islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty20%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty7%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty37%KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Muhamed Dolaku
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Muhamed Dolaku

Numri i postimeve : 3478
Data e regjistrimit : 16/09/2011
Mosha : 74
Nacionaliteti-Sheti : R e Kosovës, Mitrovicë

KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
MesazhTitulli: KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR   KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 2 Jul 2012 - 20:41

KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR


1-İnsanların En Hayırlıları:İman Edip Salih Amel İşleyenler

Fakat, inanıp yararlı iş işleyenler, işte onlar da, yaratıkların en iyileridirler.68/Beyyine-7

2-Gecelerin En Hayırlısı:Kur’an’ın İndirildiği Kadir Gecesi

Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.97/Kadir-3

3-Dünyaya Göre Ahiret Daha Hayırlıdır

Gerçekten senin için ahiret dünyadan daha hayırlıdır.93/Duha-4

Oysa ahiret daha iyi ve daha bakidir.87/A’la-17

4-Allah’ı Hatırlatacak İşlerde Bulunmak ,Oyun ve Eğlenceden Daha Hayırlıdır

Namaz bitince yeryüzüne yayılın; Allah'ın lütfundan rızık isteyin; Allah'ı çok anın ki saadete erişesiniz.62/Cuma-9

Onlar bir kazanç veya bir eğlence gördüklerinde, seni ayakta bırakarak oraya yöneldiler. De ki: «Allah katında olan, eğlenceden de kazançtan da hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en iyisidir.»62/Cuma-11

5-İnsanlar İçin Allah’a ve Peygambere İman,Mal ve Can İle Cihad Etmek Daha Hayırlıdır

Allah'a ve Peygamberine inanırsınız; Allah yolunda canlarınızla, mallarınızla cihat edersiniz; bilseniz, bu sizin için en iyi yoldur.62/Saf-11

6-Allah’ın Rahmetinden Vermek,Biriktirmekten Hayırlıdır

Rabbinin rahmetini onlar mı taksim edip paylaştırıyorlar? Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında Biz taksim ettik; birbirlerine iş gördürmeleri için kimini kimine derecelerle üstün kıldık; Rabbinin rahmeti, onların biriktirdikleri şeylerden daha iyidir.43/Zuhruf-32

7-Allah Rızık Verenlerin En Hayırlısıdır

De ki: «Doğrusu Rabbim, kullarından dilediğinin rızkını hem genişletir ve hem de ona daraltıp bir ölçüye göre verir; sarfettiğiniz herhangi bir şeyin yerine O daha iyisini koyar, çünkü O rızık verenlerin en hayırlısıdır.»34/Sebe-39

8-Allah’a Kulluk ve Sakınmak İnsanlar İçin Daha Hayırlıdır

İbrahim'i de gönderdik. Milletine: «Allah'a kulluk edin, O'ndan sakının; bilirseniz bu sizin için daha iyidir» dedi.29/Ankebut-16

9-Allah’ın Rızasını Arayanlar İçin İnfak Daha Hayırlıdır

Yakınlığı olana, yoksula, yolda kalmışa hakkını ver. Allah'ın rızasını dileyenler için bu daha hayırlıdır. İşte onlar saadete erenlerdir.30/Rum-38

10-Allah’ın Ahirette Verdiği Karşılık Dünyada Verilen Servetten Daha Hayırlıdır

(Elçiler, hediyelerle) Süleyman'a gelince şöyle dedi: Siz bana mal ile yardım mı ediyorsunuz? Allah'ın bana verdiği, size verdiğinden daha iyidir. Hediyenizle (ben değil) siz sevinirsiniz.27/Neml-36

11-Evlere İzinli ve Selam Vererek Girmek Daha Hayırlıdır

Ey inananlar! Evlerinizden başka evlere, izin almadan, seslenip sahiplerine selam vermeden girmeyiniz. Eğer düşünürseniz bu sizin için daha iyidir.24/Nur-27

12-Allah Merhamet Edenlerin En Hayırlısıdır
De ki: «Rabbim! Bağışla, merhamet et, Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.»23/Müminun-118

13-Devamlı Olan Salih Ameller Sevap Bakımından Daha Hayırlıdır

Allah, doğru yola gidenlerin hidayetini artırır. Sürekli kalan iyi işler, Rabbinin nezdinde hem mükâfat bakımından daha hayırlı, hem de âkıbetçe daha iyidir.19/Meryem-76
Mal ve oğullar, dünya hayatının süsüdür. Ama baki kalacak yararlı işler, sevab olarak da, emel olarak da, Rabbinin katında daha hayırlıdır.18/Kehf-46

14-Ölçü ve Tartıda Hile Yapmamak Sonuç Bakımından Daha Hayırlıdır

Ölçtüğünüz zaman tastamam ölçün ve doğru terazi ile tartın. Bu, hem daha iyidir hem de neticesi bakımından daha güzeldir.17/İsra-35

15-Allah’ın Ahdini Çıkar Uğruna Değiştirmemek Allah Katında Daha Hayırlıdır

Allah'ın ahdini hiçbir değere değişmeyin. Eğer bilirseniz, Allah katında olan sizin için daha iyidir.16/Nahl-95

16-Allah Hükmedenlerin En İyi Hükmedenidir

Ondan ümitlerini kesince, (meseleyi) gizli görüşmek üzere ayrılıp (bir kenara) çekildiler. Büyükleri dedi ki: «Babanızın sizden Allah adına söz aldığını, daha önce de Yusuf hakkında işlediğiniz kusuru bilmiyor musunuz? Babam bana izin verinceye veya benim için Allah hükmedinceye kadar bu yerden asla ayrılmayacağım. O hükmedenlerin en hayırlısıdır.12/Yusuf-80

Sana vahyedilene uy; Allah hükmünü verene kadar sabret. O, hüküm verenlerin en iyisidir.10/Yunus-109

17-Helal Kazanç İnsan İçin En Hayırlıdır

«İnanıyorsanız, Allah'ın geri bıraktığı helal kar sizin için daha hayırlıdır. Ben size bekçi değilim.»11/Hud-86

18-Takva Örtüsü Giyilen Elbiselerden Daha Hayırlıdır

Ey İnsanoğulları! Ayıp yerlerinizi örtecek giyimlikle sizi süsleyecek elbiseler gönderdik. Takva örtüsü ise bunlardan daha hayırlıdır. Allah'ın bu ayetleri öğüt almanız içindir.7/Araf-26

19-Anlaşmazlık Halinde Çözümü Allah ve Rasulünde Aramak Daha Hayırlıdır

Ey İnananlar! Allah'a itaat edin, Peygambere ve sizden buyruk sahibi olanlara itaat edin. Eğer bir şeyde çekişirseniz, Allah'a ve ahiret gününe inanmışsanız onun halini Allah'a ve Peygambere bırakın. Bu, hayırlı ve netice itibariyle en güzeldir.4/Nisa-59

20-Allah Yardım Edenlerin En Hayırlısıdır

Oysa sizin mevlânız Allah'tır ve O, yardımcıların en hayırlısıdır.3/Ali İmran-150

21-Allah Tuzak Kuranların En Hayırlısıdır

(Yahudiler) tuzak kurdular; Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır.3/Ali İmran-54

22-Alacaklı Olanların Darda Kalanlara Alacağını Bağışlamaları Daha Hayırlıdır

Borçlu darda ise, eli genişleyinceye kadar ona mühlet verin. Bilmiş olsanız borcu bağışlamanız sizin için daha hayırlıdır.2/Bakara-280

23-Sadakaları Gizlice Vermek Açıktan Vermekten Hayırlıdır

Sadakaları açıkça verirseniz o ne güzel! Eğer onları yoksullara gizlice verirseniz sizin için daha iyidir. Allah onları kötülüklerinizden bir kısmına karşı tutar. Allah işlediklerinizden haberdardır.2/Bakara-271

24-Güzel Söz;İncitici Bir Sadakadan Daha hayırlıdır

Güzel söz ve bağışlama, arkasından incitme gelen sadakadan daha iyidir. Allah zengindir, acelesi de yoktur.2/Bakara-263

25-Mümin Bir Köle Müşrik Erkekten ve İnanan Bir Cariye de Müşrik Bir Kadından Daha Hayırlıdır

Allah'a eş koşan kadınlarla onlar imana gelinceye kadar evlenmeyin. İnanan bir cariye, hoşunuza gitse de ortak koşan bir kadından daha iyidir. İnanmalarına kadar; ortak koşan erkeklerle mümin kadınları evlendirmeyin. İnanan bir köle, hoşunuza gitmiş olsa da, ortak koşan bir erkekten daha iyidir. İşte onlar ateşe çağırırlar, Allah ise izniyle cennete ve mağfirete çağırır ve insanlara ibret alsınlar diye ayetlerini açıklar.2/Bakara-221

26-Oruç Tutmak İnsanlar İçin Daha Hayırlıdır

Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder. (İhtiyarlık veya şifa umudu kalmamış hastalık gibi devamlı mazereti olup da) oruç tutmaya güçleri yetmeyenlere bir fakiri doyuracak fidye gerekir. Bununla beraber kim gönüllü olarak hayır yaparsa, bu kendisi için daha iyidir. Eğer bilirseniz (güçlüğüne rağmen) oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.2/Bakara-184

27-Yapılan Bir Hatadan Sonra Tevbe Etmek Daha Hayırlıdır

Musa milletine «Ey milletim! Buzağıyı tanrı olarak benimsemekle kendinize yazık ettiniz. Yaratanınıza tevbe edin ve nefislerinizi öldürün, bu Yaratanınız katında sizin için hayırlı olur; O daima tevbeleri kabul ve merhamet eden olduğu için tevbenizi kabul eder» demişti.2/Bakara-54

28-Peygamberler Allah Tarafından Seçilmiş En Hayırlı Kullardır
Doğrusu onlar bizim katımızda seçkin iyi kimselerdendir. İsmail'i, Elyesa'ı ve Zülkifl'i de an! Hepsi de en hayırlı kimselerdendir.38/Sad-47-48

Allahu ju shperbleft per postimin.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR 314x235
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Other Language :: Other Language :: Turkce-
Kërce tek: