islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
SHARJET MË TË RËNDA.... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty20%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty7%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
SHARJET MË TË RËNDA.... Empty37%SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 SHARJET MË TË RËNDA....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

SHARJET MË TË RËNDA.... Empty
MesazhTitulli: SHARJET MË TË RËNDA....   SHARJET MË TË RËNDA.... EmptySat 3 Dec 2011 - 22:05

SHARJET MË TË RËNDA
Në botë mbretëron një eufori globale antiislame. Islami sulmohet
fuqishëm dhe në mënyrë të organizuar, me një ritëm që me siguri është
më i fuqishmi dhe më i ashpri deri tani. Kjo madje u është bërë e qartë
të gjithëve. Më asgjë nuk bëhet me “dorëza”. Të gjitha maskat kanë
rënë.

Sulmet e sinkronizuara ndaj Islamit si fe dhe ndaj të gjitha të shenjtave të tij tashmë janë bërë...
preokupim global i shumë organizatave, individëve të fortë, të gjitha
llojet e medieve, por madje mund të themi edhe të politikës së shumë
shteteve. Edhe në qoftë se nuk bëjnë politikë të qartë dhe të haptë
antiislame, shumë aparate shtetërore nuk bëjnë asgjë për të penguar
sjelljen e pandërgjegjshme të shtetasve të tyre, ose të tërë
organizatave që veprojnë në to, e të cilat janë të preokupuara me të
gjitha llojet e shfaqjes së urrejtjes ndaj Islamit dhe myslimanëve.
Shembullin më brengosës e kemi në disa shtete skandinave dhe në
Holandë. Ato sot më mirë se kurrë e kanë vërtetuar konstatimin e
Shekspirit tek vepra e tij Hamleti: “Diçka është kalbur në shtetin
danez.”

Me lejimin e tyre të shprehur publikisht, ose me
heshtjen e shfaqur ndaj karikaturave të diskutueshme, si dhe të filmit
“Fitne”, këto shtete kanë treguar se i prijnë kolektivisht urrejtjes
ndaj Islamit, ndërsa përrallat e tyre për gjoja lirinë e shprehjes le
t’i mbajnë për vete. Në qoftë se gjithkush ka të drejtë të flasë dhe të
përhapë publikisht atë që i bie ndërmend, pa marrë parasysh sesa
butësisht dhe në mënyrë tërheqëse anon personi, atëherë nuk bëhet fjalë
për lirinë e shtypit ose të mendimit, por më shumë bëhet fjalë për
anarkinë informative, apo për terrorizmin mediatik, pasojat e të cilave
i vuajnë dhe i ndjejnë sot më shumë mbi supet e tyre muslimanët.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
SHARJET MË TË RËNDA....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: