islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyYesterday at 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyYesterday at 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyYesterday at 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty96%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty0%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty0%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty0%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty1%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty2%(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24383 artikuj v 13531 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim Islam) Papagalli i mbretit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8514
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Empty
29092022
Mesazh(Tregim Islam) Papagalli i mbretit

(Tregim Islam) Papagalli i mbretit Papaga10Një herë e një kohë jetonte një mbret i cili ishte i pasionuar pas zogjve.
Një ditë e vizitoi një mik i tij i vjetër dhe si dhuratë ia dhuroi një çift papagajsh, aq të bukur sa që mbreti menjëherë u dashurua në ta.
Mbreti i vendosi ata në një vend në oborrin e tij dhe thirri një trajnues zogjsh që t’i trajnonte papagajtë.
Një ditë, trajneri erdhi te mbreti dhe njoftoi se njëri papagall fluturonte lart në qiell, ndërsa tjetri nuk lëvizte nga dega që kur kishte ardhur.
Me të dëgjuar këto fjalë, mbreti ftoi trajnues nga të gjitha mbretëritë përreth. Ata të gjithë u munduan të bëjnë më të mirën e tyre, por asnjëri nuk e bëri dot të fluturojë papagallin. Papagalli kurrsesi nuk lëvizte nga dega. Mbreti shpalli një njoftim se cilido që do ta bënte papagallin të fluturojë, do të shpërblehet me një shpërblim të majmë.
Një bujk i thjeshtë, me të lexuar njoftimin, shkoi tek pallati mbretëror.
Të nesërmen në mëngjes, mbreti u habit teksa pa papagallin duke fluturuar në oborrin mbretëror. Ai i urdhëroi shërbëtorët e tij që të sillnin bujkun. Pasi bujku erdhi, mbreti e pyeti, “Si e bëre papagallin të fluturojë?”
Me duart e mbledhura në shenjë respekti, fermeri iu përgjigj, “Ishte shumë e thjeshtë, madhëria juaj. Unë vetëm ia preva degën në të cilën ai qëndronte.”

Mesazhi

Secilit njeri i është dhuruar energji për të arritur sukses në jetë, por në dështim për të gjetur kurajon e nevojshme që të arrijë majat e suksesit përfundon i kacavarur dhe i kapur pas gjërave që është mësuar me to. Njeriu duhet ta liroj veten nga ambienti i tij i rehatshëm për të eksploruar mundësitë e reja dhe të gjejë suksesin nëpërmjet aftësive të tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregim Islam) Papagalli i mbretit :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim Islam) Papagalli i mbretit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Tregim islam] Papagalli dhe fjala “La Ilahe ila Allah”
» Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim)
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: