islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty96%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty0%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty0%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty0%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty1%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty2%(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24380 artikuj v 13528 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8511
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Empty
27062022
Mesazh(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri

(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri Kurora10Një ditë, mbretit i lindi një ide: Të shpërblejë me një kurorë floriri një nga qytetarët që ka dhënë kontributin më të madh në mbretërinë e tij. Për këtë, ai mblodhi këshilltarët dhe u kërkoi që ti sjellin një kurorë floriri të stolisur me xhevahire.
Disa ditë më vonë, kurora ishte gati. Mbreti nxorri tellallët e tij për të njoftuar shpërblimin e mbretit dhe hapjen e garës për kontributin më të madh në mbarë mbretërinë.
Pas një përzgjedhje të drejtë nga komisioni i vlerësimit, tre ishin kontribuesit më të mëdhenj në mbarë mbretërinë. Të tre u sollën para mbretit për të paraqitur punimet e tyre, njëri pas tjetrit. Ishte mbreti ai që do të vendoste kujt i përket kurora e artë.
I pari ishte një piktor, i cili me mjeshtëri kishte pikturuar disa tablo mbresëlënëse. Pasi i ekspozoi para mbretit dhe të gjithë të pranishmëve, ai vajti dhe u ul tek vendi i tij. Vetë mbreti dhe gjithë të tjerët u mrekulluan nga këto vepra.
I dyti ishte një shkencëtar që mbante në duar libra shkence. Ai doli para mbretit dhe i foli mbi eksperimentet e zhvilluara dhe rezultatet më të fundit të tyre. Mbreti dhe të pranishmit e duartrokitën dhe e përgëzuan.
I treti, që qëndrote përbri dy të parëve, u ngrit dhe u recitoi të pranishmëve disa vargje të mrekullueshme, të cilat prekën zemrat e të gjithëve. Pastaj vajti dhe zuri vend pranë dy të parëve.
Të gjithë prisnin vlerësimin e mbretit, i cili i kishte fiksuar sytë tek një zonjë e moshuar, e cila qëndronte ulur pranë tre burrave të përzgjedhur. Ai e pyeti:”Po ju zonjë e nderuar, çfarë keni për të na treguar? Cili është kontributi juaj?”
Zonja, e zënë ngushtë, pasi nuk e priste këtë, u përgjigj:”Lartmadhëria juaj, unë nuk kam ardhur të prezantoj ndonjë gjë. Unë jam nëna e këtyre tre burrave dhe erdha të shoh kush prej tyre do e fitojë kurorën e artë.
Mbreti brofi nga froni i tij dhe deklaroi:“Mbaroi gara. Ia vendosni kurorën e artë kësaj nëne, e cila ka edukuar burra të tillë. Ajo e meriton kurorën!
ETIKA E TREGIMIT:
Nuk ka profesion dhe mision më të fisëm sesa ai i edukimit të njeriut. Të gjithë kafshët, arinjtë, luanët, zogjtë, peshqit lindin të prirur me një kod sjellje të caktuar, ndërkohë që njeriu lind si një lëndë e parë, tabula rasa, prirur për të arritur në gradat më të larta të njerëzores, ose gradat më të ulëta të kafshërores. Artist, prind dhe shoqëri e mirë është ajo që e merr këtë lëndë të parë, këtë tabula rasa dhe i dhuron njerëzimit një tablo të mrekullueshme, një njeri të vërtetë.
Ata prindër të pasur dhe intelektualë që edukojnë fëmijë të pajisur me vlerat sublime, realisht janë të respektuar dhe kolosë. Por, akoma më të mrekullueshëm janë ata prindër të varfër, të cilët pavarësisht jetesës së vështirë, i dhurojnë njerëzimit fëmijë të mirëedukuar, të mrekullueshëm dhe të suksesshëm. Është magjike kur nga shtëpia e një pastruesi rrugës del një mjek i suksesshëm, kur nga shtëpia e një marangozi del një inxhinier i aftë, nga shtëpia e një bujku del një politikan i zoti dhe i ndershëm, nga shtëpia e një hidrauliku del një gjykatës i drejtë.
Çdo urë që ndërton inxhinieri, e ka ndërtuar më parë babai dhe nëna e tij. Çdo të sëmurë që mjekon mjeku, e ka mjekuar më parë babai dhe nëna e tij. Çdo fëmijë të mirë që edukon vajza apo djali, e kanë edukuar më parë prindërit e tij. Çdo prind edukues është një hero, pavarësisht se nuk mban mbi kokë kurorën e artë!
Nga: Elmaz Fida
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: