islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty96%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty0%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty0%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty0%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty1%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty2%[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim Empty
29102014
Mesazh[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim

[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim 200-150_1338457653 Njëherë një student e pyeti mësuesin e tij:
“Je njeri i urtë, gjithmonë je në diskonim të mirë, asnjëherë nuk hidhërohesh. Më ndihmo që edhe unë të bëhem njeri i tillë.”
Mësuesi u pajtua dhe i tha studentit t’i sjell një patate dhe një qese, pastaj i tha:
“Kur të hidhërohesh me dikë, merre një patate dhe në të shkruaje emrin e personit me të cilin u fjalose dhe atë patate fute në qese.”
Dhe kjo është e gjitha?” pyeti studenti i befasuar.
“Jo”, i tha mësuesi, duhet që atë qese gjithmonë ta mbash me vete dhe çdo herë kur të ndjehesh i nënçmuar dhe i hidhëruar, vendose nga një patate aty.”
Studenti u pajtua. Kaloi një kohë, ndërsa qesja filloi të mbushet me patate  sa që u bë e rëndë. Ishte shumë e papërshtatshme që gjithmonë ta mbaje me vete. Përveç kësaj, patatet kishin filluar të prishen dhe kishin filluar të lëshojnë një aromë shumë të pakëndshme.
Studenti erdhi te mësuesi dhe i tha:
“Është e pamundur që këtë ta mbaj me vete. Qesja është bërë shumë e rëndë, ndërsa patatet janë prishur.”
Mësuesi iu përgjigj:
“Njëjtë ndodh edhe në shpirtin tënd. Kur hidhërohesh me dikë apo kur ndjehesh i nënçmuar, në shpirtin tënd krijohet një barrë e rëndë edhe pse nuk e heton menjëherë. Pastaj barra bëhet më e madhe. Veprimet bëhen shprehi ndërsa shprehitë formohen në karakter tek i cili lindin rezultate të cilat godasin. Të dhashë mundësin që nga jashtë të monitorosh gjithë këtë proces. Andaj çdo herë kur të vendosësh të fjalosesh, të hidhërohesh apo ta nënçmosh dikë mendo se vallë, a ja vlen ta mbash gjithë atë barrë.”
Përshtati: Breziiri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim :: Komentet

No Comment.
 

[Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
» [Tregim Islam] NËNË KËTË VAJZË E DUA PËR GRUA!
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» lexojeni qet tregim se ja vlen me lexuu
» [Tregim islam] Tregim i dobishëm: Surja si mehr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: