islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pronari i çdo gjëje EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pronari i çdo gjëje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pronari i çdo gjëje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pronari i çdo gjëje EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pronari i çdo gjëje EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pronari i çdo gjëje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pronari i çdo gjëje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pronari i çdo gjëje EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pronari i çdo gjëje EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pronari i çdo gjëje EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pronari i çdo gjëje EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pronari i çdo gjëje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pronari i çdo gjëje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pronari i çdo gjëje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pronari i çdo gjëje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pronari i çdo gjëje EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pronari i çdo gjëje EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pronari i çdo gjëje Empty96%Pronari i çdo gjëje Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pronari i çdo gjëje Empty0%Pronari i çdo gjëje Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pronari i çdo gjëje Empty0%Pronari i çdo gjëje Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pronari i çdo gjëje Empty0%Pronari i çdo gjëje Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pronari i çdo gjëje Empty1%Pronari i çdo gjëje Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pronari i çdo gjëje Empty2%Pronari i çdo gjëje Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pronari i çdo gjëje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pronari i çdo gjëje Empty
MesazhTitulli: Pronari i çdo gjëje   Pronari i çdo gjëje EmptySun 25 Dec 2011 - 13:50

Pronari i çdo gjëje Pronar10
Ahmeti kishte një fermë të madhe dhe të bukur.Kur mërzitej nga atmosfera e rënduar e qytetit,shkonte në fermë.Ai merrej me vreshtat dhe këtë e bënte me shumë dëshirë.Ai kishte edhe një djalë të mirë dhe të dashur, i cili vazhdimisht i bënte pyetje.

Babi, kush e ka këtë shtëpi?
Allahu, por na e ka lënë ne në përdorim.

Po makinën, Allahu na e ka dhënë?.
Po, biri im!
Allahu na e ka dhënë edhe makinën që ne ta përdorim për punët tona dhe ta falënderojmë Atë.

Po biri im,Allahu është pronari i vërtetë i çdo gjëje.Ai u jep çdo gjë njerëzve.
Hëëë....,tani e kuptova.
Një ditë, kur Ahmeti po merrej me vreshtat, pa se bistakët e rrushit ishin copëtuar dhe shpërndarë gjithkund.Për këtë arsye u nevrikos shumë.
-Nëse e kap atë që e ka bërë këtë, do t`ia rregulloj unë qejfin!

Nuk ishte e vështirë t`i gjejë fajtorët, sepse pak më tutje ndodheshin dy breshka mistrece që vazhdonin të shkatërronin bistakët e rrushit.

Ah, more, mistrece...!
Pse po e shkatërroni vreshtin?

Ahmeti i dënoi breshkat duke i kthyer me kuriz.Por nëse qëndronin ashtu, do të ngordhnin për dy ditë.Këtë gjë e pa edhe djali i tij. Prandaj ai deshi t`ia shpjegonte se ç`do të ndodhte me breshkat.
Ato e merituan atë dënim!

Kaluan pesë ditë dhe kur djali po hante disa veshë rrushi, e pyeti babain e tij:

Babai, kush e ka këtë vreshtë?
Allahu i ka, biri im!
Ai na i ka dhënë që ta hamë, ta falënderojmë Atë dhe t`i japim atyre që nuk kanë.
Mirë babi, po ato breshkat që i ktheve me kuriz të Allahut janë?

Ahmeti për një çast heshti.E kuptoi q0δ kishte bërë gabim dhe për këtë ndihej i penduar. U ngrit dhe shkoi në fermë. "Nëse breshkat kanë ngordhur të paktën t`i varrosë..." mendoi ai me vete.

Kur shkoi pranë breshkave pa një zog që po fluturonte sipër tyre. Ahmeti mendoi se zogu po hante breshkat e ngordhura dhe ndjeu veten në siklet.Por ç`të shihte!...

Breshkat nuk kishin ngordhur.Zogu që fluturonte sipër tyre, mblidhte kokrra rrushi dhe i hidhte në gojën e breshkave .Zogu ushqente breshkat, si një nënë që ushqen fëmijët e saj.

Kur breshkat e panë Ahmetin, u frikësuan....Menjëherë futën kokat brenda në zhguall. Ahmetit i erdhi turp dhe menjëherë i ktheu breshkat për së mbari.Pastaj tha: "O Allah! Të lutem më fal....!"

Kur u kthye në shtëpi, Ahmeti i tha djali që e priste me podrum:

Po biri im, edhe breshkat janë të Allahut! Allahu është Ai që ka krijuar çdo gjallesë. Ai i ruan dhe i furnizon ato....

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pronari i çdo gjëje 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Pronari i çdo gjëje Empty
MesazhTitulli: Re: Pronari i çdo gjëje   Pronari i çdo gjëje EmptySun 25 Dec 2011 - 15:48

Allahu ju shperblefte per kte tregimi te bukur ...E inshalla prinderit ton jan prej atyre qe pervec ksulkuqes t'ju tregoj femijeve edhe tregime fetare ...se jan me te vertete shume me te bukura se sa ato qe i trillon shkenca shoqerore

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Pronari i çdo gjëje X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pronari i çdo gjëje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Rubrika islame për fëmijët :: Tregime islame për fëmijët-
Kërce tek: