPB-ja shprehet e gatshme për t'i verifikuar dosjet   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:42

Lajmet ditore %28u40u%29Gordana%20Jankullovska%20310710

Nëse nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) kërkohet kryerja e ekspertizës së dosjeve të paraqitura në opinion, ne mund ta bëjmë një gjë të tillë. Këtë e ka bërë të ditur ministrja për Punë të Brendshme, Gordana Jankullovska.

Ajo ka njoftuar se deri sot, deri tek institucioni që drejton, nuk ka arritur ndonjë kërkesë e tillë.

“Nuk kemi pranuar asgjë konkrete që të mundemi pastaj të japim vlerësim në lidhje me atë se a kemi kapacitet dhe brenda cilit afat do të mund ta bënim atë. Përndryshe, MPB-ja ka laborator për krim-teknikë, e cila është një nga më bashkëkohoret në rajon dhe, mes tjerash, i financuar nga një projekt i BE-së”, ka deklaruar Jankullovska, e cila ka sqaruar se në rastin e dosjeve, MPB-ja mund të veprojë vetëm sipas kërkesës së ndonjë institucioni tjetër dhe jo sipas detyrës zyrtare të ndërhyjë në çështjen e dosjeve.

“Nuk dua të jap kurrfarë vlerësimesh dhe kualifikimesh për diçka që nuk e kemi parë, respektivisht për diçka që nuk është kërkuar asnjë aktivitet nga ne”, ka thënë Jankullovska. / Zhurnal /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: Shkup: Rrahen nxënësit shqiptar në shkollë   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:43

Lajmet ditore %28u39u%29shkolla%20ne%20shkup%202135

Dy incidente të njëpasnjëshme nxënësish të shkollave të mesme u shënuan këtë javë në lagjen e Autokomandës në Shkup. Tv Alsat vizitoi shkollën e mesme profesionale “Vllado Tasevski” ku edhe mëson Argjend Reçica, i cili para dy ditësh, bashkë me shokun e tij u sulmuan teksa zbrisnin nga autobusi, për të mbërritur në shkollë. Ai thotë se shkaku i sulmit ishte se ata flisnin shqip me njëri tjetrin.

“Kemi qenë duke zbrit prej autobusit dhe ata kanë përcjell situatën se jemi duke biseduar shqip dhe duke zbritur, rreth orës 7 e 10 minuta të mëngjesit ata na kanë sulmu. Kanë qenë grup afër 20 persona, ai shoku im është më shumë i lënduar, mu konkretisht me kanë sulmu në kokë edhe në krah sepse kam qenë duke u mbrojtur.”, tregon Argjent Reçica, nxënës.

“Problemet më të mëdha zakonisht ndodhin gjatë rrugës kur shkojmë prej në shkollë deri te stacioni i autobusëve. Më tepër udhëtojmë me 65-in për shkak se 50-a nuk është edhe aq e sigurt se më tepër ka, pala tjetër hyp në atë autobus për atë shkak.”, thotë një nxënëse.

Babai i Argjendit thotë se për sigurinë e nxënësve në përgjithësi duhet të interesohen edhe institucionet më të larta, ose në të kundërtën, vetë prindërit t’i përcjellin nxënësit kur vijnë dhe shkojnë në shkollë.

“Autoriteteve më të mëdha, sidomos partisë tonë që janë në qeveri ose ministri u bëj apel që me bë sigurimin e nxënësve. Neve na duhet siguria e fmive, nëqoftëse nuk munden këta ne prindërit mundemi mu organzu, që përdit nga një prej prindërve mundet me qenë kujdestarë prej mëngjesit deri në mbrëmjë para shkollës apo te ajo ura famkeqe aty që po ndodhë gjithcka.”, thotë Afrim Reçica, prind.

Ndërkohë zëvendësdrejtori i shkollës profesionale ‘Vllado Tasevski’, Arben Idrizi thotë se zgjidhja e këtij problemi është kujdestaria e stacionëve të autobusëve, nga ana e policisë.

“Ne më herët para disa muajve gjithë drejtorët e shkollave për rreth që zhvillojnë mësimin këtu, edhe të ministrisë së Punëve të Brendshme, inspektorë të lartë patëm mbledhje dhe u diskutu kjo cështje, gjithë ishin të mërzitur dhe morën përsipër që policia të bën kujdestari më të shpeshtë. Ata filluan të bëjnë më shpesh edhe këto 4 vitet e fundit unë mendojë se ka pas qetësi dhe nuk ka pas probleme sikur më herët. Por ndoshta ata ngecën edhe e ndalën punën e tyre.”, pohon Arben Idrizi, zëvendësdrejtor i shkollës profesionale “Vllado Tasevski”.

Nga Ministria e Brendshme për Alsat thonë se janë në kërkim të personave, autorë të incidentit, ndërsa nga hetimet e deritanishme dhe kontrollet e disa nxënësve të përfshirë në ngjarje, janë gjetur thika, doreza hekuri dhe shufra metali. Për këta nxënës është ngritur padi kundërvajtjeje. Gjithashtu nga MPB-ja njoftojnë se do të shtojnë numrin e policëve kujdestarë nëpër stacionet e autobusëve dhe pikat e frekuentuara me nxënës. /alsat-m/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: Partitë reagojnë ndaj fjalorit të ashpër të Ivanovit   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:45

Lajmet ditore %28u40u%29Gjorgje%20Ivanov%20260910
Partitë politike shqiptare kanë reaguar sot ndaj fjalimit të djeshëm të Presidentit Ivanov në shënimin e përvjetorit të 60-të nga miratimi i Konventës evropiane për të drejtat e njeriut, në Strasburg.

Ivanov u shpreh decid në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, se “nuk ka fuqi në botë që mund ta ndryshojë identitetin e popullit maqedonas”, duke betonuar kështu edhe më tepër qëndrimin e kreut shtetëror të Maqedonisë për mos ndryshimin e emrit kushtetues.

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka vërejtur se negociatat për emrin nuk kanë të bëjnë me identitetin e maqedonasve, por me emrin e shtetit.

Nga kjo parti edhe njëherë kanë përsëritur qëndrimin e tyre se negociatat për emrin duhet të vazhdojnë dhe në afat të shpejtë të gjendet zgjidhja për emrin, si pengesë për integrimin e mëtutjeshëm të Maqedonisë në strukturat ndërkombëtare.

“Klasa politike dhe kjo Qeveri është e detyruar të bëjë negociata dhe të gjejë zgjidhje për çështjen e emrit të shtetit. Nuk bëhet fjalë për identitetin e kombit, por për emrin e shtetit. Dhe, emri i shtetit, është kriteri themelor politik për të realizuar ambiciet dhe aspiratat kyçe të vendit, pra integrimi i Maqedonisë në BE dhe NATO”, ka deklaruar zëdhënësja e BDI-së, Ermira M. Devaja.

Ndërkaq, nga Demokracia e Re (DR), kanë kritikuar ashpër Presidentin Ivanov, duke e paralajmëruar atë se me retorikën e tillë po i bën dëm të madh interesave të qytetarëve, edhe atë, sipas deputetes Flora Kadriu, në emër të rejtingut të tij personal.

“Deklarata e Ivanov se nuk ka asnjë fuqi në botë që do të mund ta ndryshonte emrin, është tendencë që me populizëm të lirë të përfitojë rejting personal dhe rejting për parinë që e ka zgjedhur. Ne konsiderojmë se ai nuk është i vetëdijshëm se çfarë dëmi po shkakton me politikën e tij jo pragmatike dhe joracionale, e cila është në disharmoni të plotë me nevojat dhe kërkesat e qytetarëve të Maqedonisë”, ka theksuar Kadriu.

Ndërsa, lidhur me vlerësimet e Ivanovit se përmes Marrëveshjes së Ohrit respektohen standardet evropiane për të drejtat e njeriut, nga BDI janë shprehur se është pozitive që qëndrimet e Presidentit kanë filluar të ndryshojnë, ndërkaq nga DR-ja kanë akuzuar Ivanovin se është shembulli më i keq për zbatimin e kësaj marrëveshje. / Zhurnal /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: SHBA i shesin Riadit armë në vlerë prej 60 miliardë dollarësh   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:47

Lajmet ditore %28u40u%29Avioni%20ushtarak%20010710
Shtetet e Bashkuara planifikojnë t'i shesin aeroplanë luftarakë në vlerë prej 60 miliardë dollarësh Arabisë Saudite. Zyrtarët e Departamentit të Shtetit thanë se nuk presin që këto plane të kundërshtohen nga Izraeli.

Ky hap synon forcimin e vendeve të rajonit në kohën kur dyshohet se Irani synon të prodhojë armë bërthamore./rel/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: OKB: Gjendja në burgjet greke, tmerruese   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:50

Lajmet ditore %28u59u%291118pod19

Athinë - I dërguari i Kombeve të Bashkuara për luftimin e torturës, Manfred Novak, deklaroi se kushtet në burgjet greke dhe në qendrat e paraburgimit janë "tmerruese".

E enjte 21 Tetor 2010 11:25

Pasi vizitoi burgje, qendra paraburgimi, stacione policore, spitale burgjesh dhe qendra të ndalimit të migrantëve në të gjithë Greqinë, Novak arriti në përfundimin se gjendja ishte alarmante. "Të gjitha burgjet që vizitova ishin të mbi populluara", theksoi Novak.

Zyrtari i kombeve të Bashkuara i kërkoi Greqisë që të reformojë sistemin e drejtësisë si një nga rrugët për të zgjidhur problemin e mbipopullimit të burgjeve. Po ashtu, Novak kërkoi ngritjen e një mekanizmi të pavarur për hetimin e ankesave ndaj policisë./start/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: Vulff: "Unë jam president edhe i myslimanëve".   Lajmet ditore EmptyFri 22 Oct 2010 - 9:51

Lajmet ditore %28u59u%29wulff
Presidenti Turk Abdullah Gyl ështe duke pritur Presidentin gjerman, Kristian Vulf .

Presidenti gjerman, i cili përpara se të vijë në Ankara tërhoqi vëmendjen me deklaratën "Edhe Islami është një pjesë e Gjermanisë, unë jam presidenti edhe i myslimanëve", përsëriti edhe një herë pikëpamjet e tij.

Presidenti Gyl i dha mbështetje homologut gjerman dhe tha: "Edhe unë jam presidenti i nënshtetasve jo myslimanë".

Pas mesazheve të rëndësishme që u dhanë në Pallatin Presidencial Çankaja, Presidenti gjerman u takua me Kryeministrin Rexhep Tajip Erdoan.

Vizitat nëpër objektet fetare përbëjnë një pjesë të rëndësishme të programit të Presidentit Vulf në Turqi. Në këtë kuadër ai është takuar edhe me Kryetarin e Entit Fetar të Turqisë, Ali Bardakollu./trt/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content





Lajmet ditore Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet ditore   Lajmet ditore Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajmet ditore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajmet Ditore
» Lajmet Ditore
» Lajmet Ditore
» Lajmet ditore
» Lajmet Ditore

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: