islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Apelim kunder Islamofobis EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Apelim kunder Islamofobis EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Apelim kunder Islamofobis EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Apelim kunder Islamofobis EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Apelim kunder Islamofobis EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Apelim kunder Islamofobis EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Apelim kunder Islamofobis EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Apelim kunder Islamofobis EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Apelim kunder Islamofobis Empty20%Apelim kunder Islamofobis Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Apelim kunder Islamofobis Empty7%Apelim kunder Islamofobis Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Apelim kunder Islamofobis Empty37%Apelim kunder Islamofobis Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Apelim kunder Islamofobis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Apelim kunder Islamofobis Empty
MesazhTitulli: Apelim kunder Islamofobis   Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 13 Oct 2011 - 9:26

Apelim per ardhjen e muslimaneve ne Diten kunder islamofobisë ne Bern me daten 29.10.2011. fillon 14:00- 19:00
Hajde dhe lufto kunder Islamofobis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Apelim kunder Islamofobis Empty
MesazhTitulli: Re: Apelim kunder Islamofobis   Apelim kunder Islamofobis EmptyThu 13 Oct 2011 - 9:45

http://www.izrs.ch/index.php/fr/acceuil.html Apelim per ardhjen e muslimaneve ne Diten kunder islamofobisë ne Bern me daten 29.10.2011. fillon 14:00- 19:00
Hajde dhe lufto kunder Islamofobis.
Apelim kunder Islamofobis Muslima_Blicke


1.Mohimi i natyralizimit për shkak të një praktikë e supozuar të besimeve edhe ortodoks


2.Refuzimi i ofertave: organizatave myslimane ankohen se ata kanë vështirësi me qera dhoma


3.Gjatë punës, i veshur me një hixhab është e ndaluar për mësuesit në të gjithë Zvicrën.


4.Përjashtimet not mësime me përdorimin e integrimit janë pajtuar praktikisht.


5.Individëve verbal dhe herë pas here fizike të grave myslimane. Hixhabi është identifikuar këtu si "të huaj." Në shumë raste, është sugjeruar që personat e interesuar nga Zvicra për të qëndruar, për shembull në Arabinë Saudite.


6.Disa punëdhënësve privatë ndalojnë muslimanët për të kryer namazet e detyrueshme ne fushen e biznesit (si gjatë pushimit). Ushtria zvicerane kërkon që anëtarët e saj për të kryer lutjet e pesë e tyre të përditshme të detyrueshme gjatë natës, e cila është jo ligjërisht e lejueshme
Islam. Rally apo festival?Tani është koha për të rritur ndërgjegjësimin e formave dhe rreziqet e islamofobisë si pjesë e një mbledhje të madhe për përmasa festive. Sipas moton: "Kush nuk mbrohet, nuk është dëgjuar," Këshilli Qendror Islamik bashkërendon me organizatat e ndryshme të tjera islame këtë "Dita kundër islamofobisë dhe Racizmit" në sheshin Federale në Bern.

Më 29 tetor, 2011, Sheshi Federale do të jetë një ditë kushtuar krejtësisht për subjektin e islamofobisë. Një fazë e madhe në natyrë e pajisur me një ekran të projektimit, kabinat të ndryshme, collages foto, luajnë fushat për fëmijët, balona dhe e ushqimit të ofruar një mjedis bindëse për vizitorët për të mësuar në lidhje me kushtet në vendin tonë, për të ndërvepruar me muslimanët apo të zbulojnë diçka të re. Fun familjare ose politike pikësimit - Sheshi Federale më 29 tetor ka diçka për të ofruar të gjithë.

Vizitorët jo vetëm që do të argëtuan nga referencat e njohur në gjermanisht, frëngjisht, boshnjakisht dhe anglisht. Ilahi nga këngëtarët të famshëm të tillë si Adem Ramadan apo grupi Labbayk të siguruar një të ndryshme të shëndoshë islam.

29 Tetori është me fat për të gjithë të interesuarit të kalojnë një ditë të qetë në komunitet të madh dhe në të njëjtën kohë për të treguar një shenjë e qartë kundër intolerancës dhe përjashtimit. "Ahlan wa Sahlan" (një pritje miqësore) për të gjithë!
vebfaqja: http://www.islamophobia.ch/index.php/fr/ http://www.radio-pendimi.com/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apelim kunder Islamofobis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: