islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim Empty
MesazhTitulli: Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim   Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim EmptyMon 18 Apr 2011 - 9:20

Këshilli i Hagës hodhi poshtë të enjten propozimin e Partisë së Lirisë për të ndaluar ndërtimin e xhamive të reja në qytet.
Të gjitha palët unanimisht e hodhën poshtë propozimin që ata e quajtën diskriminues, sepse Partia e Lirisë nuk kundërshton ndërtimin e vendeve të kultit për fetë e tjera.
Inge Vianen nga Partia e Gjelbër tha: “Ata janë fajtorë për diskriminim kur ata sugjerojnë se këshilli duhet të ndihmojë të gjithë njerëzve për të siguruar vendin e përshtatshëm për adhurim përveç muslimanëve.”
Si përgjigje, kryetari i qytetit të Hagës, propozoi zgjerimin e vendeve të kultit në këtë qytet në 10 vitet e ardhshme.
(Mesazhi)Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim Xhamia-ne-hollande-148x198
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Këshilli i Hagës: Ndalimi i xhamive është diskriminim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: