islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty20%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty7%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty37%Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 30 Sep 2010 - 9:04

Shejtani ia ndriçon rrugën për në xhami!! Subhanallah

Një person zgjohet herët nga gjumi për ta falur namazin e Sabahut në
Xhami,i vesh teshat merr abdes dhe niset për në Xhami, në mes të rrugës
për në Xhami rrëzohet i ndytë teshat, kthehet në shtëpi e i ndërron
teshat dhe niset për ta falur namazin për të dytën herë dhe po në të
njëjtin vend prapë rrëzohet, prapë kthehet në shtëpi merr abdes dhe i
ndërron teshat dhe niset për në xhami, në të njëjtin vend takon një
person me një dritë (fener) në dorë e pyet: kush jeni ju?

Ai i përgjigjet: Të kamë parë qe dy herë që rrëzohesh këtu e për këtë tani po ta ndriçoj rrugën për në Xhami….

Ja ndriçon rrugën deri te dera e Xhamisë dhe para se të hynë në Xhami i
thotë njeriu (që është rrëzuar): Hynë në Xhami të falemi…. por ai
refuzon, me gjithat ai ja përsëritë disa herë duke i thënë hyrë të
falemi por ai refuzon kategorikisht që të mos hynë ta fal namazin.

Njeriu e pyet : Pse nuk dëshiron të falesh?

Ai i thotë : Unë jam shejtani…. unë të kamë rrëzuar herën e parë që të
kthehesh në shtëpi e të mos falesh në Xhami por ti u ktheve, e herën e
parë kur u ktheve në shtëpi e more abdes që të shkosh në Xhami ta falësh
namazin All-llahu ti fali ty mëkatet, e kur të rrëzova herën e dytë e
ti u ktheve në shtëpi që të marrësh abdes e të shkosh ta falësh namazin
All-llahu ua fali familjes sate mëkatet, e në herën e tretë u frikësova
që nëse të rrëzojë All-llahu do t’ia falë mëkatet tërë fshatit tën

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyThu 30 Sep 2010 - 22:08

Hahahaha subhanallah e po kështu është me ata që nuke ndëgjojn shejtanin e i binden Allahut, Alalhue bën që edhe armiku më i amdh ta përcjelle deri et xhamija duke e mabjtur për krahi. Allahu të shpërbleft Hoxhë për këtë postim. Më se e vërtet.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
preniqi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 01/12/2010

Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? EmptyWed 1 Dec 2010 - 2:46

All-llahu Ekber... e kam dite me heret kete ngjarje por eshte shum e mire... dhe me pelqen ta lexoje edhe vet shum her po edhe te tjeret qe te jemi ne namaz te sabahut me shum ... Allahu ju shperbleft, selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty
MesazhTitulli: Re: Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???   Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo??? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shejtani ia ndricon rrugen për në Xhami,e pa besuar apo jo???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tregime islame-
Kërce tek: