islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Urime festën e Kurban Bajramit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Urime festën e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Urime festën e Kurban Bajramit Empty20%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Urime festën e Kurban Bajramit Empty7%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Urime festën e Kurban Bajramit Empty37%Urime festën e Kurban Bajramit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Urime festën e Kurban Bajramit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Urime festën e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Urime festën e Kurban Bajramit   Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 16 Nov 2010 - 9:28


Urime festën e Kurban Bajramit......
Urime festën e Kurban Bajramit te gjithë Muslimanëve . . Fat dhe Begati në jetë. Te mirat gjithmone qofshin me muslimante, me ata te cilet sot festojne, ne paqe, hare dhe lumturi. Festojne diten e pritur kaher. E lusim Allahun e Madhruar qe per shkak te kesaj feste, te na ishin pranuar, namazet, lutjet, dhe Haxhinjte InshaAllah kthehen me lutje te pranuara, gjynahe te falura dhe Haxhe te pranuar. Poashtu ata te cilet agjeruan diteve te fundit Allahu agjerimin kabulla InshaAllah ua bene.
Beni keto gjera per Bajram:
1. Falni namazin e Bajramit dhe namazet tjera regullishte,
2. Preni Kurban(nese keni mundesi)
3. Shperndani mishin e kurbanit tek te afermit dhe te varfrite.
4. Vizitoni te afermit e juaj....
5. Dhuroni familjeve juaja dhurata.
6. Mos e hidhroni askende,
7. Mundohuni te sjellni gezim dhe busqeshje tek te gjithe..
Te gjithe vllezerve dhe motrave muslimane, u deshiroj qe ditete e festes se Bajramit, t'i kaloni me shendet dhe qetsi shpirterore ne mesin e me te dashurve dhe familjeve me te shtrenjta ne mes bijeve dhe bijave tuaja. Te Haxhinjeve dhe atyre qe kan prere dhe kane bere nijet te presin Kurban e lusim Allahun qellimet tua pranon
E lusim Allahun xh.sh te jete i meshirshem ndaj nesh, dhe te na dergoj ne rrugen e xhenetit, ti ndihmoje motrat dhe vllezrit tane qe gjenden te smure, ne lufte, ne burgje, te uritur dhe te etshem kudo qe gjenden ata, AMIN
Allahu xh.sh u sherofte zemrat, atyre qe u mungon ndonje person i aferte, qe nuk kane mundesi ta urojne e perqafojne si dikur. Gjithashtu gezime dhe urime pamabarim per ata qe Allahu xh.sh i ka gezu duke i bashkuar me te afermit e njerzit e zemres ne kete dite te veçante per ne.
Aroma e Bajramit, tingellimin e ezanit, tingellone thelle dhe shpone zemrat e gjithe muslimaneve. Jehon gezimi dhe hareja, neve vllezer dhe motra sigurishte qe na bashkon feja.
Dhe mos pusho kurre se thenurit, vazhdismishte thuaj: ''namzi im, kurbani im, jeta ime dhe vdekja ime jane thjeshte vetem per Allahun Zotin e botrave''. (El-En'am:162).
''Thuaj: ''Vetëm mirësisë së All-llahut dhe mëshirës së Tij le t'i gëzohen,kjo është shumë më e dobishme se ajo që grumbullojnë''. (Junus: 58).
All-llahu na i pranoftë adhurimet, dhe urime Kurban Bajrami

Prg:
Hfz Zudi Fejzuli

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Urime festën e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Re: Urime festën e Kurban Bajramit   Urime festën e Kurban Bajramit EmptyTue 16 Nov 2010 - 9:44

URIME FESTEN E KURBAN BAJRAMIT ME FAMILJEN ...ALLAHU JU DHASHT LUMTURI DHE SHENDET NE JETE..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Urime festën e Kurban Bajramit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: