islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty20%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty7%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty37%Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
MesazhTitulli: Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?   Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 5 Nov 2012 - 13:15

Selamu alejkum.
Dy shkollat kryesore Kur'an-ore jane Shiizmi dhe Sunizmi, Shiizmi dallohet per nga Udheheqesia shpirterore ose Imamati, ndersa Sunizmi nuk bazohet ne ket.
Gjate disa debateve me disa klere Islam ose Imam kemi ra ne ndesh se Shiitet nuk jane aspak Musliman edhe pse vetequhen te tille (kjo e thene nga kleret), eshte qe me nxiti nje dyshim per kete shkolle Kur'a-ore?
Pyetja ime eshte a jane Shiitet Musliman me plot kuptimin e fjales, pa mare parasyshe se disa sekte te tyre kane devijuar shume?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: