islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tema EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tema EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tema EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tema EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tema EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tema EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tema EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tema EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tema EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tema EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tema EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tema EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tema EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tema EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tema EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tema EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tema EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tema EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tema EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tema EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tema EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tema EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tema EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tema EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tema EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tema EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tema EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tema EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tema EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tema EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tema EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tema EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tema EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tema EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tema EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tema Empty20%Tema Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tema Empty7%Tema Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tema Empty37%Tema Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Asnjë mesazh i ridefault 1albulena gashi1200
Tema 56-31prej Wed 11 Sep 2013 - 17:56
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riKuran
kam nevoj per ndim
 
0Zenel Kovaqi861
avatarprej Tue 10 Sep 2013 - 15:27
Zenel Kovaqi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 5Vizitor2256
Tema Avatar14prej Thu 16 Dec 2010 - 21:23
raba Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Vizitor1753
Tema Avatar14prej Thu 16 Dec 2010 - 14:13
raba Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2885
Tema Jj10prej Thu 16 Dec 2010 - 9:24
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bona1735
Tema 227-23prej Mon 13 Dec 2010 - 13:13
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Respekti për mësimdhënësin
 
0REJHANA-ENSAR1910
Tema 1-11prej Sun 12 Dec 2010 - 12:33
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Bona2059
Tema 227-23prej Tue 7 Dec 2010 - 0:44
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Bujamin2869
Tema Divers_30prej Mon 6 Dec 2010 - 0:01
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Bona2081
Tema 227-23prej Fri 3 Dec 2010 - 18:53
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bujamin2173
Tema Divers_30prej Wed 1 Dec 2010 - 23:58
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 4muslimanja2027
Tema 227-23prej Mon 29 Nov 2010 - 10:41
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1muslimanja1771
avatarprej Sun 28 Nov 2010 - 20:49
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Zudi Fejzuli2708
Tema Islami10prej Sat 27 Nov 2010 - 21:03
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Zudi Fejzuli2789
Tema Islami12prej Fri 26 Nov 2010 - 9:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Admin1930
Tema Divers_30prej Wed 24 Nov 2010 - 20:03
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Pse nuk falem?!!
 
2REJHANA-ENSAR1938
Tema 1-11prej Wed 24 Nov 2010 - 13:30
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Herë kështu e herë ashtu
 
0REJHANA-ENSAR1535
Tema 1-11prej Mon 22 Nov 2010 - 17:01
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riKuran
Dëshiroj të të përgjigjem…
 
2REJHANA-ENSAR1484
Tema 1-11prej Mon 22 Nov 2010 - 16:50
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Zudi Fejzuli1638
avatarprej Sun 21 Nov 2010 - 19:08
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Zudi Fejzuli3066
avatarprej Fri 19 Nov 2010 - 17:46
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bujamin4054
Tema Divers_30prej Thu 18 Nov 2010 - 21:29
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
Es-Selamun Alejkum, o ju haxhilerë
 
0REJHANA-ENSAR1493
Tema 1-11prej Wed 17 Nov 2010 - 15:01
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Porosi gjymtyrëve!
 
2REJHANA-ENSAR1576
Tema 1-11prej Wed 17 Nov 2010 - 14:59
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Thënje për sms
 
0REJHANA-ENSAR2496
Tema 1-11prej Wed 17 Nov 2010 - 12:27
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Syt e tu ... Ulja e shikimit‏
 
0REJHANA-ENSAR1831
Tema 1-11prej Wed 17 Nov 2010 - 12:14
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 1Zudi Fejzuli1666
Tema Jj10prej Tue 16 Nov 2010 - 9:44
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Vizitor1545
Tema Divers_30prej Mon 15 Nov 2010 - 21:17
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Një njeri me një karakter të tillë,do të shkojë gjithmonë nga fitorja në fitore.
 
4Bujamin1867
Tema Divers_30prej Sun 14 Nov 2010 - 21:20
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
" Kur flet historia, individët e veçantë duhet të heshtin." :)
 
4Bujamin1868
Tema Divers_30prej Sun 14 Nov 2010 - 21:03
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
"Vepro çfarë të duash, pasi çfarë të mbjellësh do të korrësh."
 
3Bujamin1637
Tema Divers_30prej Sun 14 Nov 2010 - 16:58
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0ummu Semih4077
Tema 153-28prej Sun 14 Nov 2010 - 0:34
ummu Semih Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1946
Tema 56-31prej Sat 13 Nov 2010 - 21:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Bujamin1662
Tema Divers_30prej Sat 13 Nov 2010 - 14:10
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Zudi Fejzuli1477
avatarprej Fri 12 Nov 2010 - 18:04
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1523
Tema 56-31prej Tue 9 Nov 2010 - 9:55
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1590
Tema 56-31prej Mon 8 Nov 2010 - 8:39
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Zudi Fejzuli1729
avatarprej Sun 7 Nov 2010 - 18:41
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi3598
Tema 56-31prej Sat 6 Nov 2010 - 10:37
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Zudi Fejzuli1660
avatarprej Fri 5 Nov 2010 - 19:29
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Zudi Fejzuli1641
avatarprej Fri 5 Nov 2010 - 19:01
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Zudi Fejzuli1555
Tema Islami10prej Thu 4 Nov 2010 - 19:43
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Vizitor2185
avatarprej Mon 1 Nov 2010 - 17:54
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Mr.Uzeir-Ibrahimi1869
Tema 56-31prej Mon 1 Nov 2010 - 12:42
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1887
Tema 56-31prej Sat 30 Oct 2010 - 11:02
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 5Admin2718
Tema Islami10prej Sun 24 Oct 2010 - 14:09
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1723
Tema 56-31prej Tue 19 Oct 2010 - 16:25
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Lexoje per hir te Zotit tend‏
 
9REJHANA-ENSAR2147
avatarprej Mon 18 Oct 2010 - 21:12
mumina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi4472
Tema 56-31prej Mon 18 Oct 2010 - 10:24
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Mr.Uzeir-Ibrahimi2051
avatarprej Sat 16 Oct 2010 - 23:17
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Asnjë
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire