islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty96%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty0%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty0%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty0%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty1%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty2%Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Empty
12012013
MesazhKleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri

Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri Klerik_katolik-264x168
Shqiptarja.com dhe Respublica.al citojnë një raport të monsinior Angelo Masafra drejtuar fondacionit pontifik ACS (akronimet në italisht për organizatën me emër Ndihmë për Kishën në Vuajtje), sipas të cilës flitet për rrezikun e radikalizmit islamik në Shqipëri. Prova për të janë fonde nga vende arabe dhe Turqia.

Ky është një sulm ad hoc, i pabazuar dhe që nxit tensione fetare. Komuniteti Mysliman Shqiptar, i cili ka dhe një department specifik për dialogun ndërfetar të kërkojë sqarime dhe të kërkojë që përfaqsuesit e klerit katolik në Shqipëri të ndalin sulme të tilla të pa baza dhe të pa argumentuara.

Institucionet myslimane shqiptare marin fonde nga të njëjtat vende ku mer fonde dhe vetë shpteti shqiptar si dhe vetë vendet e perëndimit për të njëjtat nevoja e arsye që Vatikani sponsorizon kishën katolike në Shqipëri. Këto qëndrime e akuza nga kleri katolik nuk përfaqson vullnetin e duhur për marëdhënie të shëndetshme ndërfetare në Shqipëri.

(E-Zani)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri :: Komentet

No Comment.
 

Kleri Katolik Sulmon Islamin në Shqipëri

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Islamofobi-
Kërce tek: