islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty96%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty0%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty0%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty0%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty1%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty2%Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) Empty
02032019
MesazhPagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim)

Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) MbretiiTregohet se një mbret, sa herë që e zinte gjumi, askush nuk guxonte ta zgjojë pasi njihej për humorin e tij të trazuar dhe të paparashikuar. Një ditë, mbretin tonë nuk po e zinte gjumi si zakonisht. Ai përpëlitej në shtratin mbretëror, por sytë nuk i mbylleshin. Në të gjithë pallatin u vu alarmi dhe gjendja e emergjencës.

Veziri që nuk i shqitej për asnjë çast, e pyeti:”Çfarë ka ndodhur lartmadhëri? Mos ka diçka që u shqetëson?|

Mbreti iu përgjigj:”Në fakt nuk e di as vetë. Thjesht ndjej diçka të çuditshme të cilën as vetë nuk e di çfarë është.”

Ministri i tha:”Çmendim ke ti hipim një varke dhe të bëjmë një lundrim në det? Duke dëgjuar fëshfërimën e puhizës dhe zhurmën e dallgëve, besoj do të vijë gjumi.”

Kjo ide i pëlqeu mbretit dhe menjëherë u përgatit varka mbretërore dhe filloi lundrimi. Në një moment, mbreti vajti tek një qoshe varke, u ul dhe mbylli sytë për tu orvatur ta zërë gjumi. Por pa kaluar disa çaste, u dëgjua një zë si i mbytur:”O Zot më shpëto! O Zot më shpëto!

Mbreti hapi sytë dhe u kërkoi ushtarëve të drejtohen nga burimi i zërit. Personi që kishte thirrur ishte një djalosh i ri, i kapur pas një dërrase. Atë e nxorën para mbretit dhe ky i fundit e pyeti:”Çfarë të ka ndodhur more bir?”

Djaloshi iu përgjigj:”Ka disa ditë që kam dalë me varkën time për peshkim. Teksa lundroja, ndodhi një avari dhe varka u fundos. Para se të fundoset tërësisht, arrita të shkul prej saj një copë dërrasë, e cila më shpëtoi jetën këto ditë. Që ditën që u fundos varka, unë thërras dhe i lutem Zotit të më shpëtojë dhe të më nxjerrë shëndoshë e mirë me qëllim që të kthehem sërish tek familja ime. Për asnjë çast nuk kam reshtur së thirruri:”O Ti që u gjendesh pranë nevojtarëve, ma shpëto jetën!”

Mbreti uli kokën dhe tha:”I pa të meta je o Zot, që e lë mbretin pagjumë, për ti shpëtuar jetën njërit prej robërve të Tu.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim) :: Komentet

No Comment.
 

Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
» [Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën!
» Që të mos thoni se nuk ka ngelë njeri i mëshirshëm [Tregim islam]
» Respekti ndaj prindërve
» Amaneti i mbretit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: