islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty96%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty0%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty0%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty0%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty1%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty2%A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Empty
MesazhTitulli: A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE?    A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? EmptySun 11 Mar 2012 - 21:32

A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? 424912_333893106646039_100000760562443_880661_304578371_n
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE?

Ky fëmijë i është katër vjeçar, i cili së bashku me prindërit e tij jetojnë në Kanada. Ai pasi nuk kishte arritur të shkonte me babain e tij në xhami për ta falë namazin e xhumasë, pët ta zëvendësuar këtë namaz, mendoi në vete dhe pastaj filloi t’i mbledhë lodrat e tij, i vendosi pas vetes dhe u doli imam që së bashku të falen, sipas tij, namazin e xhumasë që i kishte ikur në xhami.
Gjest ky që tregon për shpirtdlirësinë e fëmijës karshi Zotit dhe dashurinë e tij për namazin me xhematë.

Këtë foto e kishte marrë nëna e tij dhe e kishte vendosur në internet me të cilën më vonë kontaktuan disa faqe interneti të "Facebook"-ut dhe kishin pyetur për të. Ajo ishte punëtore në një salon për rregullimin e hixhabit të grave muslimane, që kishin migruar në këtë shtet.
Kjo foto arriti rekorde të pëlqimeve dhe shpërndarjes së saj me numra marramendës. Për shkak të saj disa faqe filluan me projekte që kanë të bëjnë me mësimin e fëmijëve si të falen dhe rregullat tjera të fesë në përgjithësi.

Allahu na i bëftë edhe fëmijët tanë që do ta duan gjithmonë namazin me xhematë!

Allahu ju shperbleft per postimin.
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
A E DI HISTORINË E KËTIJ FËMIJE?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Rubrika islame për fëmijët :: Tregime islame për fëmijët-
Kërce tek: