islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
47 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 47 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty96%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty0%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty0%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty0%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty1%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty2%Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR


Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 36
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  Empty
MesazhTitulli: Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***    Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***  EmptyThu 26 Aug 2010 - 14:13

Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***
Nëse titulli s'ju bën të lotoni, atëherë le t'ju bëjë ndjenja që ngërthen ai titull!



Ramazan, o i bekuar! A bën të përmendim, vallë, ndonjë gjë më parësore se na i ke gëzuar fytyrat neve muslimanëve të këtij rruzulli?!



A e di, o Ramazan, se sa urata janë shkruar e janë shpërndarë si rezultat i ardhjes sate? Po sikur ta dije se sa të kemi dëshiruar që të jesh në mesin tonë! Të kemi dëshiruar dhe të dëshirojmë, o muaji ynë i shumëpritur, se ti je edukuesi ynë! Ti je që na i ke dëlirësuar shpirtrat tanë dhe na i ke zgjeruar ato njëkohësisht.

Përgjithësisht, kur na cingërron telefoni me porosi se do të na vijë dikush i lartë për nga pozita, menjëherë i zgjedhim rrobet më të bukura për t'i veshur... Sidoqoftë, Ramazani nuk llogaritet prej vizituesve të atillë! E keni parë, o ju bashkëshortë, se si gratë e devotshme përgatiten e rregullohen për burrat e tyre, kur këta vijnë nga puna në të cilën kanë qenë për kohë relativisht të gjatë?!



Megjithatë, Ramazanin ne nuk e konsiderojmë ashtu siç i konsiderojnë burrat e vet robëreshat e devotshme të Allahut! Për më tej, si shembull të radhës marr t'jua rrëfej ndjenjat e miqve të zemrës që takohen një herë në muaj dhe i ndajnë emocionet e tyre me shumë gëzim e buzëqeshje në fytyrë. Ramazani i sfidon të gjithë këta!



Ramazani është shumë i madh.

Ai është njëmend ëndje-sjellës dhe të bën që të të dridhet trupi kur flet për të.

Të dridhen duart kur shkruan për ta përshkruar.

Të pengojnë lotët kur e lavdëron.

Të çiltërsohet zemra kur e kujton.

Dëlirësohesh i tëri kur vjen ai.

Dëlirërësohesh për shkakun se Allahu e ka bërë dëlirësues për zemrat e besimtarëve.

Çdo besimtar, pra, e dëshiron për vetë shkakun se ai është aq i dashur, sa nuk ngopesh së kujtuari për të.

Kujton për të dhe e shan veten duke pasur në mendje fjalët: "Ah, pse nuk e shfrytëzova më shumë?

Pse nuk e shfrytëzova më shumë e të fitoja edhe më shumë faljen e Zotit???".

Më tej, në vazhdën e operacioneve tjera psikologjike në kokë, e merr, në njërën anë, vlerën e muajit të Ramazanit dhe madhështinë e justifikimit të Zotit kundrejt robërve, në anën tjetër.



Për një moment mendja provon t'i bashkojë këto të dyja dhe, auf, çfarë drite rrezatojnë!!! Ah, po më qan zemra, nëse sytë ende po përmbahen! Po më qan shpirti, nëse trupi nuk tregohet! Do të më agjërojë, pra, në dashtë Zoti, i tërë ky trup imi, në mos agjëroftë lukthi! Ka të këtillë shumë! Allahu i Lartësuar ua pranoftë këtë agjërim "vullnetar"...!

Po mundohem, o vëllezër të zemrës sime, që të mbledh sa më shumë emocione për ta përshkruar këtë muaj të bekuar, por ja që zemra-aparati që e kam në trup nuk po më jep leje të thellohem më tepër për shkak të mosqëndrueshmërisë në raste të rritjes së tyre (emocioneve).



Po mbahem, për rrjedhim, me atë vockëlinën e poseduar timen dhe po ia bëj të Lartmadhëruarit një kërkesë që më parë ia pati bërë artistikisht një zë i ëmbël, edhe atë: "Ah, sikur Zoti ta ban që çdoher' t'jet' Ramazan!"...

Nëse dëshironi t'ju dua diku pak më pak se Ramazani, më këshilloni, më korrigjoni, më shtoni në duatë tuaja dhe më jepni ndonjë buzqeshje kur të takohemi! Allahu na takoftë edhe në Ramazanin tjetër dhe, përfundimisht, edhe në Xhennetin e Tij! Amin!

Ty, o Ramazan i dashur, të faleminderit për vizitën! Eja edhe në vitin e ardhshëm!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
Lotë, pasha Allahun, lotë!!! Ne Ramazan***
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pasha Allahun, po e shoh vendin tim në Xhenet
» - Pasha Allahun s`ka dyshim se kesaj ure do te kalojme une dhe ti vella/moter !
» Pasha kohën
» Mirse erdhe Ramazan (Përgëzimi dhe urimi gjatë ardhjes së Muajit Ramazan)
» Pasha fikun dhe ullirin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Ramazani-
Kërce tek: