islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty20%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty7%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty37%Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Empty
MesazhTitulli: Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd   Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd EmptyMon 12 Dec 2011 - 11:27

Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd Xhamia-Bajrakli-264x175
Në Gjykatën Komunale të Beogradit dje ka vazhduar gjykimi i grupit prej 20 të akuzuarve për djegien e xhamisë Bajrakli në mars të vitit 2004

Në këtë seancë janë ftuar policët, të cilët nuk i ishin përgjigjur më parë thirrjeve të gjyqtarit Ivana Ramiç.

Policët e ftuar kanë qenë në kordonin në cep të rrugës së Mbretit Petër të cilët janë përpjekur t’i ndalojnë huliganët ta sulmojnë xhaminë Bajrakli në natën ndërmjet 17 dhe 18 marsit të viti 2004, shkruan ‘Blic’.

Një pjesëtar i brigadës së policëve Mladen Gjorgjeviq tha se policia ka qenë plotësisht e përgatitur, por nuk kishte urdhër. “Ne kishim maska gazi dhe materie kimikë, por jo edhe komandën për t’i përdorur ato” tha ai. “na kanë sulmuar me mjete të ndryshme, sepse në afërsi ishin duke u kryer punime ndërtimore”

Ai theksoi se përdorimi i gazit lotsjellës varej nga vlerësimi i eprorëve kompetentë, pasi që gjykatësi ia kishte paraqitur dëshminë e eprorit të tij Miroslav Vuliq, më 3 dhjetor 2010, se policia nuk kishte gaz lotsjellës dhe maska të gazit.(Nga agjencitë)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Vazhdon gjykimi për djegien e xhamisë Bajrakli në Beograd
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: