islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty96%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty0%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty0%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty0%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty1%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty2%Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksaja
Motrat islame
Motrat islame
aksaja

Numri i postimeve : 50
Data e regjistrimit : 28/09/2012

Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta Empty
MesazhTitulli: Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta   Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta EmptyFri 12 Jun 2015 - 15:55

[You must be registered and logged in to see this link.] selam akejkum nje film i bukur islam me perkthim ne gjuhen frenge.       un e perkheva ne Google traduksion ket. nese ka mundesi hoxha i ketij forumi te na tregoj per jetên e tij a  vlen per ne te mesojm per jeten e tij a ka qen dijetar apo kush ka qen eshte hera e par qe hasa ne ket film.    Ibn Batuta (Berber: ⵉⴱⵏ ⴱⴰⵜⵓⵜⴰ, ابن بطوطة Ibn Batuta), emri i tij i plotë Ebu Abdullah Muhammed ibn Abdullah el-Lawati bëri Tanji Ibn Batuta, i lindur 24 shkurt 1304 në Tangier dhe vdiq në 1377 në Marrakech, është një explorer dhe udhëtar i cili ka udhëtuar pothuajse 120,000 km në mes të 1325 dhe 1349

Ibn Batuta, udhëtar Veriut të Afrikës e në fillim të shekullit XIV, është i njohur si "udhëtar e Islamit." Ai udhëton të gjitha vendet islame, Mali, Sumatra dhe Kenia në stepat ruse. Tridhjetë vitet e tij të wanderings përmes një botë islame fragmentuara, shqyer, konvergojnë drejt një qëllimi të vetëm: për të provuar se ekziston komuniteti dhe që me anë të praktikës së saj fetare dhe shoqërore, nëpërmjet solidaritetit të saj, ajo mbetet e pandashme.
14 qershor 1325, Ibn Batuta nga Tangiers për të udhëtuar në distancë më të madhe (116.800 km) mbuluar kurrë më parë Magellan (2 sièces më vonë): 29 vjet aventurat në rajonet që i korrespondojnë 44 vende sot! Afrika e Veriut (1325), Egjipt (1326), Palestina dhe Siria (1326), Medina dhe Meka (1326), Irak dhe Persia (1326-1327), South Arabia , Jemeni dhe Afrikën Lindore (1328-1330), Azia e Vogël dhe Konstandinopojës (1330-1331), Rusia jugore dhe Azisë Qendrore (1332-1333), India Muslimi (1334-1341), Maldivet dhe Ceilon (1342-1344), Sumatra dhe Kina (1345-1346). Pas një kthim në Tangier (1346-1349), ai u kthye në Andaluzi (Granada) dhe udhëtoi për në Mbretërinë e Marokut dhe Sahara (1349-1350), Afrikën Perëndimore (1351-1353). Ai u kthye në Fez në 1353. e Merinid Sulltan Ebu Inan urdhëroi atë për të diktuar kujtimet e tij Ibn Xhuzaji, sekretar i princit. Udhëtimesh titulluar "Të pranishëm për ata që duan të mendojnë për pamjet e qyteteve dhe mrekullitë e udhëtimit." është i njohur më mirë me emrin "Rihla".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Film islam - Grand Voyage d Ibn Battuta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: