islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty96%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty0%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty0%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty0%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty1%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty2%[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:13

Ilahi në gjuhën shqipe dhe të huaj ju prezanton:
PREMIER:Furkan Junuzi - Ramazan forcim i Imanit (Official Video HD)
Teksti dhe melodia : Furkan Junuzi
Skenari: Amir Idrizi
Kamera: Flamur Osmani dhe Amir Idrizi
Montazha:Flamur Osmani
Vokalet percjellese:Ylber Aliu
Audio: Y.A Production
Realizoi: FVideos

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Fikret Dauti Ramazan mkisht mar malli 2015   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:17

Ilahi në gjuhën shqipe dhe të huaj ju prezanton:
PREMIER: Fikret Dauti Ramazan mkisht mar malli 2015
Teksti : Suzana Fazliu
Audio:Extreme Recording 
Video:Aksa ProductionAllahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Motrat Burrniku - Muaji i Bekuar 2015   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:19

PREMIER: Motrat Burrniku - Muaji i Bekuar 2015
Teksti : Suzana Fazliu
Melodia : Naim Qukiqi
Back Vocal : Eroll Dogani & Naim Qukiqi
Audio: Studio ERONA
Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Isen Selimi - QYSH ME PRIT UNË RAMAZANIN (Official Video 2015 HD)   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:23

PREMIER:Isen Selimi - QYSH ME PRIT UNË RAMAZANIN (Official Video 2015 HD)
Teksti: Bajram Shabani
Melodia : Ylber Qaili
Audio: Studio Meti

Video: Foto ART

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Re: [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ilahijet e Ramazanit-
Kërce tek: