islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
66 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 66 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty96%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty0%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty0%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty0%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty1%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty2%Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Empty
19012012
MesazhVehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend

Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Blancho-264x174
Kryetari i Këshillit Qendror Islamik të Zvicrës (ICCS), Nicolas Blancho planifikon ndërtimin e një xhamie të madhe tre-katëshe në Bernë. Projekti 20-milionësh do të financohet me donacione nga Kuvajti dhe Katari.

Gazeta zvicerane “SonntagsZeitung”, ka sigurar një përshkrim të këtij projekti, ndërsa e transmeton edhe albinfo.ch.

Përveç hapësires për falje për 270 burra dhe 174 gra, janë plafikuar edhe dyqane, salla konferencash, salla trajnimesh dhe një parkim nëntokësor i ndarë edhe për burra dhe gra…

Për këtë qëllim, vitin e kaluar Blancho ishte katër herë në shtetet arabe, për ta takuar Tareq al-Essa, presidentin e shoqatës bamirëse «Revival of Islamic Heritage Society».

“RIHS” është një organizatë bamirëse në Kuvajt, zyrat e së cilës janë të lejuara edhe në Pakistan dhe Afganistan, dhe figurojnë në listën e organizatave të sanksionuara në përputhje me Rezolutën e OKB-së, për shkak të lidhjeve me al-Kaidën dhe talebanët, njofton”SonntagsZeitung”, .

Përveç planeve për xhaminë, Blancho ka prezantuar edhe shumë projekte që janë politikisht të ndjeshme, si nisma popullore për heqjen e ndalimit për ndërtimit e minareve në Zvicër.

Në kuadër të projekteve që i ka prezantuar Blancho janë edhe një shkollë islame në Zvicër dhe një agjenci udhëtimesh për organizim të Haxhit.
Zyrtarë të SVP-së kanë thënë se do ta kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie të tillë në Bernë, por jo edhe partitë e majta..Ata do të kërkojnë nga autoritet në Bernë që mos t’i leshohet leja e ndërtimit, njofton 20min.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend :: Komentet

Selam alejkum Allahu ju shperbleft, kujdes vlla nga cila vebfaqe e mer ket lajm , UN JETOJ NE ZVICERR DHE GAZETA KETU E KA PUBLIKU KET LAJM . Ju lutem shiko fotot me posht, Allahu e shperbleft ket njeri. Muhamedi, salallahu alejhi ue selem, ka thënë: “Kush ndërton një xhami për hir të Allahut po edhe nëse është sa një fole zogjsh, Allahu ia ndërton një shtëpi në xhenet” ZVICERANI BLANCHO don të ndertojë xhami në Bernë të Zvicrës me 20 milion franga


Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend Detail

Është ky Kryetari i Këshillit Qendror Islamik të Zvicrës (CCIS)Nicolas Blancho një intelektual tashmë i konvenrtuar në islam i cili nga shumë fondacione, kryesisht ato arabe do të ndërtojë një shtëpi të Perëndisë për muslimanët e Zvicrës në Bümpliz të Bernës, projekt ky i cili po përkrahet me të madhe nga muslimanët, kanë shkruar sot gjitha mediat zvicerane, njofton agjencia informative kombëtare “Presheva jonë”.
Bernë, 16 janar /AIK-Presheva Jonë
Nicolas Blancho, president i Qendrës Islamike të Zvicrës (CCIS) është lëshuar në ofanzivë të kërkimit të fondeve, donatorëve për ndertimin e një xhamie gjiganteske në kryeqytetin zvicerane në Bernë i cili për këtë qëllim ai ditëve të fundit u gjend në Kuwajt, Katar, njofton agjencia informative ATS. “Është një projekt serioiz por edhe një proces i gjatë i cilë kërkon vullnet dhe angazhim maksimal..” ka pohuar Nicolas Blancho. Nga keto vizita të presidentit të CCIS vitin e kaluar në Kuvajtit dhe Katarit ai kishte takuar biznesmenët dhe shtetarëve të nivelit të lartë. “Ne jo vetëm të biseduar në lidhje me paratë, fondet por kemi shkëmbyer edhe ide për bashkëpunim edhe për kembim të kuadrove, intelektualëve.” tha Nicolas Blancho në të dy gazetat e së dieles «Le Matin Dimanche» dhe «SonntagsZeitung», raporton njofton agjencia informative kombëtare “Presheva jonë”.

Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend 184735_192132654141585_190273040994213_535048_8282899_n


Xhamia e propozuar në Bernë është ende në fazën e idesë së një prototip, vazhdon Biancho. Në disa kate, ndërtesa duhet të jetë xhamia më moderne në Zvicër. Është pikërisht për projekte të kësaj shkalle që paratë e donatorëve janë të nevojshme, ka pohuar në vazhdim Nicolas Blancho.

Projekte të tjera të CCIS në Zvicër është ndërtimi i shkollave speciale. Për të CCIS, të gjitha bashkësitë fetare për të përdorur fondet kërkimore jashtë vendit për të financuar projekte të lidhura me lutje ose në arsim, veçanërisht nëse ata janë të varfër, siç është rasti i muslimanëve në Zvicër.
Iniciativa minareve

Fonde të huaja do të përdoret vetëm projekte të rëndësishme. Të tjerët janë të financimit të vogla në Zvicër, duke ndjekur shembullin e iniciativës popullore planifikuar për heqjen e ndalimit të minareve. Çdo projekt ka buxhetin e vet dhe fondin e vet.
Nicolas Blancho nuk thonë më shumë për të. Një komision i pavarur i kësaj Qendre ismaike në zvcër (CCIS) ka juridiksion në këtë çështje, tha ai. Sipas Nicolas Blancho, kontakte në vendet arabe paraqesin anagzhaime dhe vullnet nga donatorët.. Ai i konsideron se ato para të pastra si loti. Kërkimi për donatorët merr formën e ligjit, tha drejtuesi i CCIS në një deklaratë për emdiat zvicerane. Gjithkush është i lirë, aq me tepër përcështje të mira, hmane… të kërkojë para nga të pasurit, ka shtuar ai.
..Allahu e shperblefte qe ka marr mundin e te nderrton kete xhami , po vetem nje pyetje kisha : Cka dmth Vehabiste dhe kush jan ato e cka bejne ato ....?
valla moter vehabista po na qujn qafirat qdo musliman i cili i perkushtohet dinit ashte sot vehabist, hyn neper portalet e expressit zerit koha etj kejt e sulmojn islamin me ket term, bile edhe do pseudo musliman e bojn kete, vetem per shkak te nji fitnes, e harrojn muslimanet qe fitnet kan filluar prej Osmanit r.a e Aliut r.a e deri me sot, te lumet na qe jem musliman e kemi me dal para Allahut e kemi mundesi me mar hakun ton.e sa i perket edhe qeti portalit preshevajon, ky pak para bajramit dul me nji intervist provokuse me fitne te mdhaja kinse ka bo me naim terrnaven per qeshtjen e vitit te ri, te nesermen myftiu e rrezoi ket thenje apo shkrim qafirash qe mundohen mi bo pik e pes muslimanet, per mua qdo musliman jashta shija e sufit te gjith ata qe jan ehli sunet xhemae jan ne hak, pa marr parasysh se a kan apo skan mjekerr pantoola, ata njerzit shumic ne shiptari e ne bot dalin menyra te ndryshme, ama sulmi i bohet atyre qe dojn ti perngjajn pak a shum pejngamerit dhe shokve tij, pra kjo asht tem e ndoj hoxhe te fort ne din e iman,qe jep hakun,ku mund ta gjesh tek dr sheqet krasniqi ku bohet pytja nga nji moter :jemi udhzua me burrin por familja po na quajn tash vehabista vetem pse kan fillu namazin, e ka hixhabin. pra shefqet krasniqi po na quajn vehabist,kshtu shkruje dhe kliko do merresh nji pergjigje. ama ky titull eshte provokus dhe anti islam si neper gazetat ekspress zeri etj spaku muslimanet vejdisohuni se jeni ne luft me gjith kufaret e munafikat, nese e bejm edhe ne kete ateher jemi shum gabim per mendim temin apet Allahu Alem
 

Vehabistët në Zvicër planifikojnë të ndërtojnë xhaminë më të madhe në vend

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Afrika e Jugut ndërton xhaminë më të madhe në vend
» Në Köln të Gjermanisë ndërtohet xhamia më e madhe në këtë vend
» E premtja në xhaminë më të madhe në Evropë
» ''Marseja do te ketë xhaminë më të madhe në Evrope''
» Kryeimami Bajgora per Xhamine e madhe ne Prishtine KTV 038.wmv

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Aktualitete-
Kërce tek: