islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty96%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty0%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty0%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty0%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty1%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty2%Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit Empty
06042020
MesazhSi tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit

Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit 1140-c10Teshtini mjaft, ju rrjedhin hundët dhe ju dhemb koka, po, me siguri jeni të sëmurë, por me siguri nuk e keni coronavirusin

Mjekët paralajmërojnë që pasqyra klinike te pacientët e ndryshëm mund të jetë shumë e ndryshme, transmeton Telegrafi.

Duhet të dini që te një numër i konsiderueshëm të të infektuarve simptoma nuk ka fare. Të tjerët kanë pasqyrë shumë të butë klinike, andaj këtë virus e kalojnë “në këmbë”, gjë që është shumë rrezik nëse nuk i jepet organizmit kohë dhe mundësi që të shërohet.

Mirëpo, është e sigurt që psikologjikisht u është më e vështirë atyre të cilët i kanë disa simptoma dhe gjatë ditëve nga njëqind herë mendojnë “a është ky coronavirusi?”

Me siguri janë në dilemë të madhe ata të cilët vuajnë dy vështirësi aq shumë të përmendura – ata të cilët kolliten dhe ata të cilët kanë temperaturë.

Për fillim, janë të frikësuar duhanpirësit. Shumica e tyre kolliten rregullisht, ndërsa nuk e dinë që për këtë shkak mushkëritë tashmë u janë të komprometuara dhe të ndjeshme ndaj sulmeve të virusit.

Kolla të cilën e shkakton coronavirusi është karakteristike për shkak që është e thatë, pra nuk dëgjohet tingulli i cili prodhon sekrecion mukoze në rrugët e frymëmarrjes. Dhe nuk duhet brengosur nëse kollitemi herë pas here.

Kolla që e shkakton coronavirusi është e vazhdueshme, e pandalshme dhe pa kurrfarë shkaku të dukshëm. Aspak nuk i ngjan kollës së duhanpirësit as për nga tingulli i cili dëgjohet kur dëshirojmë ta pastrojmë fytin.

Pyetja e tjetër e shpeshtë ka të bëjë me temperaturën. Për coronavirusin dihet që shkakton ngritje të temperaturës në 37,8 e më shumë gradë të Celsiusit.
Në rast që i keni këto dy simptoma, edhe ju edhe familjarët tuaj, duhet patjetër të qëndroni në izolim shtëpiak 14 ditë. Mirëpo, nëse gjendja ju përkeqësohet dhe zgjat më shumë, duhet të paraqiteni te epidemiologu kompetent apo te mjeku.

Sajti britanik Mirror ka postuar audio-xhirimin në të cilin në prapavijë mund ta dëgjoni kollën e thatë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit :: Komentet

No Comment.
 

Si tingëllon kolla të cilën e shkakton coronavirusi: Cila është temperatura te të infektuarit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Studime-
Kërce tek: