islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty96%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty0%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty0%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty0%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty1%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty2%Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 14:40

“Ka shpetuar ai qe eshte pasteruar, qe perkujton madherine e Zotit te vet dhe falet.” (El A’la, 14, 15)


Të nderuar besimtare, vellezer dhe motra//anetare te forumit Islami eshte drite.
Nesër është dita e parë e Fitër-Bajramit. Ne kete dite feste e te rendesishme per paqen mbareshoqerore, riperteritjen dhe freskine tuaj shpirterore, ne kete dite te madherishme te shprehjes se solidaritetit me muslimanet anekende botes, duke mos haruar kurre vllezrit dhe motrat tane ne Siri, Irak, Afganistan, Palestin dhe Burma, duke u derguar nje lutje nga zemra si kompensim te urimit te festes se fiter-Bajramit Besimtarë myslimanë dhe anetare te forumit Islami eshte drite, kudo që ndodheni, dëshirojme ne stafi i pergjithshem i forumit Islami eshte drite t’ju shprehim urimet tona më të mira dhe më të perzemerta me mesazhin e te derguarit te Allahut, Profetit Muahammed [sal-lall-llahu alehi vsel-lem] qe ka te beje me naten e Bajramit ku thote:
“Kush e gjalleron Naten e Bajramit, permes leximit te Kur’anit, faljes se namazit, te perkujtuarit madherine e Zotit ne forma te ndryshme , zemra dhe shpirti i tyre do te mbetet i gjalle ne Diten kur te gjitha zemrat do te pushojne nga gjalleria”
Gjatë gjithë këtij muaji, përmes leximit të Kur’anit, faljes së namazit, përmes agjërimit dhe durimit tonë, përmes mirësisë dhe humanitetit, ne dëshmuam bindjet tona. Kjo ditë, është festë e cila e shënon fundin e muajit të Ramazanit, muajit që paraqet periudhën më të ndritshme në kalendarin islamik, gjatë të cilit të gjithë ne me ibadetet tona bëmë përpjekje që ti afrohemi sa më shumë Krijuesit tonë.
Wealejkum selam dhe paqa mbizotrofte me muslimanet gjate ketyre diteve te festes se fiter-bajramit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 17:24

Urime urime edhe nga unë dhe nga mbar stafi i Forumit për hajr ju qoft Fitër Bajrami Allahu ua pranoft agjërimin,ibadetet si dhe Allahu e bëft ditë feste,hareje solidarizimi,gëzimi,paqeje këtë ditë madhështore për ju dhe mbar familjet tuaja si dhe Allahu u ndihmoft vllezërve tonë në Siri,Irak,Avganistan,Palestine e gjithkund ku gjenden.

wes-selamu alejkum
Me respekt stafi i Forumit
[Only admins are allowed to see this link]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 22:14

Të gjithë muslimanëve ua uroj festën e Fitër Bajramit, Zoti ishallah na e pranon agjërim bashk me lutjet tona..
[Only admins are allowed to see this image]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 23:40

Amin,insha All-llah...Urime te gjitheve festa e Fiter Bajramit,paqja dhe meshira e All-llahut qofte mbi te gjithe(Amin).All-llahu na hapte dyert e Xhennetit dhe na largofte nga te keqijat e kesaj bote...[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 23:52

Ju uroj edhe une ne emer te Allahut dhe emrin tim personal,,,te gjithve besimtarve musliman gezuar festën bajramit. Ishallah Allahu na e pranon agjerimin, na e pranon ibadetin gjate tere muajit te ramazanit qe e kemi bere dhe njekohesisht e lus qe te na bej prej atyre qe te vazhdojme edhe pas ramazanit me veprat e mira dhe Ishallah Allahu i pranon lutjet dhe na pastron nga mekatet qe te kemi vetem gezim e lumturi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 19 Aug 2012 - 6:03

Selamun alejkum edhe un si admine ua uroj festën e Fiter Bajramit Allahu na pranoft duat amin inshAllah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image] Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this link] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: