islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Me duhet nje keshill EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Me duhet nje keshill EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Me duhet nje keshill EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Me duhet nje keshill EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Me duhet nje keshill EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Me duhet nje keshill EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Me duhet nje keshill EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Me duhet nje keshill EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Me duhet nje keshill EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Me duhet nje keshill EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Me duhet nje keshill EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Me duhet nje keshill EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Me duhet nje keshill EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Me duhet nje keshill EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Me duhet nje keshill EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Me duhet nje keshill EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Me duhet nje keshill EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Me duhet nje keshill EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Me duhet nje keshill EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Me duhet nje keshill EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Me duhet nje keshill EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Me duhet nje keshill EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Me duhet nje keshill EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Me duhet nje keshill EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Me duhet nje keshill EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Me duhet nje keshill EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Me duhet nje keshill EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Me duhet nje keshill EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Me duhet nje keshill EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Me duhet nje keshill EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Me duhet nje keshill EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Me duhet nje keshill EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Me duhet nje keshill EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Me duhet nje keshill EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Me duhet nje keshill EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Me duhet nje keshill Empty20%Me duhet nje keshill Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Me duhet nje keshill Empty7%Me duhet nje keshill Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Me duhet nje keshill Empty37%Me duhet nje keshill Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Me duhet nje keshill

Shko poshtë 
AutoriMesazh
albulena gashi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 09/09/2013

Me duhet nje keshill Empty
MesazhTitulli: Me duhet nje keshill   Me duhet nje keshill EmptyMon 9 Sep 2013 - 20:21

Es selamu alejkum, jam nje moter muslimane i 19 vjeqare qe nji vit apo me shum fali namaz agjiroj dhe lexoj Embarassed. Por babai im ka qen i vrazhd namazin sma ka respektu mka ofendu mka perqesh para familjes mysafirve kinse profete e ardhshme mbas muhamedit a.s.Ai poashtu per shkaqe shum te vogla ka perdorur dhun dhe tortur ndaj nens sime dhe motrave. Ne jetojm ne gjermani motra dyt dul nga shtepia un u ballafaqova me babin se a kishte zot apo jo.ai mandje ka sha allhaun dhe mka ofendu rend.Pata nje lidhje me djal fetar musliman i thash babes qe nuk e kam takuar pa dakordin tend dhe qe eshte besimtar i mir po kjo nuk kishte vler tek babai im. me kercenoj mua me tha qe tr dal diskotekave ta lyp motren se ku eshte ( ajo nuk shko disko) me mallkoj me jet qe edhe fmi kurr mos tkam nket jet. vendosa mora motren e vogel mamin de dulem nga shpija. Mirpo tash jam keq shumm namazi mu la rrallu shumm po kam vershtrsi shum ta fal jam agresive nuk ha buk piskas shum stregohem e sjellshme gjith diten qaj jam me dyshime a me jetu a jo.Qka kam spo muj me kuptu nji nat mu eshte shtangur trupi goja mu mbyll syt dhe per nje möment se kam ndi trupin tim .kam pasur shum frik. Desha ta dija se qka po ndodh me mua dhe pse di aq shkm per islam po me praktiku shum zor e kam. allahu ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Me duhet nje keshill Empty
MesazhTitulli: selam   Me duhet nje keshill EmptyWed 11 Sep 2013 - 17:56

Selamun Alejkum.
Shkrimin tuaj me vemendje e lexova, me vjen keq kur po hasim kesisoj sulmesh edhe ate nga te ashtequajturit "musliman" siq eshte rasti me prindin tuaj. Por ju nuk duhet te habiteni nga keta sulme, sepse nuk jeni as e para e as e fundit qe sulmoheni keshtu.
Besimtari gjithnji ka patur sulme dhe do te ket sidomos kur mundohet te praktikoj ate qe  e beson. Edhe Muhammedi a.s. sulmin me te madh dhe me te rrept e ka pasur nga minxha i tij, por ai nuk u dorezua edhe me tej vazhdoi ne ate qe ish i detyruar.
Pra edhe ju duhet te keni bindje te plot ne Allahun xh.sh dhe se Ai eshte ndihmetari me i mir dhe me i sigurt e njeriut te shtypur.
Mos harroni se sprovat e muslimanit jan te llojllojshme, dikush sprovohet me uri, dikush me luft, dikush me fjal etj etj.
Ju keni vetem nji rrugdalje te bindeni plotesisht ne Allahun xh.sh, me asnji cmim te mos largoheni nga ajo qe besoni edhe pse do te keni ofendime, nencmime, malltretime etj etj.dhe mos harroni se Zoti njerzit qe i don edhe i sprovon.
Dhe pas ketij malltretimi me siguri se Allahu xh.sh per juve ka pregatit edhe naj te mir kur ju do te habiteni edhe vet se nga erdhi kjo miresi.
Allahu eshte me durimtaret.
Me respekt
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Me duhet nje keshill
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: