islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty96%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty0%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty0%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty0%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty1%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty2%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
MesazhTitulli: [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek   [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 7 Sep 2014 - 18:32

بسم الله الرحمن الرحيم[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_1
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_2
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_3
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_4
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_5

BISMILAHIR RAHMANIR RAHIM


Kul Eudhu birab-bil felek (1) Min sher-ri ma khalek (2) we min sher-ri gasikin idhaa vekab(3) We min sher-rin-nefaathaati fil aukad(4) We min sher-ri haasidin idhaa hased.(5)

Përkthimi:             Me Emrin e Allahut Bëmirësit e Mëshiruesit


Thuaj: I mbështetem Zotit të agimit,(1) Prej dëmit të çdo krijese, që Ai e krijoi.(2) Dhe prej errësirës së natës kur ngryset plotësisht.(3) Dhe prej dëmit të atyre që lidhin dhe fryejnë nyja.(4) Edhe prej dëmit të smirëkeqit kur sipas smirës vepron.(5)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Fillojm me suren e fundit suretun-nas
» Kurani dhe shkenca e menaxhimit '' Kurani dhe menaxhmenti ''
» Gjuha shqipe “zhduket” nga aeroporti i Shkupit
» Jeta e Muhammedit a.s. (Dokumentar në gjuhën shqipe).
» Mishary Rashid-Surah Al Hajj part 1(me perkthim ne gjuhen shqipe)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur'ani me transkriptim-
Kërce tek: