islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty20%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty7%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty37%Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja

Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySun 28 Nov 2010 - 18:00

Nga: Iblisi (shejtani)
Për: NjëriunI saw you yesterday as you began your daily chores.
Të kam parë dje që kur ke filluar punët tua të përditshme.

You awoke without kneeling to pray Fajr.
Je zgjuar pa u gjunjëzuar për t'a falur Sabahun.

As a matter of fact, you didn't even say Bismillah before your meals, or pray Isha before going to bed last night.
Them sinqerisht, ti as që ke thënë Bismilah para ngrënjës së ushqimit, dhe as që e ke falur Jacinë para se të flish.

You are so unthankful, I like that about you.
Ti je aq jofalenderues, unë këtë e pelqej për ty.

I cannot tell you how glad I am that you have not changed your way of living,
Unë uuk mund ta përshkruaj se sa i lumtur jam që ti nuk e ke ndryshuar mënyrën e jetesës,

Fool, you are mine.
Budalla, ti je i imi.

Remember, you and I have been going steady for years, and I still don't love you yet.
Mbaje ne mend, unë dhe ti kemi kaluar mirë me vite, dhe unë akoma nuk të dua (të urrej).

As a matter of fact, I hate you, because I hate Allah.
Them sinqerisht, unë të urrej ty, sepse e urrej Allahun.

I am only using you to get even with Allah.
Unë vetëm po të shfrytëzoj që të jem i barabart me Allahun.

He kicked me out of heaven, and I'm going to use you as long as possible to pay him back.
Ai më nxorri nga parajsa, dhe unë do të të shfrytëzoj ty sa më gjatë që është e mundur për t'iu hakmarrë.

You see, Fool, ALLAH LOVES YOU and HE has great plans in store for you.
E sheh, budalla, ALLAHU TË DON TY dhe AI ka plane të mrekullueshme për ty.

But you have yielded your life to me, and I'm going to make your life a living hell.
Por ti mua ma ke dorëzuar jetën tënde, dhe unë do të ta bëj jetën tënde ferr për të jetuar.

That way, we'll be together twice.
Në atë mënyrë, ne prap do të jemi sëbashku.

This will really hurt Allah.
Kjo me të vërtet do ta lëndoj Allahun.

Thanks to you, I'm really showing Him who's boss in your life with all of the good times we've had.
Duke t'u falenderuar ty, unë me të vërtet po i tregoj Atij se kush është shef në jetën tënde me gjithë qaste të mira që ne kemi kaluar.

We have been watching dirty movies, cursing people out, stealing, lying, being hypocritical, fornicating, overeating, telling dirty jokes, gossiping, being judgmental, back stabbing people, disrespecting adults, and those in leadership positions, no respect for the Mosque, bad attitudes.
Ne kemi shikuar filma të pistë, kemi shar njërzit, kemi vjedhur, gënjyër, duke u bërë hipokritë, duke bërë mekate, duke ngrën tepër, duke treguar shaka të ndryera, duke përgojuar, duke qenë gjykues, duke i tradhëtuar njërzit, nuk respektuam të rriturit dhe ata në pozita udhëheqëse, nuk kemi patur respekt për xhamitë, dhe kemi pas qendrime të këqija.

SURELY you don't want to give all this up.
SIGURISHT që ti nuk do t'ia kthesh shpinën këtyre punëve.

Come on, Fool, let's burn together forever.
Eja, budalla, të digjëmi sëbashku përgjithmonë.

I've got some hot plans for us.
Unë kam plane shumë të mira për ty.

This is just a letter of appreciation from me to you.
Kjo është vetëm një letër mirënjohjeje nga unë për ty.

I'd like to say 'THANKS' for letting me use you for most of your foolish life.
Dua të të them 'FALEMINDERIT' që më ke lejuar të t'a shfrytëzoj shumicën e jetës tënde të marrë.

You are so gullible, I laugh at you.
Je aq i mashtruëshëm, po me qeshet me ty.

When you are tempted to sin, you give in HA HA HA, you make me sick.
Kur je shtyrë për mekat, ti ke qeshë HA HA HA, më ke mërzitur.

Sin is beginning to take its toll on your life.
Mëkati ka filluar ta marr shpërblimin e vet në jetën tënde.

You look 20 years older, and now, I need new blood.
Ti dukesh 20 vjet më i vjetër, dhe tash, unë kam nevojë për gjakë të freskët.

So go ahead and teach some children how to sin.
Kështu që vazhdo dhe mësoju fëmijëve se si bëhet mekati.

All you have to do is smoke, get drunk or drink while under-aged, cheat, gamble, gossip, fornicate, and live being as selfish as possible.
E gjitha qka duhet bësh është të pish duhan, të pijhesh, ose pi gjatë rinisë, gënje, rreziko, përgojo, kurvërohu, dhe jeto duke u bërë sa më vetjak.

Do all of this in the presence of children and they will do it too.
Bëje këtë në prani të fëmijëve dhe ata do ti bëjnë ato.

Kids are like that.
Fëmijët jani asi soji.

Well, Fool, I have to let you go for now.
Mirë, budalla, tash më duhet të të lëshoj.

I'll be back in a couple of seconds to tempt you again.
Unë do të kthehem pas pak sekondave që prap të të joshi.

If you were smart, you would run somewhere, repent for your sins, and live for Allah with what little bit of life that you have left. It's not my nature to warn anyone, but to be your age and still sinning, it's becoming a bit ridiculous.
Sikur të ishe i menqur, do të ikje diku, që të pendohesh për mëkatet tuaja, dhe jeto për Allahun me atë pak jetë që të ka mbetur. Nuk është natrya (puna) ime që t'a paralajmëroj askë, vetëm se të jem moshatari i yti që të fus në mëkate, kjo është duke u bërë pak qesharake.

Don't get me wrong, I still hate you.
Mos më keqkupto, unë akoma të urrej.

IT'S JUST THAT YOU'D MAKE A BETTER FOOL FOR ALLAH.
E TËRA ËSHTË QË TI TË MBETESH NJË BUDALLA MË I MIRË PËR ALLAHUN.PS: If you really love me, you won't share this letter with anyone.
PS: Nëse më dashuron mua, ti nuk do ta ndash këtë letër me të tjerët.'O Zoti yne! Na i zbut zemrat, na e shnderro tmerrin

e brengave ne hare, na trimero kur na kaplon frika''O Zoti yne! Freskoii shpirtrat tane me bindje

te paluhatshme dhe shuaje prushin e shpirtrave,

te ndezur nga trazimet, me ujin e besimit'
'O Zoti yne! largoje prej nesh merzine dhe pikellimin,

lesho mbi syte tane, te frikesuar, siguri, mbi shpirtrat

e shqetesuar, qetesi, dhe hapi dyert e zgjidhjes me shpejtesi''O Zot! Mundesoji syve te mi ta shohin Driten

Tende dhe te humburve ta gjejne rrugen e drejte''O Zot! Shuaji pershperitjet e zerit te se keqes,

prej nesh, dhe largo nga ne çdo gje qe

shpie ne pesimizem dhe ne shkaterrim''O Zot i Madh! Na bej prej atyre qe frikesohen vetem

prej Teje dhe prej asgjeje tjeter, e mos na bej prej

atyre qe frikesohen nga çdo gje tjeter perveç Teje'
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Re: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySun 28 Nov 2010 - 18:23

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun 483844

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun 208976

Allahu te shperblefte per kete postim moter e nderuar!
Zoti na mbrojte nga kurthat e te mallkuarit.amin...

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Re: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptySun 28 Nov 2010 - 21:25

Allahu ju shperbelft per kete postim shuem psotim i mire e ndreqa ne gjuhen shqipe me ngjyre te zeze per me u dallu nga Anglishtja.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja

Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Re: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyMon 29 Nov 2010 - 8:36

esselam alejkum mire ia ke boh vlla ``Admin``
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Re: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun EmptyMon 29 Nov 2010 - 10:41

Selamu Alejkum Motrushe Allahu ju shperblefte per kete teme qe e keni sjelle ne Forume Allahu na ruajte t'gjithve nga shejtani i mallkuar ja po e ceki nje Dua lidhure me kete temeKa qene nje dijetare me Emrin Muhamed Bin Vasi i cili per çdo dite pas sabahut eshte lutur me nje dua te veçante per ta ruajtur Allahu nga djalli i mallkuar:
“O Zot ti na e ke derguar neve nje armik i cili na i di te metat tona, ai na sheh neve dhe fisi i tij, perderisa ne nuk e shohim ate. O Zot deshpero ate nga ne ashtu siç e deshperove ate nga meshira jote. Humbja shpresen nga ne ashtu siç ja humbe shpresen nga falja Jote. Largo ate nga ne aq sa eshte ai larg faljes sate dhe xhenetit tend. Bismilahi Rrahmani Rrahim ne emer te Zotit te shtat qiejve , ne emer te Zotit te Arshit te madh.


E nje dite duke shkuar ne gjami ne namaz te sabahut i ka dalur Iblisi para ne forme te njeriut dhe i ka thene Alimit: shume po me rendon me kete dua qe po e bene, a bon me lan ti kete dua mos mu lut me te dhe mos me ja mesuar askujt e une ta japi besen se kam me te lan te lire dhe nuk kam me te bere ves e as nuk kam me te derguar ne mekate?
Dijetari ia ktheu: jo nuk bon me lene, kam mu lutur me te dhe kam me ua mesuar të tjereve e ti vepro çka te duash.

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty
MesazhTitulli: Re: Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun   Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nga :Iblisi (shejtani ) Per : Njeriun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Tema-
Kërce tek: