islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
42 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 42 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme Empty
21052011
MesazhTrileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme

Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme 167778_172000466171599_130726840298962_337685_1535913_a
Përbërësit:


  • 10 kokrra vezë, 10 lugë gjelle sheqer
  • 10 lugë gjelle miell,
  • 500 ml qumësht panna,
  • 11 qumësht lope,
  • 350 ml qumësht i kondensuar(p.sh. pana)
  • 300 ml karamele i parapërgatitur pak vaj për tavën për pjekje.

Pregatitja:
Ndajmë të bardhat nga të verdhat e vezëve në enë të veçanta. Shtojmë sheqerin në enën me të bardhat e vezëve dhe i rahim me mikser derisa të bëhen marenge. Shtojmë të verdhat, të rahurat më parë në enë ku i vendosëm, duke i përzier ngadalë me të bardhat e vezëve me tel kuzhine. Pasi humbasim volumin. Tavën për pjekje e lyejm me pak vaj dhe e shoqërojmë me letër kuzhine për pjekje në mënyrë të tillë që vaji mos të ketë kontakt me ëmbëlsirën. E hedhim në tavë masën e përgatitur dhe e pjekim për 5 min. Në furrë të paranxehur në 250 gradë dhe pasi të jetë pjekur sipër e ulim gradën e furrës në 150 gradë dhe e lëmë të piqet edhe për 10 min të tjera. Ndërkohë përgatisim përzierjen em tre llojet e qumështit panda. Më pas shtojmë qumështin pana. Dhe masa është gati. E heqim pandispanjen nga furra, e kthejmë në një tavë tjetër në mënyrë që ti heqim letrën dhe e lëmë të ftohet.Pasi ftohet e presim në sa copë të dëshirojmë dhe i hedhim përzierjen e qumështit derisa ta absorbojë të gjithën. E lyejmë sipër me karamelin e parapërgatitur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme :: Komentet

No Comment.
 

Trileçi një ëmbëlsi mjaft e shijëshme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: