islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty20%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty7%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty37%O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 15:45

Aman, O Zot! Aman, O Mennan! Shpëtomë nga marrëzitë e mëkateve të mia!

Me qefin në kokë, arrita tek varri ku është shtrirë trupi im dhe duke shpresuar bërtas dhe e kthej kokën nga Mëshira jote:

Aman! Aman! O Hannan! O Mennan! Shpëtomë nga barra e mëkateve!

Hyra në varr, u mbështolla me qefin, shokët ikën dhe më lanë vetëm. Po pres, po i lutem Mëshirës Tënde dhe me sytë e mi po shoh se shpëtim dhe mbështetje përveç se tek Ty nuk ka! Nga shija e keqe e mëkateve të mia, nga sjellja e keqe kundërshtuese dhe nga ngushtësia e varrit, me tërë fuqinë time bër-tas dhe them:

" Aman! Aman! O I Gjithmëshirshëm! O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë nga shoqëria e keqe të mëkatarëve dhe ma zgjero vendin!"

O Zot! Unë vetëm tek Mëshira yte kërkoj strehim. Mëshirë, e cila përfshin të gjitha botërat. Unë prej Teje nuk ankohem, por tek Ti padis nefsin tim!

O Krijuesi im Bujar! O Edukatori Mëshirëplotë!

Po nuk më pranove, teka dera Yte, tek cila derë të shkoj?!…
Pranoj se përveç Teje nuk ka Zot tjetër.

Me qefin në kokë, arrita tek varri ku është shtrirë trupi im dhe duke shpresuar bërtas dhe e kthej kokën nga Mëshira jote:


Aman! Aman! O Hannan! O Mennan! Shpëtomë nga shoqëria e keqe, nga marrëzitë e mëkateve të mia, O Krijuesi im Bujar! O Edukatori Mëshirëplotë! "

[ Shkruan: Bujamin Salija ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 17:36

I lutem Allahut,Mennanit,Dejjanit,Hannanit, që tju shpërblen për këto tekste të bukra që na i sjell dhe Allahu xh.sh na pranon lutjet dhe të na ndihmoje dhe të na shpëtoje nga dënimi i varrit dhe errësira e tij.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! EmptySat 12 Nov 2011 - 22:31

Amin InshAll-llah Allahu të shpërbleftë i nderuari "Admin" për fjalët e bukura dhe përkrahjen tuaj që na jepni në vazhdimësi. Selam!

Admin shkruajti:
I lutem Allahut,Mennanit,Dejjanit,Hannanit, që tju shpërblen për këto tekste të bukra që na i sjell dhe Allahu xh.sh na pranon lutjet dhe të na ndihmoje dhe të na shpëtoje nga dënimi i varrit dhe errësira e tij.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty
MesazhTitulli: Re: O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !   O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë ! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
O Hannan! O Mennan! O Dejjan! Shpëtomë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: