islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty96%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty0%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty0%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty0%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty1%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty2%Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
MesazhTitulli: Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012   Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyTue 1 Jan 2013 - 21:41


Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 16387-islam

 1. Në Kroaci së shpejti banka e parë islame në rajon
 2. 500.000 konvertime në Islam brenda dy viteve në Austrin katolike!!!
 3. Rritje e shpjet e Islamit në Evropë
 4. Në Evropë jetojnë 45 milion mysliman
 5. Popullsia muslimane do të rritet dy herë më shpejt se sa të tjerat
 6. Rritet numri i të huajve që përqafojnë islamin në Turqi
 7. Ngadhënjimi i Islamikëve në Lindje e alarmon Serbinë gëzon Kosovën
 8. Të krishterët Anglez përqafojnë Islamin, duke e bërë si fenë me rritje më të shpejt
 9. Studimi amerikan: Feja islame më e popullarizuara në rininë botërore
 10. Çdo i treti njeri në botë është mysliman

Allahu ju shperbleft per postimin.
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
besiminezemer
Motrat islame
Motrat islame
besiminezemer

Numri i postimeve : 141
Data e regjistrimit : 06/09/2011

Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012   Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012 EmptyWed 2 Jan 2013 - 11:22

ELHAMDULILAH ALLAH

ELHAMDULILAH ALLAH

ELHAMDULILAH ALLAH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Top 10 lajmet më të mira rreth myslimanëve në botë gjatë 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: