islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 Empty
MesazhTitulli: Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011   Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 EmptyThu 28 Apr 2011 - 21:18

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 do të organizohet për gjashtë ditë me radh në sallën e kuqe mbi pallatin e rinisë dhe do të ofroj një shumëllojshmëri të botimeve vendore, rajonale dhe botërore. Ky panair u inicua nga Unioni i Botuesëve të Kosovës (UBK).

Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011, është një aktivitet që në vete ngërthen mundësi të shumta të promovimit të librit dhe dijes në Kosovë. Për dallim prej organizimit të panaireve të librit ndër vitet e kaluara dhe rezultateve të treguara, që nuk kanë qenë të munguara, këtë vit organizimi i panairit do të jap mundësin e prezentimit një spektri të gjërë të industrisë së publikimeve, dhe po ashtu do të përfshij një sërë befasish.

Në këtë panair do të mundësohet një hapësirë e veçantë për vendosje të një stende që do të jetë më shërbim direkt nga botuesit pjesëmarrës të panairit që në mënyrë vullnetare të dhurojnë libra për biblotekat nga Presheva, Medvegja dhe Bujanovci.

Konfirmimi i pjesëmarrjes nga i gjithë spektri botues nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi, Gjermania, Anglia si dhe pranimi pozitiv i ftesës (me mundësi pjesëmarrjeje) nga botuesit e Kroacisë, Greqisë, dhe Austrisë ofron vlera të veçanta dhe krenari për botuesin dhe shkrimtarin Kosovarë që do të ketë mundësin e zgjerimit të bashkpunimeve të ndryshme në fusha të ndryshme. Kjo ngjarje do të gjeneroj edhe më shumë shitje për sektorin e turizmit në Kosovë duke marrë parasyshë promovimin e drejtëpërdrejtë që i bëhet Kosoves.Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011 188165_136785219727424_46979_n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Panairi ndërkombëtar i librit Prishtina 2011 prej 5-9 05. 2011
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: