islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
55 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 55 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty96%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty0%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty0%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty0%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty1%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty2%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
MesazhTitulli: Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)   Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySun 13 May 2012 - 13:53

1
All-llah Ti je Er-Rahman Er-Rahim e El-Melik
Ti je i vetmi dhe mjafton Nuk ka tjetër edhe pik
Al-Kudus tkem O All-llah Al-Selam e Al-Mumin
Kush ka n`zemër pik imani thirrjen Tande do ta ndin.

2
Tlutem runa Al-Muhajmin, ndorën Tande shpirtrat tonë
Al-Aziz tkem Al-Xhabbar,Ti s`mërzitesh se çka thojnë
Njerz të humbur e pa shpresa.Kan harru El-Mutekebbir
se Je i Vetmi El-Halik,spo din emrin me Ta Thir.

3
Al-Bari Ti e fale prej kurgjaje gjith këtë botë,
Se Ti je El-Musewir, pa Ty çdo gjë është e kotë
Al-Gaffar na i fal gabimet,na ndihmo O El-Kahar
Na jep vend N`Xhenentin Tënd Al-Wehab të lus pa ndar.
4
Ar-Razak na furnizo,qelna dyer O El-Fatah
El-Alim I Din të gjitha,Tokë e gjyell e krejt çka ka
Al-Kabid na fal të mira na mjafton Ti Al-Basid
Mshelva gojën krejt armiqve se Ty t`kemi Al-Kaafid

5
Ar-Rafi na i prano lutjet,Al Muis të Adhurojmë
Al-Musil, thejau qafën derrave që po na poshtrojn
As-emi Ti i ndin të gjitha,Al-Besir të gjitha i sheh
Al-Hakim Gjyqtar i Mençur,T`mirat t`k`ijat gjitha i njeh.
6
Al-Adl Gjithmonë i Drejtë Ti askujt nuk ja humb mundin
All-llah Ti je Al-Latif Ti qdo sendi ja din fundin,sen prej Teje smun me mshefum
Al-Xhabir Ti na i njef zemrat,Ti me plan i fal të Gjithë
Sikur meshkujt edhe femrat.
7
Al Halim Na të kem Ty,Na le rrugën qel me u kthy
Kur pendohem Al-Asim,sinqerisht me lot në sy
Prap gabojm na e Ty prap fal mëkatet Al-Gafur
Ash-Shakur Ti na i fal të kqijat,ama t`mirat sna i humb kurrë
8
Kur S`Tkem pa a N`Ty besojm,Al-Alij tjetër nuk ka,
Al-Kabir Madhësia Jote,S`krahasohet me asgjë,
Al-Hafidh Ti na i run t`bomet deri Ditën e Gjykimit,
Al-Mukit Furnizues i dituris jo vetëm i ushqimit.

Refreni:
Pasha Bab e pasha Nënë,pasha Din e pasha Iman,

Pasha dritën e dy syve edhe zemrën që m`ke dhënë


Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban


Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë.


9
El-hamdulilah prej Teje që jam shqipe Musliman
Sum vyn tjetër përpos Teje, se Ty gjithmon më mjafton
Al-Hasib Ti garanton për Xhehenem dhe për Xhennet
Në hesabe Je i sakt,Al-Xhelil veç Ti je mbret

10
Al-Kerim Je zemër gjërë T`mirat Tua skan kufi,
Al-Rakib Je Vigjilent, nuk pritojm me vdek për Ty,
Ty je Ai që i pranon lutjet,Al-Mushib me zemër t`du,
Al-Wasi motra vllazni mburremi që jem robt e Tu

11
Al-Hakin plot mençuri,Al-Vedud plot dashuri
Al-Mashib Ty t`adhurojm, me përshkru me fjal se di
Al-Baith Ti je Ai që kur vdesim prap na zgjon
Nuk ka shpirt që ka jetu që mun ik prej gjygjit Tand.

12
Ash-Shahid Ti je dëshmitar i të gjithav që i kem bo,
Shpresojm që t`na i fal mëkatet e sna përballon me to
Al-Hak Ti je i vërteti, Al-Wakil n`Ty kem besim,
All-llah veç Ty na mjafton,e veç Ty t`lusim për ndihm

13
Krah ma t`fort se Ty nuk ka as në kët as n`at dunja,
Al-Kawi i Plotfuqishëm,Përpos Teje tjetër ska,
Askush tjetër ska merita me ndih agjurim pos Teje,
Al-Metin je forca e vetme,asgjë nuk vjen para Teje

14
Gjaku,Kombi dhe Flamuri,Ty gjithmon vjen para triave
Al-Vali Ti je i vetmi që mund me na mbrojt prej t`kqijave
Al-Hamid Të Falemenderit për të gjitha që i kam
Por mbi këto të gjitha që m`ke musliman

15
AL-Muhsy sen nuk t`shkon huq as sa pesha e qerpikut
All-llah na e forco imanin me ja lig zemrën armikut
Al-Mubdi Ti je Krijues i të gjithav që i man qyelli e çka i man toka
e ndër to,krejt prej Hënës deri tek Dielli

16
E manej që nuk i njohim e me sy që nuk i shohim
Jem të ngrat shumë pak dimë tlusim na shto diturinë
Al-Muid pasi që t`vdeism Ti prap do t`na sjell në jetë
Tbojm Rixha na le N`Xhennet e mos ejsim njerz të shkretë


Refreni:
Pasha Bab e pasha Nënë,pasha Din e pasha Iman,

Pasha dritën e dy syve edhe zemrën që m`ke dhënë


Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban


Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë.



17

Al-Muhijd që Ti fal jetë Al-Mumjit që cakton vdekjen
Al-Haji Ti ske nevoj për askënd hiq përpos Veten
Al-Kajum je kan gjithmon je dhe gjithmon ki me mbet
Të dojm me zemër e me shpirt,jo vetëm që kem me vdek

18
All-llah nuk të dojm veç prej frikës
Al-Washid T`dojm sinqerisht
Jam krenar që jam muslim
Pom thojn jam shqiptar me bisht

19
Al-Mashid Ti jau then qafën, jau faron krjet farefisin
Pom dhimen kur e kthen Isën a.s, jau dherr derrin jau then kryqin
Al-Wahid Ti nuk ke shoq,as ske thmi as Bab as Nanë
Ja Allah jau fal gabimet, se spo din çka jan tuj thënë

20
Je i vetmi Al-Ahad I Pavarur Al-Samed
A pi sheh vllazni e motra jan të gatshëm për Xhihad
Al-Kadir i Plotfuqishëm veç Ty ndihm jemi tut thirr
Se Ti vendos për të gjitha na ndihmo Al-Muktadir

21
Allah je Al-Mukadim Inshallah me Iman vdesim
Al-Muahir Kijametin inshallah asnjë se presim
Al-Evel Ty ske fillim Al-Ahir Ti ske mbarim
As-Sahir Ti je Krijues i të gjithav pa dyshim

22
Al-Baatin Të dojm me zemër edhe pse pak dim për Ty
Al-Waali Sundues i Vetëm i Lartë e i Pastër Al-Mutaa`aali
Ja Rabbi Ti je Al-Bar I Pa Tundshëm pa gabim
Al-Tawab Ti je pranues i robërve Tu kur bin pendim

23
Allah T`kem Al-Muntakim kem frig nga ndëshkimi Yt
Pa iz Tanen sen sun bajm bile as me reh qerpik
Al-Afuv Mëkatefalës T`lus me na i pranu duat
Al-Rauf Ti je i Dhimbshëm se ne jem insan të ngratë

24
Pronar i gjithpasuris Malikul Mulk N`kët Dunja
Dhul Xhelali wel Ikram Unë dëshmoj se Tjetër ska
Ti gjithmon vepron i Drejtë i pa anshëm Al-Muksid
Sot në krjet shtetet e botës është tu thirr ezani Yt

25
Përdit po shtohet ymmeti krjet pe thirrin emrin Tënd
Al-Xhami me mall e presim Ditën kur Ti na bashkon
Ti ske nevoj për askand i Pasur je Al-Gani
Al-Mugi krjet T`akon Ty Kujna don i shpërndan Ty

26
Al-Many refuzoj t`kqijat që po i bojn ummetit Ton
Adh-dhar Je O Allah kujna don mun i bon dom
Al-Nafi jep avantazhe kujna don ja qel zemrën për Islam
Kujna don ja qoron sytë kujna don i shton iman

27
An-Nur T`lus na ndriço rrugën, Na udhëzo O Al-Hadi
Tana rrugt na çojn në Rom, por veç nja na çon tek Ty
Qka isht kan shkenca pa Ty?Asjë hiç O Al-Badi
Krejt zbulohen me iz Tënde I Përjetshmi Al-Bagi

28
Al-Warith përpos Teje hiq askujt nuk ja kam frikën
N`koft shkru sot me u kthy te Ti ni dakik smun e pres ditën
Ar-Rashid Ti mu mjafton përpos Teje snjoh kërkon
As-Sabur Un T`Du me zemër Admiroj Durimin Tand


Refreni:
Pasha Bab e pasha Nënë,pasha Din e pasha Iman,

Pasha dritën e dy syve edhe zemrën që m`ke dhënë


Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban


Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Në jetën tënde ka vend edhe për bukurinë
» A mjafton dashuria vetëm me fjalën "të dua"?
» [Tregim islam] A të mjafton një peshk i vetëm i madh?!
» Lajmet ditore
» Kur Robi i Allahut merr abdes..

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: