islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty20%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty7%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty37%Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor Empty
MesazhTitulli: Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor   Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor EmptySun 17 Apr 2011 - 14:16Presidenti i mposhtur egjiptian, Hosni Mubarak, i cili gjendet në paraburgim për shkak të akuzës për korrupsion, keqpërdorim të pushtetit dhe dhunë, mund të dënohet me burg të përjetshëm apo me vdekje nëse shpallet fajtor për shkak të dhënies së urdhrave për vrasjen e demonstruesve, publikoi të premten gazeta “Al-Aram”.
Kryetari i Gjykatës së Apelit në Kajro, Zakaria Shalash, deklaroi se Mubarak mund të përballet me dënim me vdekje dhe se pret që gjykimi të zgjat të paktën një vit. Gjykata Mubarakut dhe djemve të tij, Ali dhe Gamal, ua caktoi të mërkurën paraburgim 15-ditor, ndërsa prokuroria inicioi hetim për dhunën ndaj demonstruesve, gjatë kohës të protestave, të cilat e detyruan presidentin egjiptian ta braktisë pushtetin më 11 shkurt. Shalash theksoi se dëshmimi i ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Habib Al Adli, i cili gjithashtu është akuzuar për dhënie të urdhrave për vrasjen e demonstruesve, mund Mubarakun ta bëjë bashkëpjesëmarrës nëse dëshmohet.
Adli konfirmoi se ish-lideri ka kërkuar nga ai ta përdorë forcën kundër demonstruesve. “Nëse dëshmohet, Mubaraku do të dënohet me dënimin e njëjtë si personi i cili e ka kryer sulmin, dhe ky dënim do të mund të jetë edhe ekzekutim, nëse konfirmohet se demonstruesit e qetë janë vrarë me paramendim”, sqaroi Shalash.
Mubaraku të martën gjatë marrjes në pyetje nga prokuroi publik ka përjetuar sulm në zemër dhe prej atëherë gjendet në spital në Sharm el Sheik, ndërsa djemtë e tij gjenden në burg në Kajro

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mubarak mund të dënohet me vdekje nëse shpallet fajtor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: