islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
namazi - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
namazi - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
namazi - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
namazi - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
namazi - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
namazi - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
namazi - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
namazi - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
namazi - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
namazi - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
namazi - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
namazi - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
namazi - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
namazi - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
namazi - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
namazi - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
namazi - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
namazi - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
namazi - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
namazi - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
namazi - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
namazi - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
namazi - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
namazi - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
namazi - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
namazi - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
namazi - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
namazi - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 62 matches for namazi

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi është miraxhi i besimtarit


Namazi1Admin502Tue 2 Apr 2019 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  (Temë Islame) NamaziNamazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an)


Tema Islame0Admin389Mon 25 Feb 2019 - 18:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim] Namazi me dy lloj abdese!


Tregime Islame0Admin909Sun 19 Oct 2014 - 21:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Mozaik] Namazi i parë në Qipron Jugore pas 40 viteve


Mozaik0Admin676Fri 26 Sep 2014 - 23:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Namazi na ndryshon neve, e ne pastaj e ndryshojmë botën!


Tregime Islame0Admin972Sun 8 Jun 2014 - 16:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Falet namazi i sabahut në xhaminë Aja Sofja


Lajmet Ditore0Admin535Sun 1 Jun 2014 - 17:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pytje hoxhes ...Namazi i vitrit ..


Pyete Hoxhen1rezarta882Sat 15 Mar 2014 - 13:16
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i udhtarit


Pyete Hoxhen1motra muslimane1183Wed 5 Mar 2014 - 18:12
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Arabi Saudite, policia edukative mund të largojë rregullat për kohë të namazi


Lajmet Ditore0Admin543Wed 1 Jan 2014 - 15:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi ...gjeja e par qe njeriu do te merret ne llogari ne diten e gjykimit..


Tema Islame0rezarta577Sun 8 Dec 2013 - 15:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Lajmet Ditore]Egjipt, namazi i Bajramit në Sheshin Tahrir


Lajmet Ditore0Admin456Sat 12 Oct 2013 - 23:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Egjipt: Namazi i Teravive ne sheshin Rabia el Adewije


Ramazani nëpër Botë0Admin776Thu 25 Jul 2013 - 18:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i teravive


Temat e Rmazanit0Admin556Fri 12 Jul 2013 - 19:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pyetje hoxhes ...namazi i taravive


Pyete Hoxhen1rezarta1359Fri 5 Jul 2013 - 19:52
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  Namazi i përbashkët i futbollistëve të Libisë para ndeshjes


Aktualitete0Admin395Tue 25 Jun 2013 - 21:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pyetje hoxhes ,namazi i sabahut


Pyete Hoxhen1rezarta1182Fri 5 Apr 2013 - 15:33
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pas 90 vitesh falet Namazi i parë në xhaminë Yeni në Selanik


Lajmet Ditore0Admin414Wed 3 Apr 2013 - 0:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i haxhxhet


Pyete Hoxhen4brunhild2905Fri 25 Jan 2013 - 17:44
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i haxhxhet


Pyete Hoxhen1brunhilda1826Wed 19 Dec 2012 - 22:23
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i pendimit dhe pendesës (tevbe)


Namazi1Admin131Fri 28 Sep 2012 - 16:36
memedali.nijazi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i teravive


Temat e Rmazanit1Admin1310Sun 22 Jul 2012 - 4:22
urtesia Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i natës


Namazi0Admin46Sat 16 Jun 2012 - 13:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Qe 60 Vite Nuk Të Është Pranuar Namazi


Tema Islame0Shemsi1198Wed 23 May 2012 - 21:44
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i sabahut dhe mynafikët


Namazi0Shemsi87Mon 9 Apr 2012 - 0:59
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ****NAMAZI****Dobitë,Dënimet*Çka thotë Allahu xh.sh*Çka thotë Pejgamberi a.s* Si dhe Çka thunë Dijetarët??!!


Namazi0Admin53Sun 18 Mar 2012 - 23:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ja si falet namazi i Vitrit në praktik me video


Namazi1Admin118Sun 18 Mar 2012 - 16:02
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  NAMAZI PËR PLOTËSIMIN E DËSHIRAVE (HAXHXHET NAMAZI).


Tema Islame3Mr.Uzeir-Ibrahimi10002Fri 16 Mar 2012 - 23:00
bjanuzi1302 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shiko sa të merr kohë namazi në ditë!


Tema Islame1Shemsi595Sat 11 Feb 2012 - 14:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Nates


Pyete Hoxhen1vila4386Wed 8 Feb 2012 - 22:58
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i xhumase 03.02.2012 ne Prishtine - Klan Kosova vleresone vet!


Lajmet Ditore0Shemsi488Mon 6 Feb 2012 - 1:01
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  I kaloi namazi, e ndëshkoi veten dhe fitoi


Tregime Islame0Shemsi1030Fri 6 Jan 2012 - 3:41
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi sabahut mbron zemrën nga sëmundjet


Namazi0Shemsi83Wed 19 Oct 2011 - 0:21
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Ebu Malekut


Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s0Admin1333Sun 2 Oct 2011 - 15:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi, uji i jetës


Namazi1Admin63Sun 2 Oct 2011 - 11:32
besiminezemer Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi është më i mirë se gjumi ( Essalatu hajrun minen-nevm )


Video Projekte0Shemsi101Wed 28 Sep 2011 - 23:25
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanët në Francë Paris: Ndalohet namazi me xhematë në rrugë


Lajmet Ditore0Admin948Thu 15 Sep 2011 - 23:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si bëhet namazi i pendimit?


Tema0Shemsi2464Sun 28 Aug 2011 - 22:27
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kinezët dhe namazi i sabahut


Kthime në Islam0Admin97Sun 21 Aug 2011 - 11:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mos lejo të humbas namazi i taravisë


Fetfa nga Fikhu0Admin1300Sat 13 Aug 2011 - 16:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Sabahut..


Namazi0muslimanja108Wed 10 Aug 2011 - 13:33
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sa rekat i ka namazi i teravisë? Përgjigjet Jakup Hasipi (Allahu e mëshiroft)


Video Ligjerata nga youtue0Admin1473Sat 6 Aug 2011 - 15:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi pas imamit i cili i fal shpejt teravit?


Tema0Shemsi1252Mon 1 Aug 2011 - 16:40
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Teravisë


Ramazani0Admin1441Mon 1 Aug 2011 - 12:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi që falet me Imam duhet apo nuk duhet te lexohen suret?!!


Fetfa nga Fikhu0Mr.Uzeir-Ibrahimi2681Fri 4 Feb 2011 - 17:46
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A është gabim namazi i hanefijve?


Fetfa nga Fikhu0Admin1424Fri 28 Jan 2011 - 10:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  ....Namazi....


Namazi9Bona140Thu 20 Jan 2011 - 0:53
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kazakistan: Namazi i xhumasë në minus 33 gradë celsius


Lajmet Ditore0Admin1280Wed 12 Jan 2011 - 10:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi im namazi im !!!


Tregime islame0Bona1781Thu 30 Dec 2010 - 2:01
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Falja e namazit ne praktik - per fillestaret


Video Projekte4Vizitor156Sun 21 Nov 2010 - 21:15
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Omeri r.a dhe namazi


Tregime islame0Admin1724Wed 17 Nov 2010 - 10:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: