islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty20%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty7%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty37%Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
MesazhTitulli: Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri   Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 24 Dec 2011 - 12:11

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Erdogan[center]
Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan akuzoi sot presidentin francez Nikolas Sarkozy se nëpërmjet urrejtjes ndaj myslimanëve dhe Turqisë dëshiron të fitojë zgjedhjet e ardhshme.

“Votimi i ligjit për mohimin e gjenocidit, në shtetin ku jetojnë rreth pesë milion mysliman, qartë tregon se racizmi, diskriminimi dhe islamofobia kanë arritur kulmin në Francë dhe Evropë”, tha kryeministri turk në konferencën para gazetarëve në Stamboll.

Ai bëri thirrje Francës që të rishikojë të kaluarën e saj.

“Vlerësojmë se francezët duke filluar nga viti 1945 kanë masakruar rreth 15 % të popullatës algjeriane. Fjala është për gjenocid,” deklaroi Erdogan.

Ai e porositi Sarkozyn se, nëse nuk e dinë që në Algjeri ka pasur gjenocid, le ta pyes babain e tij i cili ka qenë një legjionarë në Algjeri në vitet e 40.

“Jam i sigurt se Pal Sarkozy ka për t’i treguar shumë djalit të tij për masakrën që kanë bërë francezët në Algjeri,” shtoi Erdogan.

Këto akuza vijnë një ditë pasi që parlamenti francez miratoi projektligjin sipas së cilit mohimi i gjenocidit armen është vepër penale.
(Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri Empty
MesazhTitulli: Re: Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri   Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri EmptySat 24 Dec 2011 - 19:35

‎" Argument më bindëse, për Francezët e kësaj kohe, nuk kemi pasi vetë ambasadori i këtij shteti deklaronë pë jetën e bukur të armenëve, që jetonin nën ombrellën e Perandoris Osmane."

- Kur Napoleon Bonaparte e sulmoi Perandorinë Osmane gjatë viteve 1798-1799, ai donte të ketë armenët që jetoninë në Palestinë dhe Siri arsye ishte që ata të rebelohen kundër Perandoris Osmane.

Ambasadori i Francës në Stamboll, Sebastiani, iu përgjigj atij:
" Armenët janë aq të kënaqur me jetën e tyre këtu sa që është e pamundur të
manipulohet me ata për tu rebeluar, kundër Perandoris Osmane . "

****

- When Napoleon Bonaparte attacked the Ottoman Empire during the years 1798-1799, he wanted to have the Armenians living in Palestine and Syria rebel.

The ambassador of France in Istanbul, Sebastiani, responded to him:
" The Armenians are so content with their lives here that it is impossible to manipulate them to rebel."

[ Shkruan: Bujamin SALIJA ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Erdogan: Sarkozy, pyete babain për gjenocidin në Algjeri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: