islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty96%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty0%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty0%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty0%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty1%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty2%[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Empty
12092014
Mesazh[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë

[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë Meka10 Shumë vende muslimane ndodhen në luftë, por kjo nuk e ka penguar Islamin që të jetë feja më e përhapur në botë. Me numër të madh të konvertime, por edhe të lindjeve të nënave muslimane, numri i ithtarëve të kësaj feje është rritur nga 12 % (1900), në 22.5% në 2010 dhe është akoma në rritje të vazhdueshme, ku në 2025 pritet që çdo i treti person në botë të jetë musliman.
Dy fetë tjera monoteiste, Judaizmi dhe Krishterimi, kanë rrënë nga 0.6% dhe 2 % respektivisht, në njëqindvitet e fundit.

Rritje e përqindjeve të muslimanevë sipas disa shteteve
India: Kishte vetëm 9.9% muslimanë (1950), ndërsa sot ka 14.6% të tillë. Indianënt ndër moshën 6 vjeçare janë 19% muslimanë.
BE: Edhepse deri para disa dekadash, Islami në Europë ishte më i vogël se 1%, sot feja me rritjen më të madhe në BE është Islami, duke arritur të jetë 6%. Deri në 2030 kjo shifër do arrijë në 8%(60 milion). Franca, Gjermania dhe Hollanda, së shpejti do kenë me mbi 10% muslimanë, duke u bërë edhe feja e dytë më e rëndësishme në këto vende të industrializuara.
Irlandë edhepse në vitet 50-ta nuk kishte muslimanë, sot atje përbëjnë 50.000 adhurues. Në vitet në vijim rritja e muslimanëve në Irlandë do jetë 118%.
SHBA momentalisht ka 2.6 milionë muslimanë, dhe brenda 2030 atje do trefishohen, duke arritur në 6.2 milionë.

Kanada, muslimanët do pësojnë rritje nga 2.8% në 6.6%.
Rusia është shtet që ka mortalitet më të madh sesa natalitet, por kjo nuk ndodh për komunitetin musliman atje. Edhe pse shteti rus nuk jep statistika të sakta, sipas Reuters, atje jetojnë 14% muslimanë dhe se brenda dekadës do arrijnë në 20%.

Si qëndrojnë parashikimet në Maqedoni?
Edhe pse sipas cenzusit të vitit 2002, në Maqedoni ka 33% muslimanë, sipas një shkrimi të Der Spiegel, kjo shifër do jetë 40% në 2030. Kjo realisht është pranuar tërthorazi edhe nga Qeveria e Maqedonisë. /Portalb

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë :: Komentet

No Comment.
 

[Statistik] Feja Islame me rritjen më të madhe në botë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Statistika-
Kërce tek: