islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.

Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.

PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit

Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share

Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? Empty
MesazhTitulli: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyFri 2 Mar 2012 - 10:22

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e si dhe ju vizitorë të nderuar jetojm në një kohë dinamike të rethuar në katër anët me harram.Për tu mbrojtur besimtari nga këto harrame e ka shumë rëndë sepse duhet të përballet me dy lufta dhe atë lufta ndaj nefsit dhe e dyta lufta ndaj shejtanit.Lufta e parë largohet duke e mposhtur nefsin em agjërim përkujtim të Allahut e kështu me radhë por lufta e dytë duhet pra të luftojm me armikune përbetuar shejtanin.Pra me të vërtetë është një temë e gjatë për diskutim dhe çdo mendim çdo këshill e juaja do të jetë një ndihmë për antarët që sadopak ti ndihmojm në luftimin e të mallkuarit.Sa i përket shejtanit, ai është krijesa më e frikshme pasi ai është i pari në botë që nuk i respektojë fjalët e Allahut.
Ne jemi njerëz besimtarë (Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? 61460), që i besojmë All-llahut mirëpo ndodh që nëpër gjakun tonë të kalojë ndonjë dyshim prej shejtanit, i cili mundohet që të hyjë në zemrat e besimtarëve, t`i shkatërojë ato ndjenja besimi e ta bëjë njeriun për vete.Ky është qëllimi i shejtanit, po sa mundohemi ne që ai i shkatërruar të mos na prekë me cytjet e tij?
Pra shkruani mendimet e tuaja në lidhje me cytjet e shejtanit si dhe këshillat se si të dlaim si ta luftojm shejtanin alejhilane?

Allahu ju shperbleft per postimin.
Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? 8THII

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySat 3 Mar 2012 - 14:27

Es-selamu alejkum edhe unë desha të them diç në lidhje me këtë temë shumë të mirë dhe aktuale, në të njejtën kohë edhe këshilldhënëse për vllezërith dhe motrat islam.Ne jemi besimtarë dhe duhet t`i përmbahemi fjalës kur themi se ne jemi "MUSLIMAN".A thuaj mund të quhet besimtarë dikush që nuk i zbaton rregullat e Islamit, që Allahu xh.sh i ka caktuar në këtë fe? A thua mund të quhet musliman një njeri i cili thotë se jam besimtar me gojë e jo me zemër? A thua mund të quhet besimtar një njeri që ndjek veset e liga të shejtanit alejhi lane?Jo, muslimani nuk është i tillë.Besimtari i vërtetë e falë namazin dhe i respekton të gjithë ato rregulla të cilët Allahu i ka caktuar.Ai mbrohet prej shejtanit dhe dëshirës së tij duke mos i ndjekur dëshirat e veta epshore, por duke shkuar aps rrugës së Pejgamberit s.a.v.s, e cila sjell paqe dhe qetësi.
Pra edhe këshilla ime për gjith besimtarët islam është që të nhyn komplet në islam dhe mos i lënë prizmë shejtanit që të depërton me evset e tij.Ta falin namazin si dhe çdo urdhër që Allahu xh.sh na ka dhënë.Ta hidhrojm shejtanin me mosbindje ndaj tij e mos ta hidhërojm Allahun xh.sh.

I love you Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... I love you
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven www.islamieshtedrit.com Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptySun 18 Mar 2012 - 14:11

Es-selamu alejkum....Sërish do të shkruaj unë diç për të mallkuarin Shejtanin alejhi lane dhe kurthat apo cytjet e tij sepse e shof që aksush nuk donë edhe një këshill me dhënë rreth largimit nga shejtani edhe pse e dimë shumë mirë se të gjithë jem,i të sulmuar nga dy armiq dhe atë Nefsi dhe Shejtani.

Pra siç e cekëm më naltë shejtani është armiku më i përbetuar i njeriut i cili njeriut i sjell shumë të kqija dhe atë pajgumësi, netë në dëshprim e hidhërim,grindje shpirtërore dhe grindje me njerëz.
Pra lind pyetja a thua më mirë është të ndjekësh rrugën e Allahut dhe të kesh një qetësi shpirtërore, apo të ndkjekësh rrugën e shejtanit, i cili çdokujt i sjell dëshira të pa mbaruara dhe iluzione?
Pejgamberi s.a.v.s ka thënë: "Ska asnjë rob i cili bën një mëkat, pastaj ngrihet, merr abdes dhe zbukurohet, i fal dy rekate dhe pastaj kërkon falje prej Allahut,që Ai të mos ia falë."
Pra siç e shohim nga hadithi i Pejgamberit s.a.v.s nëse ne ndjekim rrugën e Allahut xh.sh neve na dhemb mëkati që i mallkuari na ka shti me bë dhe prandaj nëse pendohemi nuk duhet me u mërzitur sepse i jemi drejtuar Mëshiruesit më të Madh dhe ia kemi kthyer shpinën Shejtanit dhe e kemi mallkuar për gabimin q0δ kemi bërë.Dhe për këtë shkak Allahu xh.sh na i fal mëkatet tona.

Që të bëjm largimin e shejtanit alehilane dhe dyshimeve të tij duhet që të bëjm dua edhe atë:

1. Të kërkojm mbrojtje nga Allahu xh.sh prej tij,
  2. Këndimi i Ezanit,
  3. Marja e abdesit
  4. Ose komplet larja e trupit pasi që shejtani është nga zjarri e uji e shuan atë zjarrin.
Duatë dhe leximi i Kur`anit (Pastaj gjithashtu ajo që e largon shejtanin janë lutjet e mëngjesit dhe të mbrëmjes pra dhikri i mëngjesit dhe mbrëmjes,lutjet e hyrjes dhe daljes nga shtëpia,leximi i Ajetul-Kursisë para fjetjes, leximi i dy ajeteve të fundit të sures el-Bekare). Po ashtu,Pejgamberi s.a.v.s ka thënë: "La ilahe il-lall-llahu vahdehu la sherike leh, lehul mulku ve lehul hamdu ve huve ala kul-li shejin kadir" Pra:"Ska të adhuruar tjetër përveç Allahut, Një dhe i pa shoq,Atij i takon Sundimi e Lavdrimi dhe Ai është i Plotfuqishëm mbi çdo send" Pra kush i bën këto lutje do të jetë i mbrojtur prej shejtanit tërë ditë.
Pra ne tash presim edhe këshillat,sqarimet,opinionet tuaja me Temën islame e cila në të njejtën kohë është edhe aktuale sidomos në kohën në të cilën jetojm aq sa edhe dobiprurëse për ata q0δ duan ti kthehen Allahut xh.sh dhe t`ia kthejn shpinën shejtanit.

Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? 8THII

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

http://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyMon 19 Mar 2012 - 23:22

we selamu alejkum Allahu qofte i kenaqure me ju shume teme e qelluare per te debatuare .

O ju vëllezër, dhe motra zemërimi është mbizotërim i shejtanit mbi mendjen e
njeriut. Transmetohet prej njërit prej të Dërguarve të Allahut të i ketë
thënë Iblisit: "Kur e mbisundon më së lehti të birin e Ademit? Iblisi
iu përgjigj: "Atëherë kur është i zemëruar dhe kur e pason epshin".

Premtimet, shpresat dhe mashtrimet janë një armë tjetër e fortë e
shejtanit kundër njeriun: "Ai (djalli) u premton atyre dhe i josh me
shpresa, por ato që premton djalli, janë vetëm mashtrime". Nisa 120, dhe
"Unë nuk kam pasur kurrfarë pushteti mbi ju. Unë thjesht ju thirra e ju
m’u përgjigjët. Prandaj, mos më qortoni mua, por qortoni veten!".
Ibrahim 22, dhe "Mirëpo, kur u ndeshën dy ushtritë (me engjëjt përkrah
besimtarëve), ai u kthye nga thembrat e tij dhe u tha (jobesimtarëve):
"Unë nuk kam të bëj me ju". Enfal 48. Ky mashtrues i premton njerëzve
sipas natyrshmërisë së tyre dhe i fut në kurthin e tij sipas ëndjeve dhe
dëshirave të tyre. Pasanikun kur jep lëmoshë dhe bën vepra të mira e
frikëson me varfëri, ndërsa pasurinë ia zbukuron me shkaqe të ndaluara
dhe mjete të shëmtuara.

tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? EmptyMon 26 Mar 2012 - 23:11

Selamu Alejkum !

S'di cka te them ketu , ka shume per te folur ketu ... shejtani dite e per dite luan me neve ne trupin tone ... Pse ndodh kjo ? Se e kemi lan avdesin mbas dore , kemi lan namazin mbas dore , kemi lan leximin e kuranit mbas dore e shume gjera te tjera mosrespektimi i prinderve, ka humb vlera e njeriut te ndershem ...Kto gjera jan qe e cojne njeriun deri ke punt e shejtanllekut

I K R E -(lexo-meso)

Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??   Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij?? Empty

Temë në Diskutim: Si të largohemi nga shejtani dhe cytjet e tij??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: