islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty96%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty0%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty0%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty0%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty1%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty2%I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
MesazhTitulli: I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.   I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 Mar 2013 - 11:19


Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
MesazhTitulli: Re: I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.   I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:08

allahu te shperblefte vellai nderuar. por nese me lejon te them dicka per hir te allahut?! ilahi me muzike nuk eshte mire me ndegjue!nuk eshte mire nuk eshte e pelqyshme ne islam. mund ta ilustroj me dicka marrur ne librin per jeten e profetit ton muhamedit a.s. nje pjese ku e cek muziken. eshte nisur profeti jon a.s te shkoje ne nje dasem apo aheng por allahu e ka ndale i ka cue gjume e ska shkue. edhe naten tjeter eshte nisur perseri te shkoj por allahu perseri i ka cue gjume dhe kur i ka dal gjumi ne mengjes ka then qe nuk do te shkoj me se allahu me ka ruajt mua. mund te ceki edhe nje ajet ne kur'anin fame larte ku thot do te vije koha qe njerzit do blejne shume gjera te pavlera qe do ti largojne njerzit nga rrugae drejte dhe per kete shume dijetar jane te nje mendimi qe behet fjale per muziken. ma bej halllall me respekt xhenetlinjeinshalla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ilahije-
Kërce tek: