islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
bajrami - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
bajrami - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
bajrami - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
bajrami - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
bajrami - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
bajrami - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
bajrami - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
bajrami - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
bajrami - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
bajrami - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
bajrami - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
bajrami - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
bajrami - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
bajrami - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
bajrami - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
bajrami - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
bajrami - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
bajrami - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
bajrami - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
bajrami - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
bajrami - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
bajrami - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
bajrami - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
bajrami - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
bajrami - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
bajrami - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
bajrami - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
bajrami - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 91 matches for bajrami

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

 [ Sondazh ] [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?


Sondazhe Islame1Admin999Thu 16 Jul 2015 - 14:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zekati dhe sadakut fitri - Zekerija Bajrami


Ligjeratat e Ramazanit0Admin807Sat 19 Jul 2014 - 20:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..RINIA....Zekerija Bajrami dhe Metush Sulejmani ne Univerzitetin shteteror te Tetov


Video Ligjerata nga youtue0rezarta905Fri 6 Dec 2013 - 0:09
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..Te mos na mashtron dunjaja dhe shejtani...Zekerija Bajrami..


Video Ligjerata nga youtue0rezarta1185Wed 27 Nov 2013 - 23:51
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [VIDEO LIGJERAT]..Vlerat e muajit Muharrem dhe dites se Ashurës..Sadullah Bajrami


Video ligjerata0rezarta879Fri 1 Nov 2013 - 23:45
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime Kurban Bajrami nga stafi i Forumit


Diskutime të shpejta0Admin4315Mon 14 Oct 2013 - 21:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami..flijimi i Ibrahimit a.s birin e vet..Zekerija Bajrami(VIDEO LIGJERATE)...


Video ligjerata0rezarta1081Sat 12 Oct 2013 - 23:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ditet me te mira ne dunja ,dite e Dhul Hixhes.....Sadullah Bajrami {VIDEO}


Video ligjerata0rezarta783Sat 5 Oct 2013 - 21:01
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami '' All-llahu të këqijve ju jep afat ''


Video ligjerata0Admin864Sun 2 Jun 2013 - 20:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Çka don të festosh (2013)? - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admin974Sat 29 Dec 2012 - 18:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Permbledhje e ligjeratave te Dr.Zekerija Bajramit per ndegjim dhe shkarkim


Audio Ligjerata14Admin6028Fri 30 Nov 2012 - 14:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami Daveti Thirrja në ISLAM, është obligim i çdo Muslimani


Video ligjerata0Admin1084Tue 27 Nov 2012 - 20:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  URime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta0vildane936Fri 26 Oct 2012 - 11:43
vildane Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami - Ilahi nga Nusret Kurtishi (Video)


Video Ilahije0Admin293Fri 26 Oct 2012 - 0:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga stafi i forumit Urime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta3Zudi Fejzuli1909Fri 26 Oct 2012 - 0:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-Luftrat e Pejgamberit a.s jane mesim per ne


Video ligjerata1Admin2473Mon 20 Aug 2012 - 12:26
boboshti Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bujamin Bajrami - Jetimi (ILAHI) [Official Video HD]


Video Ilahije0Admin306Wed 25 Jul 2012 - 14:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zekirja Bajrami - Kapuni të gjithë për litarin e Allahut xh.sh


Video ligjerata0Admin982Fri 2 Mar 2012 - 10:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tragjedi, në natën e VITIT TË RI - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue1Admin846Sat 31 Dec 2011 - 22:49
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  REALITETI I VITIT TË RI - Dr.Shefqet Krasniqi dhe Dr.Zekerija Bajrami


Video ligjerata0Shemsi1237Fri 23 Dec 2011 - 0:37
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami, një ditë pranë Zotit


00Shemsi563Mon 7 Nov 2011 - 13:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Sadullah Bajrami - Vlera e 10 ditëve te dhul hixhrit


Video ligjerata0Bona969Fri 4 Nov 2011 - 3:37
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Francë, Kurban Bajrami, kremtohet me pjesëmarrjen e muslimanëve të rinj


Lajmet Ditore0Admin980Tue 1 Nov 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekirja Bajrami - Si duhet ta ruajmë vëllezërin tonë


Video Ligjerata nga youtue0Admin1276Wed 5 Oct 2011 - 12:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet shikimi i serialeve turke? Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1362Thu 22 Sep 2011 - 13:31
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hoxhë Sadullah Bajrami - Në dasëm islame


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1401Thu 22 Sep 2011 - 13:28
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A lejohet përdorimi i faqes Facebook? - Omer bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1145Thu 22 Sep 2011 - 13:26
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga një këshillë bashkëshortëve - Hoxhë Omer Bajrami


Video Ligjerata nga youtue0Admine-Meli1000Thu 22 Sep 2011 - 13:17
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bajrami i Ramazanit Festa që respektohet edhe nga të krishterët


Aktualitete0Admin1025Sun 11 Sep 2011 - 11:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Foto ''Urime Fiter Bajrami''


Projekte dhe punime nga Forumi3Bona9999Wed 31 Aug 2011 - 22:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bajrami dhe simbolika e tij


Aktualitete0Admin1002Tue 30 Aug 2011 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Nata e Kadrit dhe vlera e saj


Video Ligjerata nga youtue4Admin2169Thu 25 Aug 2011 - 23:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami "Lufta e Bedrit" Punuar nga Forumi


Video ligjerata2Admin2021Tue 16 Aug 2011 - 14:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Video Ligjerata Enkas për Ramazanin nga Hoxhallarët tanë


Video Ligjerata nga youtue15Admin2953Sun 31 Jul 2011 - 12:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bjarami:1.Spjegimi mbi Kur`anin në Zvicër dhe 2.Fitër Bajrami poashtu e mabjtur në Zvicër.


Video ligjerata0Admin1572Thu 21 Jul 2011 - 9:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-Pse Allahu xh.sh Pejgamberve u ka dhene muxhize


Video ligjerata0Admin2594Sun 17 Jul 2011 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Imani ne brendi Islami ne praktik


Video ligjerata0Admin1665Sat 16 Jul 2011 - 22:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Sadullah Bajrami Mbulesa


Video Ligjerata nga youtue2I Love Allah1637Tue 5 Jul 2011 - 13:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Meritat e muslimanve te parë


Audio Ligjerata0Admin1382Mon 16 May 2011 - 9:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - 1 Prilli ( Pyetje dhe Pergjigje )


Video Intervista0Bona3445Sat 2 Apr 2011 - 2:22
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanë gjithmonë të jemi - Omer Bajrami


Video Ilahije0Bona258Fri 18 Feb 2011 - 1:31
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami - 4 Medh'hebet dhe pasimi i tyre


Video ligjerata0Albi-ibro2664Tue 8 Feb 2011 - 15:58
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Viti i RI - Dr. Zekerija Bajrami


Video ligjerata4Bona1465Tue 28 Dec 2010 - 22:38
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami Pasiviteti i të mirëve e ndihmon të keqen All-llahu xh.sh. ska dobi nga ibadeti jonë as dëm nga gjunahet tona


Video ligjerata0Admin1282Sat 18 Dec 2010 - 10:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dasma e hoxhës së nderuar Omer ef. Bajrami djali i dr. zekerija bajramit


Video ligjerata6aksa2719Thu 16 Dec 2010 - 2:37
selami Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Si ta ruajm vllazërinë tonë


Video ligjerata1Admin1392Mon 6 Dec 2010 - 0:28
Sara-Luan Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 Shume i mire Dr.Zekerija Bajrami-As shkrimet e as fyerjet e armiqve nuk e ulin nderin dhe vlerën e Muhammedit a.s


Video ligjerata0Admin1687Wed 24 Nov 2010 - 10:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Ditën e Gjykimit të Gjithë do të qëndrojm të vetëm para Allahut xh.sh


Video ligjerata0Admin1538Sun 21 Nov 2010 - 12:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tërnava: Bajrami, festë e humanizmit


Lajmet Ditore0Admin1471Tue 16 Nov 2010 - 20:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije

  >>Kurban Bajrami<<


Tema0Mr.Uzeir-Ibrahimi1869Sat 13 Nov 2010 - 21:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: