islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
70 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 70 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty96%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty0%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty0%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty0%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty1%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty2%Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve Empty
23012012
MesazhVehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve

Po afrohet dita e mevludit dhe të gjithë muslimanët e botës i gëzohen
lindjes së Pejgamberit të tyre më të dashur, s.a.v.s., me ç’rast
përgatiten për ta shënuar këtë ditë të madhe historike. Për dallim nga
këta, ithtarët e lëvizjes vehabiste bëjnë sulme intensive mbi ata që e
duan të Dërguarin e Allahut, dhe që gëzohen për shkak të lindjes së tij.
Përderisa muslimanët mundohen që ta ruajnë të gjallë kujtimin mbi
Pejgamberin a.s., vehabistët pamëshirshëm rrënojnë dhe zhdukin tërë atë
që ndërlidhet me të.

Shpesh i dëgjojmë sesi ftojnë për rrënimin e varreve, tyrbeve, si dhe
të gjitha tërë ato monumente historike islame. Kërkojnë të shkatërrojnë
të tërën që ka mbetur nga Pejgamberi a.s., nga as’habët, tabi’ibët dhe
nga të parët e ndershëm.

Por, në të njëjtën kohë, ata po ndërtojnë muze të ndryshme me qëllim të ruajtjes së trashëgimisë së dijetarëve të tyre.

Varrezat e pejgamberëve, as’habëve, tabi’inëve, të nënave të
besimtareve dhe gjithçka që ka mbetur prej tyre duhet të shkatërrohen,
ndërkohë që syzat të cilat i ka mbajtur Shejh Uthejmini, stilografin e
fundit me të cilin ka shkruar, etj., u dashka të rruhen në një muze të
veçantë nën emrin “Ibn Uthejmin”.

Këtë që shënuam më sipër, më së miri, mund ta shohim nga fotografitë vijuese:
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 1“Shoqata bamirëse Muhammed Salih El-Uthejmin”

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 2“Ndërtesa natën në shenjë respekti për Uthejminin”

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 3Këtu
mund të shihen syzet e Muhammed b. Salih El-Uthejmin, të cilat i
shfrytëzonte gjatë leximit, me qëllim të ruajtjes së tyre, thuajse janë
të shenjta! Nga ana tjetër, e tëra ajo që kishte ngelur nga Pejgamberi
a.s., dhe shokët e tij, as’habët, qenka dashur që të zhdukeshin,
shkatërroheshin, për shkak se këto shpijnë në shirk e në qufër!

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 41Orët
të cilat i shfrytëzonte Uthejmini. Këto vlejnë dhe duhet ruajtur me
kujdes. Po varret në Beki’? Këta vare duheshka që të rrafshohen, ashtu
që të mos madhërohen, as’habët të mos shenjtërohen...

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 5Stilografi i fundit i përdorur nga “shejhu”.


Ja pra, lexues i dashur, këtu shihet sjellja e ithtarëve të
vahabizmit ndaj asaj që ka ngelur si trashëgimi prej udhëheqësve dhe
shejhëve të tyre. Ndaj të gjitha këtyre duhet treguar kujdes dhe
respekt, në mënyrë që të mos harrohen.

Tani le të shikojmë se çfarë kanë bërë vahabistët me varrezën Beki’ dhe me disa vende të tjera islame të rëndësishme.
Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 61Varre
të rrafshuara që u përkasin shokëve të Pejgambërit, a.s. – as’habëve,
nënave të besimtarëve, tabi’inëve dhe të dijetarëve të mëdhenj islam.
Varre ne Beki’.

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 7Ajo që ka mbetur nga varri i Ibrahimit, djalit të Pejgamberit a.s.

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve 8Shtëpia në të cilën jetuan Pejgamberi a.s., me Hatixhenë r.anha.


Për fund, pyesim vehabistët: Pse duheshka që kubeja e varrit të
Pejgamberit a.s., të rrënohet, ndërsa Ibn Uthejminit t’i ndërtohet një
muze? Pse varret e as’habëve u dashka të rrafshohen me tokën, ndërsa
syzet, stilografët dhe orët të cilat i shfrytëzoi Ibn Uthejmini qenkan
të vlefshme dhe u dashka të ruhen? A thua, vallë, Ibn Uthejmini është më
me meritë prej Pejgamberit a.s.? A thua Ibn Uthejmini është më i
vlefshëm se sa as’habët, apo më shumë se sa nënat e besimtarëve?!

Zoti nga mbroftë prej gabimeve të këtilla.

Breziiri.com


Edhe vet une jam anti vehabit prandaj kot e keni ata qe mundohen te kundershtojn se une ekam cekur edhe tek rregullat kujt si pelqen se ne jemi kunder vehabistave dhe se jemi hanefi mundet lirisht mos na vizitoje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve :: Komentet

SELAM ALEJKUM VELLA :ALL-LLAHU QOFTE I KENAQUR ME TY ;DESHTA TE PYES SE KUSH ESHTE IBN UTHEJMINI A KA VEPRUAR SIKURSE SUNETI I MUHAMEDIT S.A.V APO SIKUR SE KETA TE CILET I BEJNE MEMORIE SYZAVE E KUTADI UNE LLOLL SENI NE FOTO QE I PASH:

SA PER MUA ! MILION E MILIARDA E BILIONA E TRILIONA E KU EDI SA SA UTHEMINA ME KAN ,SE NUK E I JA KUJTOJ SYZET STELOGRAFIN E KUTA DI UNE SE QFARE PASH ATY NE FOTO ALL-LLAHU E DIN ME SE MIRI
POR
DIENI VELLA E MOTRA SE PERKUJTIMI DHE ADHURIMI I BEHET VETE ALL-LLAHUT XH.SH-KURSE SELAMET DHE SALAVATET I DERGOJME MUHAMEDIT S.A.V.S ME TE DASHURIN TEK ALL-LLAHU -TA PASOJME SUNETIN E TIJ DO TE JEMI TE SHPETUAR
Ma beni hallall per komentim....
Selam alejkum

Shejhu e shkriu jeten per ngritjen e emrit te Pejgamberit alejhis-salatu ues-selam dhe shokeve te tij, e ju beni krahasime me syzet e stilolapsin e tij?!
Yjet e ketij shekulli kane qene Shejh Bin Bazi, Shejh Albani dhe Shejh Uthejmini. Per jeten dhe vepren e ketij dijetari te madh mund te lexoni duke klikuar ketu: http://www.udhaebesimtareve.com/2008/02/09/dicka-rreth-biografise-se-shejhut-te-nderuar-muhamed-ibnu-salih-el-uthejmin/
Ja u kuptua fytyra e vërtetë e juaja Aksa e dinë fort mirë se ky forum është kundër vehabistave dhe gjithkush që nuk u përmbahet rregullave të forumit është e padëshiruar në forum.Frekuento atëherë forumet vehabo selefiste.Shejhu nëse paska shkri jetën a krahasohet me Pejgamberin a.s dhe sahabët.Varete sahabve me u prish nd0δrsa stilolapsio i kti me u rujt more kancerët e islamit.

Nuk dua me ndi më ansjë koment se ua pamundësoj unë hyrjen.
SHehju aspak nuk mund te krahasohet me pejgamberin a.s. Kush te tha ty qe varret e sahabeve jan tu u prish, a ty te ka rrok ajo gajle a? perveq te ju ndegjohen keto gjera, nese e ki ket gajle ju nuk duhet te beni perqarje, edhe keta te arabis saudite simbas juve qenkan vehabi, un askund ne lajmet islame nuk ndegjova per ket vetem te ju, breziiri.com eshte nje vebfaqe islame e vetmja shqiptare ne ket fytyr te tokes qe publikon keto lajme per kinse vehabistet. Kliko ne google ket titullin e juaj dhe shiqo vetem breziiri.com publikon ket lajm. I quani muslimanet qe shkojn ne rrug te islamit vehabista pa kurfar argumenti!!! ju mua personalisht me quani vehabist kjo eshte nje fjal e rend per mua shum e rend, ju do te pergjigjeni per ket para Allahut te madheruar, un e mbroj shjhun e nderuar, varret vlla nuk asht e lejuar me islam te zbukurohen as tyrbet nuk u takojn muslimanve, ju keni postuar ket pa kufar argumenti ,vetem qe te beni perqarje, saqe qka un i njoh antaret e me parshem jan larguar nga ky forum me te meta islame, ju duhet te permirsoni ket forum ne emer te Allahut xh.sh. Ka te meta ky forum, por se postoni kesi lajme te skrupullta nuk e kam menduar.Juve ju duhet nje hoxh nje dijetar i fort te ju hyj ne forumin tuaj per te ju keshilluar per disa gjera, vetem e vetem per te ju ruajtur nga ky devijim. Allahu permirsoft gjendjen e ketij forumi. AMIN.
Shko tash vizitoj forumet vehabiste se këtu ske vend as ti as shokët e tuaj që ofendojn webfaqet hanefite dhe që lavdrojn virusat e islamit që shkaku i paraqitjes së tyre në sipërfaqe kan ndodhur këto përcarje.Unë i kam vendosur argumentet se çka kan bërë vehabistat rafsh i kan bërë avrezat e as-habve në el-bekije dhe shumë e shumë gjëra tjera.Elhamdulilah e kemi kuptuar të vërtetën.
 

Vehabistët madhërojnë syzat e Ibn Uthejminit dhe shkatërrojnë varet e as’habëve

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Krejt varet se cfare eshte e rendesishme per ty
» ibn Tejmije i mposht Vehabistet
» Si i vlerësojn dijetarët Vehabistët?!
» Armiqtë që na shkatërrojnë jetën
» Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Aktualitete-
Kërce tek: