islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
film islam chayma pj.7 EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
film islam chayma pj.7 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
film islam chayma pj.7 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
film islam chayma pj.7 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
film islam chayma pj.7 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
film islam chayma pj.7 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
film islam chayma pj.7 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
film islam chayma pj.7 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
film islam chayma pj.7 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
film islam chayma pj.7 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
film islam chayma pj.7 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
film islam chayma pj.7 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
film islam chayma pj.7 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
film islam chayma pj.7 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
film islam chayma pj.7 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
film islam chayma pj.7 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
film islam chayma pj.7 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
film islam chayma pj.7 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
film islam chayma pj.7 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
film islam chayma pj.7 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
film islam chayma pj.7 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
film islam chayma pj.7 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
film islam chayma pj.7 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
film islam chayma pj.7 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
film islam chayma pj.7 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
film islam chayma pj.7 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
film islam chayma pj.7 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
film islam chayma pj.7 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
film islam chayma pj.7 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
film islam chayma pj.7 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
film islam chayma pj.7 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
film islam chayma pj.7 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
film islam chayma pj.7 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
film islam chayma pj.7 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
film islam chayma pj.7 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
film islam chayma pj.7 Empty96%film islam chayma pj.7 Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
film islam chayma pj.7 Empty0%film islam chayma pj.7 Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
film islam chayma pj.7 Empty0%film islam chayma pj.7 Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
film islam chayma pj.7 Empty0%film islam chayma pj.7 Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
film islam chayma pj.7 Empty1%film islam chayma pj.7 Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
film islam chayma pj.7 Empty2%film islam chayma pj.7 Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 film islam chayma pj.7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Es-selamu alejkum   film islam chayma pj.7 EmptyThu 15 Apr 2010 - 11:16

O vlla Allahu të shpërbleft për postimin por vlla me e përkthy shqip se kështu nuk shikohet a mos e din dikush anglishten me i bë titrat shqip?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
ahiret
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
ahiret

Numri i postimeve : 75
Data e regjistrimit : 20/03/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : suisse

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: per filmin chayma   film islam chayma pj.7 EmptyThu 15 Apr 2010 - 13:58

selam alejkum, po eshte ne gjuhen frenge i perkthyer, por nuk e kuptojm per ta perkthyer dhe a ben me dit ata filmat e tjer a i keni postu per ti shiquar Allahu ju shperbleft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: selamun alejkum   film islam chayma pj.7 EmptyThu 15 Apr 2010 - 19:22

Kerkoj falje per fshirjen e postimit por eshte e parapame qe te gjithe ti mundin ti kuptojn postimet , dhe te jene ne gjuhen shqipe.

ju lutem per mirekuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
adrijan
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 18
Data e regjistrimit : 11/10/2010

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyFri 19 Nov 2010 - 15:39

selam alejkum Allahu ju shperbleft per filma po desha me dit edhe pse esht ne gjuhen frenge po ku esht linku per ta SHKARKUAR filmin CHAYMA

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyFri 19 Nov 2010 - 16:26

Inshalalh se shpejti edhe kete fiolm do ta kemi ne gjuhen shqipe me titrim do te bejm cmos ta perkthejm,.

Allahu ju shperbleft per postimin.
film islam chayma pj.7 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 15:08

Selam alejkum, vlla i nderuar filmi chayma gjindet ne nje adres islame franceze por nuk me kujtohet ne cilen, por un e gjeta ne google video pra te gjitha episodat e shkruan film islamique CHAYMA ne google video dhe pastaj te dalin te githa episodat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 15:11

Do te ishte mire gjitha epizodat me i postu ketu dhe une kam gjet njer qe e nejf gjuhen frenge me i peorkthy gjitha inshallah nese do te keni mudnesi te na i poostoni gjitha epizodat ketu sa ka krejt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
film islam chayma pj.7 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:04

•*ღ♥••*al chayma'a'(1)(la soeur du prophete)•*ღ♥••* te gjitha episodat Allahu ju shperbleft per perkthimin e ketij filmi qe do ta beni inshAllah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:07

Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:09

Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:10

♥••*al chayma'a'(4)(la soeur du prophete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:12

al chayma'a'(5)(la soeur du prophete)•*
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:12

Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 EmptyMon 22 Nov 2010 - 16:14

Ce film retrace l'histoire de Chaima'a, la soeur de lait du Prophète (saws), son amour fraternel pour Mohammed (saws) et sa foi profonde en la vérité de son message.

Dans ce film vous decouvrirez sa résistance à la mécreance de son mari et de sa tribu et son combat pour les amener au droit chemin, celui de l'islam dont le messager n'était autre que son frère. Ja pra keto jan te gjitha episodat e filmit Allahu ju shperbleft per perkthimin e ketij filmi qe do ta beni inshAllah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
film islam chayma pj.7 Empty
MesazhTitulli: Re: film islam chayma pj.7   film islam chayma pj.7 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
film islam chayma pj.7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Filma serik Islam-
Kërce tek: