islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty96%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty0%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty0%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty0%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty1%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty2%[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! Empty
24022014
Mesazh[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA!

[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! 1609878_437546686378063_116956013_n
Thanë se të praktikuarit e sheriatit do të na kthen një mijë vite prapa?! Atyre ju përgjigj se, a do të na kthen në periudhën e të Dërguarit të Allahut, lavdia dhe paqja e Allahut qofshin mbi të, apo në periudhën e sahabëve?! Apo në periudhën e Omerit, Allahu qoftë i kënaqur nga ai, kur ai e sundonte Persinë dhe Romën?! Apo në periudhën e Emevitëve kur ishin në Sham, kurse ushtria e tyre në zemrën e Spanjës?! Apo në kohën e Abasitëve kur perëndimi iu përkuleshin në gjunjë?! Apo në periudhën e Abdurrahman Dahilit kur ai e rrethoi Francën dhe Italinë?! Apo në periudhën e Salahudin el Ejubit kur i shpartallonte ushtritë e të krishterëve?! Ku të ktheheshim një mijë vite mbrapa!! E ndoshta do të na kthehej diçka prej fisnikërisë dhe krenarisë së Islamit!!! Nga arabishtja: Irfan JAHIU:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA! :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] KU TË KTHEHESHIM NJË MIJË VITE MBRAPA!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: