islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Empty
MesazhTitulli: Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër   Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 26 Dec 2010 - 20:19

Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër


Xhamia “Shakirin” gjendet në hyrje të varrezave Karaxhaahmet në Yskydar, Stamboll. Është ndërtuar nga fondacioni Semiha Shakir si përkujtim për Ibrahim dhe Semiha Shakir.
Ceremonia e hapjes së xhamisë është bërë në vitin 2009, dhe konsiderohet si xhamia më moderne në Turqi.
Arkitekt i xhamisë është Husrev Tajla, i njohur për punën e tij në
xhamin Kodxhatepe në Ankara. Gjithashtu është i njohur edhe si një
arkitekt konservativ. Enterieri i xhamisë është bërë nga Zejnep Fadilioglu, një pasardhëse e Semiha Shankirit, dhe është gruaja e parë që ndonjëherë ka ndërtuar një enterier xhamie.
Kjo është xhamia e parë ku i është kushtuar kujdes, siç thotë ajo,
edhe pjesës ku qëndrojnë meshkujt dhe asaj ku qëndrojnë femrat, pa lënë
asgjë pas dore.
Ndërtimi i xhamisë ka zgjatur 4 vjet dhe kap një hapësirë prej
10.000 metrash katror. Ka dy minare me një lartësi prej 35 m, ndërsa
kubeja është bërë nga alumini. Kaligrafia brenda kubes është punuar
nga Semih İrteş. Dritaret e mëdha të vendosura në tre anët e sallës së
lutjes janë projektuar nga Orhan Kochan. Mimberi është nga argjila dhe
është bërë nga Erdogmush Typhoon, ndërsa motivet dekorative janë
nxjerrë nga arti selxhuk.
(Breziiri)
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Xhakirin

Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin6
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin5
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin2
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin3
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin4
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin1
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin7
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Shakirin8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër Empty
MesazhTitulli: Re: Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër   Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër EmptySun 26 Dec 2010 - 20:36

[font=Comic Sans Ms]MashAll-llah arkitekte e zgjuar paska qenë shumë xhami e bukurë Elhamdulilah inshAllah xhemati e zbukuron edhe më shumë.. Allahu ju shperbleft per lajmet e bukura që po i jepni stafi islamieshtedrit.[/font]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Xhamia më moderne në botë, e dizajnuar nga një femër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: