islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
45 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 45 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty96%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty0%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty0%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty0%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty1%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty2%Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
09092012
MesazhMëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) 200-150_1343306722


Kur shkova atë natë në shtëpi, gruaja ime më shërbeu darken. I kapa dorën dhe i thashë se kisha diçka për t’i thënë.

Ajo u ul në karrige dhe filloi të hante qetësisht. Vështrova dhembje në sytë e saj. Nuk dija si të hapja gojën sërish, por duhet t’ia thosha atë që kisha në mendje.

- “Dua divorcin” i thashë.

Ajo nuk u duk e shqetësuar, dhe m’u përgjigj butësisht

-“Pse?”

Iu shmanga pyetjes se saj. Kjo e beri te nervozohej. Hodhi lugën që mbante në dorë dhe ulëriti

-“ Ti nuk je burrë”.

Atë natë nuk i folëm njëri tjetrit. Ajo po qante, donte të dinte ç’kishte ndodhur me martesën tonë. Dhe përgjigja ishte se zemra ime i përkiste dikujt tjetër, i përkiste të dashurës dhe për gruan ndjeja veç mëshirë.
Me një ndjenje faji hartova një marrëveshje ku i lashë gruas shtëpinë tonë, makinën dhe 30% të aksioneve të kompanisë. Ajo e lexoi dhe e grisi në qindra copëza. Njeriu që kisha ndarë 10 vjet me të, tani ishte kthyer në një të huaj. Më erdhi keq për kohën e saj të humbur dhe energjitë e shpenzuara kot, por nuk mund ta ktheja mbrapa atë që e kisha thënë, doja të dashurën tashmë. Filloi të qante me të madhe, diçka që e prisja. Ta shihja të qante ishte si një lloj lehtësimi për mua, duke qenë se ideja e divorcit më kishte torturuar për javë me radhë. Ditën tjetër shkova në shtëpi shume vonë dhe e pashë të shkruante diçka. Nuk e pyeta dhe shkova të flija pas një ditë të ngarkuar në punë dhe me të dashurën. Në mëngjes më dha marrëveshjen e saj të divorcit, nuk donte asgjë prej meje përveçse një muaj vëmendje. Kërkoi që në atë muaj të përpiqeshim të bënim një jete normale dhe arsyeja e saj ishte shumë e thjeshtë: djali ynë kishte provime atë muaj dhe nuk donte që divorci ynë të ndikonte tek ai. Kjo ishte e pranueshme për mua, por ajo kërkoi edhe diçka më shumë. Donte ta ngrija në krahë çdo mëngjes nga krevati deri tek dhoma e ndenjes ashtu siç kishim bërë në ditët e para të martesës sonë. Mendova se ajo po çmendej, gjithsesi pranova. Kur ia tregova këtë të dashurës, filloi të qeshte me të madhe dhe iu duk absurde. Unë dhe gruaja ime nuk kishim pasur kontakte fizike për një kohë të gjatë.
Kur e ngrita në krahë ditën e parë, djali ynë erdhi mbrapa nesh dhe bërtiti i lumtur

-”Babi po ngre mamin në krahë”.

U ndjeva shumë në faj në ato momente. Eca me të në krahë për rreth 10 metra. Ajo më tha me zë të ulet.

- ”Mos i trego djalit tonë për divorcin” .

Sërish vura re dhembje në sytë e saj. Ditën e dytë ishte e lehtë për ne. Ajo u mbështet në gjoksin tim dhe munda ta ndjeja parfumin e saj. Kisha kohë që nuk e shihja më si femër. Vura re se nuk ishte më e re, flokët i ishin bërë gri dhe rrudhat i ishin shtuar. U ndjeva keq për atë çka i kisha bërë. Në ditën e katërt kur e ngrita serish në krahë ndjeva njëfarë intimiteti të rikthehej. Në ditët në vazhdim filloi të rritej edhe më shumë. Një mëngjes ajo po kërkonte ç’të vishte, por të gjitha rrobat i rrinin më të mëdha. Në atë moment vura re sesa ishte dobësuar, ja pra pse e ngrija aq lehtë ne krahë. Ndjeva dhembje në shpirt, ajo kishte mbledhur kaq shumë vuajtje dhe lot në zemrën e saj. Pa vetëdije iu afrova dhe ia përkëdhela flokët. Në atë moment vjen djali dhe thotë:

- ”Babi është koha te ngresh mamin ne krahë”.

Kjo ishte bërë tashmë si pjesë e jetës së tij. E ngrita sërish, ajo më hodhi duart rreth qafës dhe çuditërisht u ndjeva si në ditën e parë të martesës. Ditën e fundit të ”marrëveshjes” kur e ngrita serish në krahë, nuk doja ta lëshoja më.
Më pas shkova të takoja të dashurën.

- “Nuk dua te divorcohem ” – i thashë.

Më pa, më vuri dorën në ballë e më tha mos kisha temperaturë e ndaj flisja përçart.

“- E dëgjove mirë ç’të thashë, nuk dua të divorcohem”.

Me dha një shpullë dhe përplasi derën e iku. Martesa ime ishte bërë e mërzitshme sepse unë nuk i kisha vlerësuar gjërat e vogla, jo sepse dashuria nuk ishte më. Shkova në një dyqan me lule dhe porosita një buqetë, ku në një shënim e shkrova: ”Do të të ngre në krahë derisa vdekja të na ndaje”.
Vrapova në shtëpi me lulet në dorë dhe me buzëqeshje në fytyrë. Ngjita shkallët dhe në krevat gjej gruan time në shtrat…. të vdekur….
Ajo kishte luftuar me kancerin për muaj me radhë dhe unë isha shumë i zënë me të dashurën, për ta vënë re. Ajo e dinte që do të vdiste shpejt, por donte që në sytë e djalit tonë unë të mbetesha një bashkëshort i mrekullueshëm…

Vlerësoni gjërat para si t’i humbni, sepse atëherë do të jetë shumë vonë për t’i kthyer pas...
Lexuar gjithësej:

visitor counter


Edituar për herë të fundit nga Admin në Sat 28 May 2022 - 4:56, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) :: Komentet

avatar
Allahu te ruajt dhe te shperblefte Ilaz per kete tregim qe me ke bere te qaj!!
Subhanallah sa me preku ky tregim vella Ilaz ,,All-llahu te shperblefte per kete postim,,
 

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Frytet e respektimit të prindërve (Tregim shumë prekës)
» Tre vajzat dhe njeriu i cili pa ëndër babain e tyre duke u dënuar!!!(Tregim shumë prekës)
» Kur do të vendosni të bëheni musliman?[Tregim prekës]
» Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!
» [Tregim islam] Një ngjarje interesante midis Omerit dhe Ebu Bekrit r.a.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: